TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

W telewizji pokażą

2011-04-04 21:20:42

W dzisiejszy i jutrzejszy wieczór telewizja Polsat szykuje ucztę dla miłośników talentu aktorskiego Samuela L. Jacksona. Odtwórcę roli Mace'a Windu zobaczymy w dwu filmach z różnych okresów jego kariery.

Na początek amerykańsko-marokański dramat wojenny z 2006 Odwaga i nadzieja (Home of the Brave) w reżyserii Irwina Winklera (System). Obraz opowiada o losach trzech żołnierzy US Army, którzy po powrocie z misji w Iraku mają problemy z ponownym przystosowaniem się do życia. Oprócz Samuela L. Jacksona na ekranie zobaczymy również Jessikę Biel, Christinę Ricci i rapera 50 Centa. Początek seansu o godzinie 23:00.

Z kolei jutro punktualnie o 20:00 rozpocznie się emisja głośniego Czasu zabijania (A Time To Kill; 1996) Joela Schumachera na podstawie głośnej powieści Johna Grishama (formę scenariusza nadał jej Akiva Goldsman). Samuel wciela się w nim w ojca zgwałconej dziewczynki, który sam wymierza sprawiedliwość jej oprawcom. Jego obrony przed sądem podejmuje się ambitny prawnik (Matthew McConaughey). Musi nie tylko zmierzyć się z ambitnym prokuratorem (Kevin Spacey), ale też z pałającymi nienawiścią członkami Ku-Klux-Klanu. Wydarzenia mają bowiem miejsce w stanie Mississipi, gdzie nadal żywe są podziały rasowe. Samuel L. Jackson otrzymał za rolę w Czasie zabijania nominację do Złotego Globa w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy".


TAGI: Samuel L. Jackson (295)

KOMENTARZE (5)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..