TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Diuna - zapowiedzi

2011-04-24 13:59:17 REBIS.com.pl

Wydawnictwo REBIS podało konkretniejsze terminy wydania na naszym rynku kolejnych książek z uniwersum Diuny. W maju ukaże się Paul z Diuny, powieść opowiadająca o dżihadzie Paula Muad'Diba.

Pokonawszy Padyszacha Imperatora Szaddama IV w słynnej bitwie pod Arrakin, Paul Atryda włada niepodzielnie wszechświatem. Droga do umocnienia jego władzy jest jednak długa i wyczerpująca - w siłę rośnie kwizarat i kult nowego władcy, trwa krwawy dżihad, przez systemy gwiezdne przetacza się bunt wszczęty przez earla Memnona Thorvalda, przeciwko Imperatorowi spiskują Bene Gesserit, KHOAM i Gildia Kosmiczna, a na jego życie nastają asasyni. W atmosferze nieustannego zagrożenia Muad'Dib musi się zmierzyć nie tylko z licznymi - zewnętrznymi i wewnętrznymi - wrogami, lecz także z wizjami przyszłości, ku której prowadzi ludzkość. A wszystkie jego plany może zaprzepaścić mała, lecz śmiertelnie niebezpieczna dziewczynka...

Na październik zaplanowana jest kolejna pozycja poszerzająca wątki poruszone w Kronikach: Wiatry Diuny.

Wiatry Diuny to kontynuacja zdarzeń zaprezentowanych w Mesjaszu Diuny. Niewidomy Paul znika wśród piasków i jest uważany za zmarłego. Jessica i Gurney przebywają na Kaladanie, Alia z pomocą Duncana stara się nie dopuścić do rozpadu Imperium, Mohiam ginie z rąk Stilgara, Irulana zostaje uwięziona. W tle dramatycznych losów tych bohaterów potężnieje konflikt między Jessiką a jej córką Alią.

Również w październiku ma ukazać się Ród Atrydów, pierwsza część trylogii Preludium do Diuny, opublikowana już kiedyś w Polsce nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Cykl powieściowy Franka Herberta „Kroniki Diuny” stał się klasyczną pozycją literatury fantastycznej. Ród Atrydów cofa się o cztery dekady i ukazuje główne jego postaci. Tron Złotego Lwa okupuje starzejący się tyran Elrood IX, ale jego syn, Szaddam, pragnie już sam władać Imperium. Bene Gesserit rozwijają tajemniczy program, którego efektem mają być narodziny Boga-dziecka. Mało ważny ród Atrydów podejmuje ryzykowne działania, a stawką jest zguba z ręki jego najzacieklejszych wrogów, Harkonnenów.

Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że (również w kolekcjonerskim wydaniu) Rebis uraczy nas w tym roku także kolekcją dzieł wybranych Philipa K. Dicka. W pierwszej kolejności będą to: Ubik oraz Blade Runner: czy androidy marzą o elektrycznych owcach? (maj), dalej planowane są: Człowiek z Wysokiego Zamku, Doktor Bluthgeld i Valis. Oprawą graficzną książek zajmie się Wojciech Siudmak, znany nam chociażby z ilustracji do cyklu Diuny.

Tymczasem 7 czerwca nakładem wydawnictwa Solaris ukażą się Pieśni Umierającej Ziemi - zbiór opowiadań osadzonych w świecie Umierającej Ziemi stworzonym przez Jacka Vance'a. Redakcją tomiku zajęli się George R.R. Martin i Gardner Dozois, a swój wkład w niego ma dwoje pisarzy gwiezdnowojennych. Opowiadanie Abrizonde jest autorstwa Waltera Jona Williamsa (Szlak przeznaczenia, Ylesia), a Powrót wiedźmy ognia wyszedł spod pióra Elizabeth Hand (cztery książki młodzieżowe o przygodach Boby Fetta). Do grona autorów których opowiadania znajdziemy w Pieśniach... zaliczają się również m.in.: Dan Simmons, Robert Silverberg, Mike Resnick, Neil Gaiman, czy w końcu sam George R.R. Martin.
TAGI: Diuna (26) Elizabeth Hand (25) Kevin J. Anderson (50) Walter Jon Williams (34)

KOMENTARZE (7)

 • ogór2011-04-25 12:31:45

  Dobry melanż nie jest zły :)

 • Rycu2011-04-24 22:59:06

  Cała seria "Diuny" to najlepsze książki jakie kiedykolwiek czytałem, dlatego cieszę się zawsze gdy słyszę o książkach kontynuujących całą serię :}

 • Shedao Shai2011-04-24 18:56:25

  :D! to by był hit! :D

 • Tremayne2011-04-24 18:53:09

  no czy ja wiem, już te wspomnienia z ostatnich dwóch książek brzmiały jak feministyczne pierdy typowo durnych bab, więc jeżeli KJA i Brian zechcą zjechać rasę kobiecą za swoją głupotę, to w sumie mogą napisać książkę o tym ;p

 • Shedao Shai2011-04-24 16:58:05

  nom, podobnie Dżihad Butleriański był zarysowany przed publikacją Legend Diuny, a jednak dało się z niego wycisnąć wiele, wiele więcej - stąd tak samo dałoby się zrobić w tym przypadku. Tu jest materiał na soczyście dobrą książkę.

 • Tremayne2011-04-24 16:47:25

  ale przecież wszystko było opisane, nie z dokładnymi szczegółami, ale sposób, kiedy, dlaczego i jak.

 • Shedao Shai2011-04-24 14:02:06

  Mi to się marzy, żeby wyszła jakaś książka opowiadająca o początkach Dostojnych Matron i tym jak wk'wiły "nieznanego wroga" ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..