Świat Filmu

Premiera "Red Tails" w styczniu przyszłego roku?

Stopklatka

Być może już na początku przyszłego roku będziemy mogli obejrzeć na kinowym ekranie najnowszą produkcję sygnowaną nazwiskiem George'a Lucasa, czyli wojenny fresk Red Tails. Reżyser obrazu Anthony Hemingway poinformował za pośrednictwem Twittera, że film zawita do kin w styczniu. Nie jest to data oficjalnie potwierdzona, ale wydaje się być wiarygodna, zwłaszcza że pochodzi od samego reżysera. Opóźnienia w produkcji wynikają zapewne po części z wizji filmu, którą prezentuje "Flanelowiec", pełniący funkcję głównego producenta. Aby ją urzeczywistnić postanowił jakiś czas temu zrealizować nieco dokrętek. "The Maker" sam stanął wówczas za kamerą, bowiem Hemingway był zajęty pracą na planie serialu HBO Treme.

Red Tails będzie opowiadać o pilotach z 322. grupy myśliwskiej USAAF, którzy walczyli podczas drugiej wojny światowej. Jednostka ta była znana z tego, że latali w niej wyłącznie czarnoskórzy piloci, którzy malowali ogony swych maszyn na czerwony kolor.

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że autorem ścieżki dźwiękowej do filmu będzie Terrence Blanchard - kompozytor znany ze współpracy ze Spike'iem Lee.

Red Tails to pierwszy od czasu Radioland Murders Mela Smitha (1994) film produkowany przez Lucasfilm, który nie jest kolejną częścią Star Wars lub przygód Indiany Jonesa. W głównych rolach zobaczymy Cubę Goodinga jra, Terrence'a Howarda oraz Bryana Cranstona.
Tagi: George Lucas (1031) Red Tails (40)

Komentarze (8)

Bart ty nawet nie masz nazwiska ofkoz tak zasłużonego i nigdy tego nie dostąpisz! Czy ty prowadzisz jakąś krucjatę przeciwko GL, przecież ty też wypłynąłeś z jego źródła w konsekwencji, czego próbujesz brylować na tym SW forum? Ja rozumiem, że możesz mieć swoje zdanie na temat GL, ale stopień, skala i konsekwencja w jego szkalowaniu jest daleka od normalnej krytyki, zwarzywszy, że bez GL nigdy byś nie zaistniał na tym forum, z prostej przyczyny nie było by tego forum. Pamiętaj skromność i pokora uszlachetnia człowieka, a z arogancją i pychą na ustach wychodzisz na niezbyt rozgarniętego buraka. Nie gniewaj się, że ci to mówię, ale ktoś ci musiał to powiedzieć.

aha
czyli nadal nie zrobił niczego samodzielnego, twórczego i nowatorskiego, pozwalającego ocenić czy nadal ma zmysł i oko do kamery...

jedyne co mu zostaje to nazwisko... smutne, bo liczyłem na ten film

Bart-> Oprócz tego, że razem z McCallumem pełni funkcje producenta i reżyserował dokrętki na liście płac GL będzie jeszcze figurował jako autor noweli filmowej.

czyli że Luca$ nie jest reżyserem ani scenarzystą tego filmu?
No tak...

Walki powietrzne podczas II wojny światowej, według Lucasa :D

Zgadzam się z GROMem, nie mogę się doczekać scen walk samolotów :D

Uważam, że ścieżkę dźwiękową do tego filmu powinni napisać 50 Cent i Snoop dog oraz inni utalentowani afroamerykańscy muzycy wywierający ogromny wpływ na współczesną kulturę!

Oj będzie się działo w powietrzu, przy efektach specjalnych ILM.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.