TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Co się kręci?

2011-07-19 09:26:51 różne

W ramach akcji promocyjnej filmu Jona Favreau Kowboje i obcy, Harrison Ford wypowiedział się na temat dwu najsłynniejszych bohaterów, w których się wcielał. Aktor stwierdził w wywiadzie dla "Entertainment Weekly"Ford stwierdził, że Indiana Jones powinien umrzec, tak jak zginać powinien Han Solo. Aktor wyznał też, iż nie ma nic przeciwko śmierci słynnego archeologa-awanturnika w kolejnym filmie o jego przygodach. Jego zdaniem byłby to najwłaściwszy finał serii. Co jakiś czas pojawiają się plotki na temat piątej części przygód Indy'ego, ale nadal brak pewnych informacji o tym, czy, a raczej kiedy film powstanie. In bliżej premiery Kowbojów i obcych, tym więcej fragmentów filmu trafia do sieci. Poniżej jeden z nich.

Głównym bohaterem filmu jest Lonergan, grany przez Daniela Craiga. Mężczyzna budzi się pewnego dnia na pustkowiu bez pamięci i z dziwną bransoletą na nadgarstku. Gdy trafia do miasteczka Absolution, wszyscy mieszkańcy chcą go zlinczować za zbrodnie, których popełnienia Lonergan nie pamięta. Przed śmiercią ratuje go niespodziewany atak najeźdźców z kosmosu. Aby uratować miasto Lonergan musi zjednoczyć swe siły ze złowrogim pułkownikiem Dollarhyde'em (Ford), który rządzi miastem żelazną ręką. Kowboje i Obcy to ekranizacja komiksu pod tym samym tytułem. W produkowanym przez Stevena Spielberga, Rona Howarda i Briana Glazera filmie zobaczymy również Olivię Wilde i Clancy'ego Browna (Savage Opress w TCW). Premiera w USA 29 lipca, w Polsce film pojawi się z miesięcznym opóźnieniem.

Kowboje i obcy stali się ostatnio obiektem internetowych żartów. Film nazywany jest mianem "Nirwany geeków" z uwagi na bombastyczne efekty specjalne oraz występ "Jamesa Bonda, Indiany Jonesa i tej laski z >>TRONa: Dziedzictwo<<". Żartobliwy tagline głosi: "Jeśli to nie zdoła zadowolić nerdów, to nic nie zdoła tego zrobić".

W sieci pojawił się zwiastun remake'u kultowego horroru Coś Johna Carpentera z 1982 roku. Nowa wersja, którą przygotował Matthijs van Heijninger Jr., jest prequelem opowieści przedstawionej przez Carpentera i opisuje wydarzenia w norweskiej bazie na Antarktydzie, odkrytej później przez bohaterów filmu z 1982 roku. Grupa Amerykanów dołącza do Norwegów, którzy badają tajemniczy pojazd kosmiczny odkryty przez nich w lodzie. Wkrótce zaczyna ich prześladować makabryczna obca forma życia, potrafiąca przyjmować kształt dowolnej istoty życia. Zaczyna się walka na śmierć i życie. W jednej z głównych ról - pilota Cartera - zobaczymy coraz popularniejszego Joela Edgertona (młody Owen Lars). W filmie wystąpili również Mary Elizabeth Winstead i Ulrich Tomsen. Premiera światowa zapowiadana jest na 14 października.
TAGI: Harrison Ford (494) Indiana Jones (343) Joel Edgerton (61) Mary Elizabeth Winstead (7) Ron Howard (177)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..