TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Kompletna Saga Star Wars na Blu-ray - szczegóły wydania

2011-05-04 21:36:13 StarWars.com

W styczniu pojawiła się zapowiedź wydania sagi Star Wars na dyskach Blu-ray, dziś możemy zaprezentować okładki i szczegółową listę komentarzy i dodatków, które znajdą się na pełnym 9-dyskowym wydaniu Kompletnej Sagi Star Wars. Dla przypomnienia warto dodać, że w sprzedaży będą dostępne także Star Wars: Prequel Blu-ray Trilogy i Star Wars: Original Blu-ray Trilogy, zawierające poszczególne trylogie w HD, nie zawierające jednak dodatkowych płyt. Na trzech dodatkowych płytach Star Wars: The Complete Saga znajdzie się aż 40 godzin dodatkowych materiałów, w tym nie prezentowane wcześniej filmy dokumentalne, a także sceny wycięte, alternatywne i rozszerzone. Filmy na Blu-ray wydane przez Lucasfilm i Twentieth Century Fox Home Entertainment w sprzedaży w wielu krajach będą dostępne już 12 września, w Polsce w pełnej wersji językowej, w tym z wersjami dźwiękowymi filmów z dubbingiem, w październiku. Pierwsze spojrzenie na nowe wydania fani będą mieli podczas tegorocznego Comic-conu, gdzie Lucasfilm będzie świętować 35-lecie swojej obecności na tym konwencie.Star Wars: The Complete Saga zawiera po raz pierwszy w historii całą kompletną sagę Star Wars wydaną w wysokiej jakości obrazie HD i dźwięku 6.1 DTS Surround Sound.

Dysk pierwszy - Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Ben Burtt, Rob Coleman, John Knoll, Dennis Muren i Scott Squires
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk drugi - Gwiezdne Wojny: Część II – Atak klonów
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Ben Burtt, Rob Coleman, Pablo Helman, John Knoll i Ben Snow
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk trzeci - Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Rob Coleman, John Knoll and Roger Guyett
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk czwarty - Gwiezdne Wojny: Część IV – Nowa nadzieja
Komentarz audio: George Lucas, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk piąty - Gwiezdne Wojny: Część V – Imperium kontratakuje
Komentarz audio: George Lucas, Irvin Kershner, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk szósty - Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi
Komentarz audio: George Lucas, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk siódmy – NOWY! Star Wars Archiwa: Epizody I-III
Zawiera: usunięte, rozszerzone i alternatywne sceny, prezentacje rekwizytów, makiet i kostiumów, szkice koncepcyjne, dodatkowe wywiady z obsadą i ekipą, przechadzka po archiwach Lucasfilm, i więcej

Dysk ósmy – NOWY! Star Wars Archiwa: Epizody IV-VI
Zawiera: usunięte, rozszerzone i alternatywne sceny, prezentacje rekwizytów, makiet i kostiumów, galerie malowanych teł i szkiców koncepcyjnych, dodatkowe wywiady z obsadą i ekipą, i więcej

Dysk dziewiąty – Star Wars Filmy Dokumentalne
 • NOWY! Star Warriors (2007, kolor, około 84 minut) – niektórzy fani Star Wars chcą zbierać figurki...inni chcą się nimi stać! Hołd złożony Legionowi 501st, globalnej organizacji entuzjastów kostiumów Star Wars, ten wnikliwy dokument prezentuje jak super-fanklub promuje zainteresowanie filmami dzięki akcjom charytatywnym i pomaganiu podczas zbiórek i specjalnych wydarzeń na całym świecie.

 • NOWY! "Rozmowa z Mistrzami: Imperium kontratakuje 30 lat później" (2010, kolor, około 25 minut) - George Lucas, Irvin Kershner, Lawrence Kasdan i John Williams patrzą wstecz na proces tworzenia "Imperium kontratakuje” podczas głębokich retrospektyw od Lucasgfilm, stworzone, żeby przy okazji świętowania 30-lecia filmu. Mistrzowie dyskutują i wspominają na temat jednego z najbardziej ukochanych filmów wszechczasów.

 • NOWY! Star Wars Spoofs (2011, kolor, około 90 minut) – farsa jest w nim silna! Ciesz się prześmieszną kolekcją żartów i parodii Star Wars , które powstały na przestrzeni lat, włączając w to klipy programów: Family Guy, The Simpsons, How I Met Your Mother, i wiele więcej, nie przegap też jedynego w swoim rodzaju hołdu dla Mrocznego Widma autorstwa "Weird Al" Yankovica.

 • The Making of Star Wars (1977, Kolor, około, 49 Minut) - poznaj niezwykłą historię o tym jak oryginalne "Gwiezdne wojny" zostały przeniesione na wielki ekran w fascynującym filmie dokumentalnym prowadzonym przez C-3PO i R2-D2. Zawiera wywiad z Georgem Lucasem i wypowiedzi Marka Hamilla, Harrisona Forda i Carrie Fisher.

 • The Empire Strikes Back: SPFX (1980, Color, Apx. 48 Minutes) – poznaj sekrety robienia filmu dziejącego się w bardzo odległej galaktyce. Prowadzony przez Marka Hamilla, ten odkrywczy dokument oferuje spojrzenie na proces powstawania niezwykłych efektów, które przeniosły wizje "Gwiezdnych wojen" i "Imperium kontratakuje" George’a Lucasa w rzeczywistość!

 • Classic Creatures: Return of the Jedi (1983, kolor, około 48 minut) - zajrzyj za kulisy, i do kostiumów, podczas prezentacji materiałów z produkcji "Powrotu Jedi", poprzetykanych klipami z gigantycznymi potworami, w tej głębokiej analizie technik użytych przez George'a Lucasa, żeby stworzyć klasyczne kreatury i postaci widziane w filmie. Prowadzony przez Carrie Fisher i Billy’ego Dee Wiliamsa.

 • Anatomy of a Dewback (1997, kolor, około 26 minut) – zobacz jak niektóre efekty specjalne w Star Wars stały się jeszcze bardziej specjalne dwie dekady później. George Lucas wyjaśnia i demonstruje jak jego drużyna przerobiła oryginalne stwory dewbaki z nieruchomych gumowych kukiełek (oryginalna wersja z 1977 roku) w pozornie żywe oddychające kreatury w Edycji Specjalnej z 1997 roku.

 • Star Wars Tech (2007, kolor, około 46 minut) – odkrywając techniczne aspekty Gwiezdnych Wojen, pojazdów, broni i gadżetów, Star Wars Tech konsultuje z najważniejszymi naukowcami w dziedzinach fizyki, protetyki, laserów, inżynierii i astronomii, żeby sprawdzić możliwość istnienia technologii Star Wars w oparciu o dzisiejsze dokonania nauki.I to na razie wszystko, wciąż nie znamy zakresu zmian jakie George Lucas po raz kolejny wprowadzi w swoich filmach przy okazji wydania Blu-ray. Spekuluje się, że będą to zmiany drobne, jak polepszenie efektów specjalnych, na przykład mieczy świetlnych, komputerową wersję Yody w Mrocznym Widmie, albo polepszenie efektów dźwiękowych, ale być może zmiany będą jednak głębsze. Na potwierdzenie tych plotek będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

Temat na forum
TAGI: Blu-ray (221) Epizod II: Atak klonów (885) Epizod III: Zemsta Sithów (939) Epizod IV: Nowa nadzieja (690) Epizod V: Imperium kontratakuje (533) Epizod VI: Powrót Jedi (497)

KOMENTARZE (36)

 • Nadiru Radena2011-05-05 20:31:48

  Rzadko na cokolwiek starwarsowego narzekam, bo doskonale robi to za mnie setka innych fanów, ale teraz... Ech.

  Okładki są wykonane w fatalnym guście, a dodatki z 9. dysku potężnie rozczarowują - nie dość, że to w 90% pozycje archiwalne, z których niestety część widziałem, to na dodatek większość dotyczy wielokrotnie maglowanych technikaliów. Gdzie dokumenty w rodzaju "Empire of Dreams", czy "Star Wars: The Legacy Revealed"? Jakby nie można się było postarać o coś naprawdę oryginalnego i unikatowego... Takie piękne wydania DVD i Blu-ray dzisiaj robią, nie mogliby dla Star Wars zrobić czegoś na miarę wielkości/legendy/fenomenu Gwiezdnej Sagi? Ech raz jeszcze.

  Cóż, mam przynajmniej nadzieję, że dysk 7. i 8. trochę to zrekompensują, a i na 9. dojdzie jeszcze coś więcej :) Bo wydanie to i tak kupię, nie ma mowy, żebym coś takiego przegapił, choćby z takiego prozaicznego powodu, że DVD mi się zestarzało i oglądać SW z DVD na jakimś większym monitorze/ekranie to jakieś nieporozumienie ;)

 • Jaskoviakus Anonimus2011-05-05 15:48:01

  Ha! Chyba się starzeję, bo nie umiem się tym podniecać.

 • Mastergrader2011-05-05 15:27:06

  Wii! Nie będę musiał na szczęście dręczyć tatę, bo sam od razu się na to rzuci :D

 • Vod Clark2011-05-05 15:21:29

  Jakoś mnie to nie zachwycało ale teraz muszę to mieć!

 • Master of the Force2011-05-05 14:19:32

  LS>>> A wejście na płytę?

 • Lorn2011-05-05 13:25:40

  Eh, w domu mnie wyśmieją po raz kolejny, że wydaje pieniądze na pierdoły:P

 • Asdark2011-05-05 10:04:40

  Może wreszcie poprawią efekt przeźroczystego snowspeedera. Okładka całego boxa bardzo ciekawa - pojedynczych wydań już nie. Może byłoby lepiej jakby również zrobiono je w formie obrazu, a nie kolażu.

 • Rif_2011-05-05 08:18:29

  Okładki bez smaku. Photoszopowy kolaż przypadkowych zdjęć. Dobrze, że zawartość wynagrodzi szpetność opakowania. Mimo wszystko wolałbym pudełka w stylu srebrnej i złotej edycji SW:SE VHS.

 • Lord Sidious2011-05-05 08:00:54

  Master of the Force - na bazarku można kupić wskaźnik z niebieskiego lasera za ok. 5 PLN, rozmontowujesz ten wskaźnik, wyjmujesz laser, rozkręcasz swój czytnik DVD, podmieniasz czerwony laser nie niebieski i powinno działać, o ile wszystko zrobisz precyzyjnie.

  A sam 9-pak kupię ;) I w końcu będę mógł oglądać SW na BD ;).

 • Darth GROM2011-05-05 05:02:48

  Och mamusiu, kiedy będzie październik, bo kurka normalnie nie wytrzymam. Cały box poraża!

  Bart za każdym razem, jak SW zostanie wydane na nowocześniejszym nośniku, w wyższej rozdzielczości, czy lepszym 3D to kupię, choćbym miał zebrać sto kompletów.

 • Radek2011-05-05 02:06:29

  w empiku jest już pre-order za 386.99 cena regularna to 429.99 za wydanie 9 dyskowe i 209 za wydania 3 dyskowe http://www.empik.com/star-wars-cala-saga-i-vi-lucas-george,prod60210016,film-p

 • sojomail2011-05-05 01:08:22

  no, czyli cene za 9-pak znamy już :)

  http://www.amazon.com/gp/product/B003ZSJ212/ref=s9_pop_gw_ir01/177-5853862-4466407?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0JQSJVB3S0M31BGK5FDJ&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1263340922&pf_rd_i=507846


  Jeżeli na Amazonie 90$, to w Polsce będzie jakieś 499 - 799 zł (i znając życie w gorszym pudełku i pewnie okrojone na czym się tylko da, byle nasi rodzimi dystrybutorzy sie nażarli)

 • Balav2011-05-05 00:52:27

  Box dziewięciodyskowy stanie na mojej półce nawet jeśli do czasu premiery nie dorobię się odtwarzacza/napędu/ps3 (niepotrzebne skreślić). Najwyżej zaczeka na lepsze czasy:) Moc dodatków i cudne grafiki okładkowe. Must have dla każdego fana Sagi. No i ciekawe, jak duże będą zmiany w epizodach, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, LFL ograniczy się li tylko do kosmetyki.

 • Nestor2011-05-04 23:37:36

  A ja nie kupię tego tak szybko, bo i tak nie oglądam tych dodatków, a że jestem minimalistą to mi 4:3 z Polsatu wystarcza.

 • Stele2011-05-04 23:09:15

  Wypie**olili mnie ze studiów i nie stać mnie na blu raya

 • Bolek2011-05-04 22:53:06

  Pie**ol studia kup se blu raya

 • Master of the Force2011-05-04 22:51:35

  Niestety nie mam na czym odtwarzać :(

 • jediwolf2011-05-04 22:50:40

  Wypas. Tv i ps3 już czekają na nockę z blu!!

 • Louie2011-05-04 22:38:36

  Taak, ja też musiałbym sobie sprawić odtwarzacz i nowy telewizor, żeby to kupić. Eh, a zarówno okładki jak i dodatki prezentuja się super. :)

 • Prezi2011-05-04 22:25:07

  Pewnie trzeba się liczyć z wydatkiem 300 zł w górę. Ciekawe czy jest jakaś nadzieja, by wydać części pojedynczo.

 • Strid2011-05-04 22:24:28

  Heh, trzeba będzie kupić w końcu blu ray.

 • Lord Bart2011-05-04 22:16:11

  kurcze... wszyscy się cieszą, że kupią 10x to samo :D genialne.

  Ładne okładki ale i tak nie kupię.

 • Sev2011-05-04 22:13:40

  Gdyby tylko mieć pieniądze i na płytki i na odtwarzacz i na telewizor... 8>

 • Elendil2011-05-04 22:12:09

  Szkoda, że tylko Blu-ray...

  Jak na razie nie mam tego dziadostwa i mieć nie będę :/

 • Yoda110902011-05-04 22:11:59

  rodzice kupili 2 miesiące temu odtwarzacz :) hahaha przyda się on, bardzo.

 • łycha2011-05-04 22:02:51

  no niestety nie mam blu-ray:/

 • Lord Mandus2011-05-04 21:58:02

  W sumie w lepszej jakości te okładki znacznie ładniejsze... ale i tak mi się średnio podobają :-)

 • Zakrza2011-05-04 21:56:33

  Ile to kosztuje?

 • Mistrz Seller2011-05-04 21:50:48

  Rusis>>> Chodziło mi o ogólną tendencje w Polsce, że albo nie wydają dodatków, a jeśli już je dodają to ich nie tłumaczą. A o tym, że w Polsce ma być na 9 płytach nie słyszałem.

 • X-Yuri2011-05-04 21:48:46

  Mam nadzieje że wśród "Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą " będzie troche Bullocha/Morrisona/Logana. A jakby Johnstona czy McQuarriego dali jak o Fettcie nawijają... <marzenia>

  Tak czy owak o ile dotychczas mnie to wydanie mało interesowało, po tej rozpisce poczułem potrzebę posiadania go. (...no i sprzętu który bo to mógł odtworzyć ; p)

 • skywalkerka2011-05-04 21:48:11

  Śliczna oprawa graficzna okładki przy pełnej sadze. A co do kupna, to się zobaczy.

 • Lord Mandus2011-05-04 21:47:13

  Zawartość ok, ale okładki... serio to chyba najgorsze grafiki jakie widziałem.

 • Rusis2011-05-04 21:46:35

  Yeeeaaah :D Mniej więcej na takie wydanie czekałem :P

  Seller -> Analfabetyzm się szerzy. 9 płyt? 9.. a w Polsce ile ma być? Też 9. Więc o co Ci człowieku chodzi w twierdzeniu, ze w Polsce wydadzą bez dodatków? Chyba, że w Polsce na 3 dodatkowych płytach będzie pornus z filmami "rodzinnymi" szefa firmy dystrybuującej ten film u nas. Wtedy rozumiem, że będzie bez dodatków. A Ty wiesz coś więcej na ten temat?

 • Burzol2011-05-04 21:45:26

  Nareszcie naprawdę dużo dodatków! Jeszcze niech miecze świetlne wyglądają dobrze i będzie najsuperowsze wydanie Star Wars w historii. Bardzo ładne okładki, szkoda, że ta Complete w sumie najsłabsza.

 • Shedao Shai2011-05-04 21:45:21

  No spoko, i tak cię nie stać, i tak nie zrozumiesz, teraz wyjdź i nie trolluj.

  Wspaniała wiadomość, nie mogę się doczekać premiery - taki box będzie prawdziwą perłą w kolekcji :)

 • Mistrz Seller2011-05-04 21:40:26

  E tam i tak w Polsce wydadzą to drogo i bez dodatków. A nawet jak dadzą z dodatkami to ich nie przetłumaczą na polski.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..