Świat Filmu

"Industrial Light & Magic: Tworzenie niemożliwego" na antenie Ale Kino!

W świąteczną niedzielę o godzinie 18:55 telewizja Ale Kino! nada film dokumentalny w reżyserii Lesliego Iwerksa Industrial Light & Magic: Tworzenie niemożliwego (Industrial Light & Magic: Creating the Impossible). Film opowiada o tym najbardziej znanym studiu odpowiedzialnym za realizację efektów specjalnych do filmów i produkcji telewizyjnych. Celem dokumentalistów było przedstawienie historii i rozwoju ILM od jego powstania, aż po dziś dzień, a także próba ukazania olbrzymiego wpływu, jaki założona przez George'a Lucasa firma odcisnęła na procesie tworzenia współczesnych widowisk filmowych i popkulturze w ogóle. Leslie Iwerks wcześniej zrealizował znany dokument The Pixar Story, w którym zajmował się oczywiście historią wytwórni, która dała światu Toy Story i Odlot. Zarówno film opowiadający o Pixarze, jak i produkcja traktująca o ILM powstawały we współpracy tym firmami, co z jednej strony zapewniło twórcom dostęp do archiwów i wcześniej niezaprezentowanych materiałów, ale z drugiej mogło (jak stwierdza Peter Sciretta z /Film) wpłynąć na unikanie przez Iwerksa i jego ekipę bardziej kontrowersyjnych tematów. Narratorem Industrial Light & Magic: Creating the Impossible będzie Tom Cruise, zaś wśród wypowiadających się w filmie "gadających głów" obok "The Makera" zobaczymy również reżyserów: Stevena Spielberga, Rona Howarda, J.J. Abramsa i Jona Favreau, aktorów: Samuela L. Jacksona i Robina Williamsa, znanego producenta hollywoodzkich blockbusterów Jerry'go Bruckheimera oraz Johna Lassetera - wiceprezesa studia Pixar. Industrial Light & Magic: Tworzenie niemożliwego premierę miał 12 listopada zeszłego roku na amerykańskim kanale Encore. Ci z Was, którzy chcą poznać historię ILM powinni więc czym prędzej zarezerwować sobie telewizor na niedzielne popołudnie.


Tagi: Ale Kino! (4) George Lucas (998) Industrial Light & Magic (247) Jon Favreau (81) Ron Howard (160) Samuel L. Jackson (283) Steven Spielberg (248)

Komentarze (9)

Ten dokument jeszcze bardziej potwierdza wielkość Lucasa, jako człowieka który jak nikt inny wpłynął na historię kinematografii. Nie da się opowiedzieć tego dokumentu, jak żaden inny w moim życiu nie pokazał mi czym jest praca tych ludzi. Gdyby nie oni nie krzyczelibyśmy z zachwytu na Jurassic Park czy też oglądając Iron Mana. POLECAM WSZYSTKIM FANOM ZARÓWNO SW JAK I INNYCH FILMÓW Z EFEKTAMI SPECJALNYMI.

Ok, obejrzane :D Polecam wszystkim, ciekawie mówią ;)

Ja nie mogę. Poszukam ten kanał, ale wątpię bym go znalazł.

Daję całą skrzynkę piwa za nagranie tego :D

Daję dwa piwa za recenzję tego programu:)

Trza obejrzeć.

nie mam Ale kino, nagra to ktoś ?

Jak dla mnie wydarzanie miesiąca ( miesięcy?) w polskojęzycznych TV. Must see, pany!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.