TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Co się kręci?

2011-04-13 11:14:25 Różne

Filmy o bokserach wciąż cieszą się wzięciem u widzów, co ostatnio udowodnił Fighter Davida O. Russella. Wkrótce na ekrany trafi kolejny obraz z tego gatunku - The Warrior w reżyserii Gavina O'Connora. W jednej z głównych ról zobaczymy w nim Joela Edgertona, którego pamiętamy z kreacji młodego Owena Larsa. Oprócz niego w filmie wystąpią również Tom Hardy, rozchwytywany po roli w Incepcji, znana z seriali Dr House i Jak poznałem waszą matkę Jennifer Morrison oraz weteran kina Nick Nolte. Twórcy zabiorą widzów za kulisy coraz to bardziej popularnej dyscypliny walki jaką jest MMA. Główny bohater filmu (Hardy) to były żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej, który pod okiem ojca-trenera (Nolte) przygotowuje się do pierwszej zawodowej walki MMA. Jego przeciwnikiem będzie dawny mistrz, a prywatnie jego brat (Edgerton), który wraca na ring (do klatki?), aby zdobyć pieniądze potrzebne jego rodzinie. Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych została zaplanowana na 9 września. Na razie możecie obejrzeć plakaty promocyjne (tu i tu) i zwiastun opublikowany w sieci przed kilkoma dniami.

Nawet wielkie nazwiska nie gwarantują filmowi sukcesu frekwencyjnego. Przekonali się o tym twórcy komedii fantasy Your Highness, której amerykańska premiera odbyła się w ubiegły piątek. Nazwiska Natalie Portman i Jamesa Franco nie przyciągnęły do kin tłumów widzów. Obraz w premierowy weekend wypadł poniżej oczekiwań i do tej pory zarobił zaledwie 10 milionów USD (dla porównania: budżet był pięć razy większy). Także krytycy nie przyjęli najnowszego filmu Davida Gordona Greena przychylnie. Na Rotten Tomatoes Your Highness ma (jak do tej pory) 24% "świeżości". Dziennikarz "Rolling Stone'a" Peter Travers podsumował swą recenzję słowami: Nic nie wypaliło [w tym filmie]. Nic. (...) Scenariusz leży. Travers przyznał obrazowi Greena jedną gwiazdkę na cztery możliwe. Polscy widzowie będą mogli ocenić Your Highness... no właśnie, nie wiadomo do końca kiedy. Do niedawna jako data premiery figurował w sieci 20 maja, ale teraz (pewnie biorąc pod uwagę kiepski wynik finansowy) nie jest to takie pewne. Możliwe, że od razu trafi w Polsce na rynek DVD. Zwiastun (wersja R) znajdziecie tutaj.
TAGI: Joel Edgerton (61) Natalie Portman (383)

KOMENTARZE (2)

  • Rycu2011-04-13 15:20:02

    Zastanawiałem się ostatnio czemu filmy nawiązujące do walki są takie popularne i nagle mnie olśniło po prosu lubimy jak gwiazda dostaje od innej gwiazdy i nawzajem się biją :D

  • Master of the Force2011-04-13 11:20:18

    MMA <3

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..