TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Plotki o pierwszym pokazie "Red Tails"

2011-07-19 23:15:10

Niedawno w sieci wypłynęła niepotwierdzona informacja, iż wkrótce odbędzie się pierwszy publiczny pokaz najnowszej produkcji George'a Lucasa, czyli Red Tails w reżyserii Anthony'ego Hemingwaya. Pojawiające w sieciowych spekulacjach czas i miejsce wydają się być idealne dla tego typu pokazu. Film ma być rzekomo wyświetlony podczas pikniku lotniczego EAA AirVenture 2011, który rozpocznie się już 25 lipca w Oshkosh w stanie Wisconsin. Impreza ta jest największym świętem miłośników awiacji w Stanach Zjednoczonych, więc trudno o lepszą oprawę prapremiery. Co ciekawe, oprócz "Flanelowca" na lotnisko Wittman Regional Airport zawita również Harrison Ford, będący jednym z największych miłośników lotnictwa wśród hollywoodzkich aktorów.

Obecnie wydaje się jednak, że wieści o seansie Red Tails to raczej nadużycie ze strony internautów. W oficjalnych materiałach przedstawionych przez organizatorów pikniku figuruje "jedynie" informacja, iż 29 lipca "The Maker" zaprezentuje zwiastun produkowanego przez siebie filmu o słynnych The Tuskagee Airmen. Trailer zostanie pokazany w ramach The EAA Fly-In Theater - nocnego kina pod chmurką, gdzie za darmo wyświetlane będą filmy o tematyce lotniczej, m.in. Top Gun i Stan zagrożenia (stąd obecność Forda - odtwórcy głównej roli Jacka Ryana). Nie wydaje się więc prawdopodobne, by w takich warunkach Lucas zdecydował się pierwszy raz pokazać szerokiej publiczności film, który powstaje już od wielu lat. Premiera została zapowiedziana na początek przyszłego roku, co może oznaczać, że tytuł wciąż znajduje się w postprodukcji (dopiero niedawno ujawniono nazwisko kompozytora ścieżki dźwiękowej, którym jest Terrence Blanchard). Być może jednak "The Maker" zaskoczy wszystkich i obraz zostanie pokazany w całości. O sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Red Tails opowiada historię pilotów z 322. grupy myśliwskiej USAAF, którzy walczyli podczas II wojny światowej. Jednostka ta była znana z tego, że latali w niej wyłącznie czarnoskórzy piloci, którzy malowali ogony swych maszyn na czerwony kolor. Obraz Anthony'ego Hemingwaya to pierwszy od czasu Radioland Murders Mela Smitha (1994) film produkowany przez Lucasfilm, który nie jest kolejną częścią Star Wars lub przygód Indiany Jonesa. W głównych rolach zobaczymy Cubę Goodinga jra, Terrence'a Howarda oraz Bryana Cranstona.
TAGI: George Lucas (1107) Harrison Ford (494) Red Tails (43)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..