Gry komputerowe

Tworzenie leksykonów w "The Old Republic"

SWTOR.com

Dziś na stronie gry "The Old Republic" ukazał się wpis autorstwa Damiona Schuberta, głównego programisty. Dotyczy on leksykonów, czyli znanych z innych gier odpowiedników encyklopedii, w których znajdują się wpisy na temat fauny, flory itp. Oto jego fragmenty:

Kiedy napotykamy problemy z tworzeniem gry, najpierw patrzymy na inne produkty BioWare. W tym przypadku podobał nam się leksykon z "Dragon Age", który pozwalał na "układanie" kawałków historii, która potem tworzyła całość. Tak samo zainteresował nas leksykon z "Mass Effect". Tym razem pozwalał on na encyklopedyczne poznawanie świata.

Do "The Old Republic" użyliśmy najlepszych elementów z obu gier. Nie tylko koncentrujemy się na planetach, które odwiedzasz i istotach, z którymi walczysz, ale dodajemy kawałki odnoszące się do ważnych osobistości i pomysłów dotyczących twojej klasy i jej historii a także zapomnianej wiedzy, żeby bardziej uwiarygodnić to, co się dzieje. Kiedy już wiemy, czego chcemy, przekazujemy to do scenarzystów. Obecnie planujemy wpisy do leksykonu na 120.000 słów. Dla porównania przeciętna książka Star Wars ma 100.000 słów.(...) Kilka wpisów w leksykonie jest darmowych. Na przykład ważne jest, żeby gracze mieli ogólne pojęcie o planetach, które odwiedzają czy o ważnych dla ich klasy postaciach. Ale reszta zależy od nich - chcieliśmy, żeby pozwiedzali więcej i podjęli inne wyzwania, które pozwolą samemu zapełnić leksykon.

Podróżowanie do odległych zakątków mapy odblokowuje wpisy o nich. Aby odblokować wpis o k'lor'slugach na przykład, potrzeba zabić trudnego do znalezienia, znajdującego się w głębi jednego z grobowców na Korribanie przedstawiciela tego gatunku. Przy okazji czytanie i oglądanie artefaktów w bibliotece pozwoli odkryć kawałki dawnej wiedzy, a wykonywanie zadań dla obcych pozwoli na dowiadywanie się o nich czegoś więcej i umożliwi wyświetlenie danych o nich w leksykonie.Obecnie nie mamy wpisów wykraczających poza wielkie wyzwania, owszem, wpis dotyczący k'lor'sluga jest wyzwaniem odpowiednim do poziomu gracza, ale nie takim, żeby trzeba było odblokować go z pomocą całej drużyny przyjaciół.

(...) Nie znaczy to, że niektóre wpisy nie mają zachęcać do podjęcia jakiegoś wyzwania. Raczej chcieliśmy, żeby niektóre wpisy były warte poświęconego im czasu. Weźmy na przykład takie datakrony. To będą odpowiedniki leksykonów w grze. Nasi twórcy świata zastanawiają się obecnie jak je umieścić. W każdym razie - te unikalne obiekty będą porozrzucane w grze i trzeba je będzie znaleźć. Znajdować się będą czasem w trudnych do dosięgnięcia i dostania się miejscach. Kiedy jednak znajdziecie i klikniecie na datakron zwiększy się na stałe jedna z waszych cech. Leksykon pozwoli na szybsze zlokalizowanie ich.Podczas gdy zdobywanie wpisów w leksykonie wymaga długiego chodzenia, poszukiwań i zabijania niektórych istot, poszukiwanie datakronów wymaga dodatkowych poszukiwań i nawet nieco wysiłku umysłowego. Niektóre z nich są ukryte, a niektóre widoczne od razu - ale często trzeba się będzie nagłówkować jak zdobyć ten datakron ukryty na klifie w oddali.

Inspirację do datakronów wziąłem z podobnego pomysłu z jednego z moich wcześniejszych projektów. Te przedmioty pojawiają się w łatwych do przewidzenia lokacjach, ale mogą być używane tylko raz przez jedną postać. Z czasem ich lokacje stają się szerzej znane i można dzielić się wiedzą o nich. W tamtym projekcie unikalna natura szukania i znajdywania takich przedmiotów skutkowała tym, że wielu poszukiwaczy organizowało grupy, żeby jak najszybciej dostać się do nich przed innymi. Nie zdziwiłbym się gdyby w "The Old Republic" miało miejsce coś podobnego.

(...) W leksykonie gracze znajdą nie tylko to, co już odkryli, ale też postępy w poszukiwaniach wszystkiego, co na danej planecie jest godnego uwagi.
Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: The Old Republic (494) Webdoc (106)

Komentarze (6)

w DAO i Mass Effect nie zawsze chciało mi się wszystko czytać, w MMO siedzi się miesiącami to i czasu będzie więcej, ciekawy pomysł na przykucie do monitora na dłużej niewielkim kosztem

Ten pomysł z leksykonem (i zbieraniem informacji z misji) jest dla tej części graczy którzy wolą pobawić się w poszukiwacza, który ma za dużo czasu wolnego i dużo cierpliwości :p

@ BJK - kapliczki/ołtarze jak zwał tak zwał w DA:O też podnosiły na stałe

@Ariando - ale te datakrony raczej nie będą podnosiły cechy czasowo tylko raczej na stałe:)

Coraz lepiej, szkoda, że sobie pogram, muthafucka!

No nieźle, nieźle. Te datakrony coś trochę mi przypominają takie ołtarzyki co można było znaleźć w Pustce w DA: Origins. Chodzi mi oczywiście o podnoszenie statystyk wraz z ich użyciem :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.