Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na październik

Dark Horse

Dark Horse ogłosiło gwiezdnowojenne zapowiedzi na miesiąc październik. Tym razem fani zostaną uraczeni aż ośmioma różnymi komiksami. W planach są nowe numery The Old Republic, Knight Errant, Invasion i Dark Times, Omnibus zawierający część zeszytów z serii Empire, dwa albumy z historiami powiązanymi z Mrocznym Widmem, oraz długo oczekiwana premiera Karmazynowego Imperium 3.

Crimson Empire 3: Empire Lost #1(6)

Luke Skywalker! Księżniczka Leia! Boba Fett! Karmazynowe Imperium, opowieść o ostatnim imperialnym Gwardziście, powraca po przeszło dekadzie oczekiwania! Nowa Republika poszerza zasięg swoich wpływów, ale czasy walki o galaktykę jeszcze się nie skończyły. W spokojny żywot rodziny księżniczki Leii i Hana Solo wkracza zagrożenie, które będzie miało wpływ również na szkolenie Jedi w Akademii Luke'a Skywalkera na Yavinie 4! W innej części galaktyki, Kir Kanos - były Gwardzista imperialny, a obecnie łowca nagród - jest gotowy by po trzech latach spędzonych w ukryciu wyrównać stare rachunki. Jeśli wcześniej nie zabije go nowy przeciwnik!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Premiera: październik 2011.

Temat na forum.
The Old Republic #11: The Lost Suns #5(5)

Szpieg Republiki, Theron Shan, robi co może by przeżyć oraz powstrzymać morderczą broń Sithów - Sun Razer. Ta superbroń musi być zniszczona, a Republikę trzeba ostrzec przed zbliżającym się zagrożeniem! Alexander Freed, jeden z twórców gry The Old Republic, stworzył niesamowite zakończenie tej historii, które przygotuje czytelników na największe wydarzenie gwiezdnowojenne 2011 roku!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Premiera: październik 2011.

Temat na forum.
Invasion #15: Revelations #4(5)

Nowa Republika kontratakuje! Atak Królowej Niny i Księżniczki Kaye na yuuzhańskich kolaborantów na Shramarze spowodował, że do walki przyłączył się sam Tsavong Lah ze swoją flotą. Ale Nowa Republika też ma trochę asów w rękawie: jest nim każdy wolny statek w sektorze! W tej epickiej bitwie, statki piratów, frachtowce oraz okręty Imperium przyłączą się do sił Nowej Republiki w walce przeciwko najeźdźcom z innej galaktyki.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf. Premiera: październik 2011.

Temat na forum.
Knight Errant #8: Deluge #3(5)

Jedi kontra Huttowie! Jedi kontra Sithowie! Entuzjazm Kerry Holt na myśl o byciu częścią drużyny pryska, gdy okazuje się że cele Diabelskiej Eskadry są dalekie od jej własnych. Ale w obliczu powrotu huttańskiego gangstera Zodoha, pragnącego zniszczyć rodzinną planetę Kerry, jak i ataku Lorda Sithów Daimana, Kerra musi dobrze dobrać swoich sprzymierzeńców - albo zginie!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Iban Coello, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Premiera: październik 2011.

Temat na forum.
Dark Times #21: Out of the Wilderness #4(5)

Poszukiwany: Dass Jennir - martwy, lub jeszcze bardziej martwy! Tożsamość tajemniczego człowieka jest ujawniona! Jeśli Boba Fett jest tym, do kogo dzwonisz gdy chcesz kogoś pojmać - do Falco Sang dzwonisz, gdy chcesz by kogoś zabito. Sang śledził Dassa Jennira przez kilka miesięcy i w końcu go odnalazł. Ale nie tylko Sang szuka Jennira, więc łowca powinien uważać - bo może znaleźć się pomiędzy Jennirem a Darthem Vaderem!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa. Premiera: listopad 2011.

Temat na forum.
Omnibus: At War With the Empire Volume 2

Po wydarzeniach Nowej nadziei, Rebelianci są zainspirowani do dalszej walki swoim pierwszym wielkim zwycięstwem, ale wojna przeciwko Imperium jeszcze nie chyli się ku końcowi. W tym albumie znajdziecie opowieści o swoich ulubionych klasycznych bohaterach, oraz o kilku nowych członkach Rebelii. Luke zostaje rozpoznany jako generał Jedi oraz syn Anakina Skywalkera - bohatera wojen klonów, potężny gangster prowadzi Imperium, Rebeliantów i swoich własnych szpiegów w krąg zdrady, Rebelia musi stawić czoła wielkiemu wyzwaniu by odnieść małe zwycięstwo, a Luke i Leia odkrywają złe siły z przeszłości gdy Darth Vader zastawia na nich pułapkę na opuszczonym księżycu. Premiera: grudzień 2011.

Temat na forum.
Episode I Adventures

Główni bohaterowie Mrocznego Widma: Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Qui-Gon Jinn i królowa Amidala, przeżyli różne przygody, których nie pokazano w filmie. Ten album zawiera w sobie: Epizod I: Anakin Skywalker, Epizod I: Królowa Amidala, Epizod I: Qui-Gon Jinn, Epizod I: Obi-Wan Kenobi oraz Epizod I #1/2. Odkryj, co robiły te postacie gdy ich losy nie były pokazywane w filmie! Premiera: styczeń 2012.

Episode I: The Phantom Menace

Świetne uzupełnienie premiery Mrocznego Widma w 3D - ta adaptacja jest obowiązkowa dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. Postacie, które obecnie są ikonami świata gwiezdnowojennego, oraz wydarzenia stanowiące początek epickiej walki Jedi i Sithów - to wszystko zaczęło się w Epizodzie I. Ten album zawiera: Epizod I: Mroczne Widmo #1-4. Premiera: styczeń 2012.Tagi: Dark Horse Comics (790) Epizod I: Mroczne widmo (556) Inwazja (Invasion) (63) Knight Errant (52) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Omnibus (80) The Old Republic (504)

Komentarze (23)

@ Shedao Shai - No okej 1/3 komiksów w październiku reszta później, czy w takim razie tytuł newsa nie jest jeszcze bardziej bezsensowny ?

No i po co ten nieszczęsny Boba Fett do Kanosa? Ten komiks by się świetnie bez niego obronił...

te dwa ostatnie to przedruki chyba, mam to w swoich archiwaliach egmontowych z 1999 :/ reszta super :)

Kir Kanos wielki powrót!!!!!

Ciekawe, czy jak będzie OT w 3D, to czy będą tacy chętni do wydań zbiorczych adaptacji komiksowych.

A gdzie promil?

Jest Moc! Znowu uwierzyłem w DH, przepraszam że zwątpiłem.

Powrót Kanosa, to jest to. Cieszy także Dark Times ;)

Na październik zapowiadają się bardzo ciekawe pozycje. I tak naprawdę nie wiem która najbardziej mi się podoba.

Polecam poczytać ze zrozumieniem newsa, żeby zobaczyć kiedy będą miały premierę dane zeszyty. :)

Ale okładka Dark Times jest szajsowata.

Widać, że nie bardzo mają pomysł na Karmazynowe Imperium, bo danie po prostu nowego przeciwnika Kanosowi to raczej mizerny motyw. Ładna jest okładka Invasion, dawno nie było dobrej bitwy w kosmosie w komiksie - Knight Errant idzie w swoją stronę, co mi się podoba, bo mają scenarzyści nieco dobrych pomysłów, zwłaszcza, że seria ma szansę zbudować ciekawe postacie. Z kolei komiks TOR już od dłuższej chwili dość powielający istniejące już schematy - z kolei podoba mi się okładka Dark Times i odwaga scenarzystów by wprowadzić wreszcie całkiem nową postać, a nie tylko po raz 200 straszyć Vaderem.

Czyli nowym przeciwnikiem Kanosa będzie Fett

Czy tylko ja chciałbym, by kontynuowali Tales of the Jedi?

okładka Invasion <3
okładka Dark Times <33

Dark Times ma przezacną okładkę, rzekłem ja. Październikowy powrót "Karmazynowego..." z rysunkami Gulacy'ego to komiksowe info roku bez dwóch zdań. Z kolei cover art "Revelations" #4 przywodzi mi na myśl okładki starych powieści o X-wingach - mocno oldschoolowa.

Okładki "Knight Errant" są bardzo w stylu oldschool-steampunk, co mnie się podoba :D.

W komiksach nastała Era Shedao.

"Karmazynowe Imperium" to jedna z najlepszyh serii SW.

Rzekłem.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.