Książki

Zapowiedź ''Sokoła Millennium'' i plan wydawniczy na drugą połowę 2011 roku

Amber

Na stronie wydawnictwa Amber zamieszczona została zapowiedź kolejnej książki z uniwersum Gwiezdnych Wojen. "Sokół Millennium" Jamesa Luceno, bo o nim mowa, znajdzie się w księgarniach w dniu 16 czerwca (czwartek). Objętość pozycji to 336 stron, a jej cena okładkowa wyniesie 35,80 zł. Przekładem zajął się Błażej Niedziński.

Powieść z bohaterami słynnej serii "Nowa era Jedi"

W dwa lata po śmierci Jacena Solo jego siedmioletnia córka znajduje na pokładzie „Sokoła Millenium” dziwny przedmiot, wyglądający na archaiczny transponder. Han Solo wraz z nią i Leią wyrusza tropem wcześniejszych właścicieli statku, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego urządzenia. Tymczasem statkiem zaczyna interesować się dawny właściciel „Sokoła”, przekonany, że jest on kluczem do bezcennej tajemnicy...


Ponadto, wydawnictwo Amber podało plan wydawniczy serii Star Wars na drugą połowę roku. Jest on zdominowany przez jedną serię, a wygląda następująco:

 • lipiec 2011 - "Fate of the Jedi 1: Outcast", Aaron Allston, tłum. Andrzej Syrzycki i Błażej Niedziński;
 • sierpień 2011 - "Fate of the Jedi 2: Omen", Christie Golden, tłum. Anna Hikiert;
 • wrzesień 2011 - "Fate of the Jedi 3: Abyss", Troy Denning;
 • październik 2011 - "Fate of the Jedi 4: Backlash", Aaron Allston;
 • listopad 2011 - "Fate of the Jedi 5: Allies", Christie Golden;
 • grudzień 2011 - "Fate of the Jedi 6: Vortex", Troy Denning.

  Na Forum: o "Sokole Millennium">>> i o zapowiedziach>>>.

  Dotychczas wydane pozycje Star Wars możecie nabyć bezpośrednio w sklepie wydawnictwa Amber.  Tagi: Amber (525) James Luceno (144) Plan wydawniczy (81) Przeznaczenie Jedi (Fate of the Jedi) (81)

  Komentarze (51)

  Fajnie że w Polsce ukaże się seria "Fate of the Jedi,ale lepiej by było gdyby między kolejnymi tomami wydawnictwo wydawało również one shoty

  Melthron> przytocz wyniki tych badań, wraz ze szczegółowym opisem zastosowanej metodologii.

  Uśmiałem się czytając dyskusję Seller kontra reszta bastionu.
  Seller drobna uwaga zawsze w zapowiedziach były są oraz będą spojlery. Przypomina mi to dyskusję o historii gwiezdnych wojen w książkach wydawanych przez Amber, więc powtórzę moją radę skierowaną do ciebie żebyś nie czytał zapowiedzi powieści bo jest oczywiste że będą tam spojlery.:)

  Shedao Shai ------> dziękuje ci k***a za spoiler :/ teraz wiem że Corran nie zginie w Vortex !!! :P

  A na 2012 proponuję taki układ:

  styczeń - Red Harvest
  luty - TFU 2
  marzec - Riptide
  kwiecień - Old Republic 1
  maj - OR 2
  czerwiec - OR 3
  lipiec - Choices of one
  sierpień - Shadow games
  wrzesień - Darth Plagueis
  październik - FotJ 7
  listopad - FotJ 8
  grudzień - FotJ 9

  Seller -> naukowo udowodniono, że używanie większej ilości wykrzykników i pytajników niż dwa spowodowane jest zaburzeniami psychicznymi :)

  Seller, jak się tak oburzasz na spoiler w zapowiedzi, to powiedz, jak zareagujesz, jak zobaczysz ten spoiler na tylnej okładce książki? No bo sorry, nie rozumiem - przecież to jest tekst z tylnej książki, zawsze taki był umieszczany w zapowiedzi.
  A śmierć Jacena Solo, co to niby za spoiler? Trzy lata po wydaniu Invincible? Wolne żarty. Każdy by zdążył w tym czasie gdzieś doczytać np. na Ossusie, czy na forum, tylko ty masz problemy.

  Mistrz Seller-> nie zmienisz tradycji, przykro mi, są rzeczy na które nie masz wpływu i nie podłączaj tutaj jakiegoś braku szacunku czy traktowanie kogoś gorzej, bo normalnie w świecie nie masz racji. Na Bastionie nigdy nie było spoilerów zapowiedzi książek polskich i to się nie zmieni, choćbyś pisał petycje do Ministerstwa Edukacji, Właściciela lub wojewody dolnośląskiego. I nie pisz o Star Wars Extreme, że są głupi, bo tym samym obrażasz ludzi tam pracujących i łamiesz punkty regulaminu. Jednym z etapów dorastania jest pogodzenie się, że nie na wszystko ma się wpływ. Wg mnie masz lekcję do odrobienia w tym zakresie.

  To co się tutaj zdarzyło dzisiaj było spowodowane Twoim ślepym uporem i dążeniem do przekonania wszystkich, że są w błędzie. Nikt na przestrzeni lat nie potrafił tak nakręcać ludzi na Bastionie jak Ty. Strasznie mnie boli, że ludzie na tej stronie zamiast rozmawiać o Gwiezdnych Wojnach wolą wojować z Tobą. No ale cóż, niektórzy wybierają po prostu łatwiejszy temat zachowując się przy tym mało odpowiedzialnie. Pokuta będzie i będzie jej więcej jeżeli będzie trzeba.

  nim padniesz na zawał, zaznaczam że żartowałem 8) była adrenalinka?

  ShaakTi1138 >>> Mnie nie obchodzi ile lat temu wyszła ta książka. Ważne, że w Polsce dopiero co wyszła. Poza tym za 10 lat tez to będzie spoiler. Nie powinno sie zdradzac takich kluczowych elementów fabuły.

  Mistrzu, jesteś fanem trzeciej kategorii ;) Corran ginie w Vortex!

  Boże, znowu się kłócicie. Nie lepiej cieszyć się, że tak dużo fajnych książek wychodzi? Seller, spoilery są zawsze i wszędzie, nie da się ich uniknąć. Zresztą, co to za spoiler? Po tylu latach?

  Poza tym skąd zwykły fan ma wiedzieć, ze tu są spoilery? Nawet jak nie zakrywacie to mogliście dac ostrzeżenie na początku newsa

  Nestor >>> Tylko zazwyczaj spoilery były przy kolejny książkach cyklu nie w one shootach. Poza tym nigdy w zapowiedziach nie było Takich gigant spoilerów. IMO powinniście uszanować to, ze niektórzy nie chcą widzieć znać takich spoilerów przed przeczytaniem i nie traktować fanów czytających polskie wydania jako fanów drugiej kategorii. Nawet głupi Extreme dał ostrzeżenie przed spoilerami, a wy nie. to, że wy sobie już dawno przeczytaliście, nie uprawnia was do psucia przyjemności innym, bo nie chce sie wam zasłonić zapowiedzi. Spoilerowanie komuś zakończenia to najpodlejsza rzecz jaką jeden geek może zrobić drugiemu. Nie po to nie wchodzę na ossusa i Wookiepedię, żeby i tak o największych zwrotach akcji dowiadywać z Bastionu. Nie powinniście traktowac czytających Polskie wydania jako fanów drugiej kategorii.

  Aldebar dostanie bana, reszta żalu wycięta, kommoderacja pozdrawia.

  Po co ten lament? Bastion nigdy nie zasłaniał spoilerem zapowiedzi książek mających ukazać się w Polsce.

  mam nadzieję, że fotj nie rozciągną wydawania na kilka lat tak jak to zrobili z Dziedzictwem Mocy

  Dobra, przeszkodzę ci w rekordzie nabijania komentów pod rząd, Miszczu

  PS. Vader jest ojcem Luke'a

  Ludwik >>> Tylko wtedy nie wiedziałbym kiedy wychodzą książki czy komiksy. Nie mówiąc już o rożnych ważnych informacjach. Po to jest funkcja spoiler, by jej używać. Spoilerowanie powinno być karane banem.

  BJK>>> I co z tego? może niektórzy chcą sie dowiedzieć tego z książki, a nie z newsa, którego redakcji, która dawno przeczytała książkę nie chce się zasłaniać. Jak można psuć przyjemność innym fanom. Bastion totalnie schodzi na psy. Nikt nie myśli o uczciwych fanach, którzy wspierają polskie wydania. Skoro to strona polska powinna mieć na uwadze, żeby nie psuć przyjemności, dając spoilery z książki, która ledwie co wyszła.

  Rusis>>> Tyle, że o ile w przypadku któregoś tam tomu, wiem, że w zapowiedzi będą spoilery, tak przy one shoocie nie wiadomo. Poza tym niektórzy mogli nie wiedzieć, że książka dzieje się po DM i mogą być spoilery w zapowiedziach.

  Poza tym nawet ta zapowiedź jest tez widoczna po wejściu w dział książki. IMO takie spoilery powinno się zasłaniać. Jako redakcja największego serwisu o SW powinniście myśleć, że nie każdy czyta/ ogląda wszystko zaraz po premierze.

  Jak możecie bez żadnego ostrzeżenia dawać takie spoilery? Psujecie ludziom radość SW!!!

  Oni już z Sokołem wychodzą a "Ruiny Dantooine" to gdzie?

  Ephant Mon, lepiej będziesz miał i taniej, plus w ojczystym języku, nic tylko się cieszyć

  Powiem tak: chcesz uniknąć spoilerów? Przestań wchodzić na strony poświęcone SW.

  chciałem se kupić w oryginale, ale chyba poczekam na polskie wydanie

  BRAWO AMBER!! w końcu części jedna po drugiej

  jak dawali ciała z LOTF - 3 lata opóźnienia to FOTJ wydadzą w pół roku i nadrobimy dystans do USA :D beka

  o tym, że Jacen ginie było wiadomo od dawna:P
  Za to w zapowiedzi nie ma słowa że ginie z ręki... albo płetwy... tudzież turbolasera...
  <<Spoiler>>
  a na poważnie to Jacen popada w obłęd od cofania się w przeszłość. Pewnie nie mały wpływ miała na to wizyta na drugiej Gwieździe Śmierci gdzie Jacen przypadkiem oberwał błyskawicami od Imperatora, bo stał (jako Duch Mocy) za blisko wujka Luke'a...
  Potem Luke go zamknął w piwnicy pałacu na Hapes ze złośliwym stwierdzeniem "why so serious", na co Han stwierdził "I have bad feeling about this".
  <<end of spoiler>>

  zadowoleni, że spoiler zaznaczony?:P

  Nie narzekajcie, bo potem na końcówkę FotJ po polsku trzeba będzie czekać np. dwa lata :D

  Absolutnie genialna okładka, a FotJ mnie cieszy

  Przez pół roku FOTJ :( Nie za często wybrzydzam więc powiem że ten plan mi się kompletnie nie podoba, mogli dać chociaż jakieś 2 one-shooty... A w takiej sytuacji nie pozostaje nic jak kończyć czasy NR i zabierać się za NEJ :)

  Seller -> Wiemy, że pisałeś, ale nie będziemy zasłaniać zapowiedzi książek. Co innego fragmenty wywiadów, jakieś informacje o treści książek wyciągnięte z forów czy innych miejsc - to możemy zasłaniać, ale nie zwykłe zapowiedzi. Nie popadajmy w paranoję, bo będzie trzeba wszystkie newsy cenzurować. Czytając zapowiedź książki trzeba zdawać sobie sprawę, że może ona zawierać jakieś informacje będące spoilerami do innych książek, więc jak bardzo chce się tego uniknąć to jest prosta sprawa - nie czyta się tych zapowiedzi. A co z okładkami? Też wrzucając np. okładki FotJ mamy je zasłaniać? Przecież na jednej z nich był np. Luke, a to jest już spoilerem do tego, że wcześniej nie zginie. Bez popadania w skrajności proszę..

  Bueeee :/

  Legajs-szajs do końca roku, cały czas

  a czy ktoś kto czytał DM wątpił w to jak skończy Jacen? Przecież to było do przewidzenia. Niemniej spoiler zaznaczony powinien być.

  Spoiler: Luke jest bratem ojca siostry szwagra :P Ludzie spokojnie... to tylko info. a książka przybliża nam bardziej szczegółowo całą historię :P

  Wolałbym jednak trochę zróżnicowania, a nie wciąż jedną serię, aż do końca roku. No ale...

  Melethron >>> Może dla ciebie to tylko niszowa literatura. Dla innych coś więcej. Dla mnie SW jest czymś co kocham, a poznawanie tego uniwersum poprzez czytanie książek to dla mnie wielka przyjemność. Zwłaszcza, gdy nie mam pojęcia co stanie sie dalej i snuje rożne teorie, co będzie dalej.

  Do redakcji>>> Pisałem w komentarzach i przez kontakt by zasłonić spoilery. Niektórzy nawet pewnie nie wiedzą, że ta książka jest kontynuacją LotF, a jej opis ma wielkie spoilery.

  Kocham jak ludzie wkurzają się z poznania spoilerów :D Apel: wyluzujcie to tylko niszowa literatura, której treść zapomina się zaraz po przeczytaniu ;)

  No rzesz q@#@! jego mać!!!

  Co niektórzy nie skończyli jeszcze Dziedzictwa Mocy, a wy tu strzeliliście taki spojler!!!!!

  Brak słów i wielkie dzięki.....

  Czyli jest szansa, że w marcu lecimy razem z Amerykanami finał FotJ... Całą serię przeczytam po angielsku a ostatni tom po polsku, kto by pomyślał? Takie absurdy tylko u nas. :D

  No to wychodzi, że rok 2012 zapowiada się ciekawie pod względem one-shotów.

  Oczywiście chodzi mi o tekst z zapowiedzi Sokoła.

  pięknie FOTJ do końca roku kupie wszystkie i zaczne czytac dopiero na swieta :)

  Oby tylko było całe Fate of the Jedi. Nie chce znowu tak długo czekac na ostatnie ksiazki z serii.

  Freed -> więc wypada napisać coś w stylu: "według naszych źródeł listopad i grudzień również ukażą się pod znakiem FotJ" ;)

  patrząc jednak na ten plan, stwierdzam, że kolejna seria wydawana z rzędu to nuda dla czytelnika oraz spoilery dla niektórych nierozgarniętych userów :<

  O fajnie, Sokoła bym sobie przeczytał, to na wakacje będzie w sam raz.

  Listopad/grudzień jak na razie tak właśnie wygląda w planach Amberu. Znamy inne formy komunikacji poza Facebookiem. ;)

  Proponowałbym zapowiedź Amberu zaznaczyć jako spoiler (ostatni tom DM wyszedł stosunkowo niedawno i niektórzy pewnie jeszcze czytają, albo mają zamiar niedługo przeczytać).

  Amber potwierdziło plan tylko do października 2011, więc listopad i grudzień to tylko wasze nieoficjalne spekulacje O_o

  btw. porzucenie formy Millenium na rzecz tej prawidłowej bardzo mnie cieszy :)

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:
 • Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.