Wojny Klonów

SDCC 2011: Wieści z panelu TCW

Różne

Wczoraj, na Comic-Conie, podczas panelu poświęconego "The Clone Wars", Dave Filoni razem ze współtwórcami ujawnił całkiem sporo informacji o nadchodzącym sezonie; na razie, niestety, bez daty premiery. O szczegółach można poczytać np. na The Force.net i IGN.

Oto informacje z panelu (mogą pojawić się spoilery):

 • Sezon rozpocznie się "Trylogią kalamariańską", w której pojawi się kapitan Ackbar, a także nowy, rekinopodobny oficer Separatystów o imieniu Rik Enson (pisownia niepotwierdzona).

 • Nowym miejscem, pokazywanym na wcześniejszych trailerach, będzie Umbara, planeta znana z EU. Jest to miejsce niezwykle ciemne i mroczne. Umbaranie walczą po stronie Separatystów i będą wykorzystywać bardzo zaawansowaną broń.

 • Pokazano filmik, w którym C-3PO i R2-D2 idą korytarzami statku podczas bitwy, a Threepio pyta: "Słyszałeś to?" (nawiązanie do "Nowej nadziei"). Następnie pojawia się Grievous, z którym walczy Adi Gallia (Stass Allie się nie pojawi), a droidy uciekają i przypadkowo trafiają do kokpitu Y-winga.

 • Nowy Jedi rasy Besalisk nazywa się Krell. Wedle twórców, jest on "nieortodoksyjnym Jedi z nieortodoksyjnymi metodami".

 • Reksowi nie będzie się podobał kierunek, w którym zmierzają inne klony.

 • Zobaczymy Straż Śmierci w zupełnie nowym świetle. Wróci jej przywódca, Pre Vizsla. A postać grana przez Katee Sackhoff (pisaliśmy o tym wczoraj) będzie jego porucznikiem.

 • Wyświetlono nieukończoną jeszcze animację ukazującą Siostry Nocy walczące z droidami za pomocą mieczy świetlnych. Savage i Asajj oczywiście też się pojawią.

 • Wrócą łowcy nagród: Cad Bane, Bossk i Boba. Zobaczymy też debiut (Spoiler):Dengara(Koniec Spoilera).

 • Pojawią się sklonowani komandosi, ale nie będą to Delty. Filoni nie chce mieszać z kanonem ich dotyczącym.

 • Będzie więcej historii w stylu Mortis. Dowiemy się kim naprawdę byli Ojciec, Syn i Córka.

 • Ahsoka na razie nie wie o małżeństwie Anakina, ale w przyszłości twórcy odniosą się do tego. Tano będzie się zmagać z problemem przywiązania emocjonalnego, gdy będzie miała do czynienia z Luksem. Na pytanie o potencjalny romans, Filoni odparł: "Może".

 • Jabba powróci później w sezonie.

 • Durge'a nadal nie będzie. Miał pojawić się w "Holocron Heist".

 • Filoni napisał dla Ahsoki osiem różnych zakończeń, ale nadal nie wie, które jest właściwe.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: San Diego Comic Con (46) The Clone Wars (1257)

Komentarze (25)

macie rację, Filoni dał czadu na pełnej linii

kanon, macie rację, niech sie Filoni się od niego odczepi bo normalnie psami poszczuje

jednak nie wiem czemu niektórzy się dziwią (wandalek) czemu siostry nocy używają mieczy świetlnych, przecież specjalizowały się w używaniu ciemnej strony mocy

powrót Mortis raduje bardzo

nie wiem czemu drażnią mnie odcinki z C-3PO i R2-D2

nie wiem czemu napisane jest powrót Jabby i łowców nagród. Przecież w każdym sezonie jest wzmianka o łowcach nagród i raczej wątpię żeby Filoni zaprzestał robienia odcinków z łowcami

jednak koniec Ahsoki - zapowiada się hucznym finałem i wielką porażką młodej bohaterki

No Filoni ty cwaniaku, znowu chcesz wstawiać romantyzm do TCW .

xddddd

No jasne... Zacenzurują nawet w tym temacie... i nawet jak zabierają człowiekowi postać-wzór...

[mod edit]

Nie no, k***! To już jest przegięcie!
Ale co to ma, k*** być, nie mogą tak... Cała historia kolejnej postaci się pójdzie pasać! Przegięły, sukinsyny, tym razem! Jadę rozwalić im to studio! Zbieram ekipę, kto idzie ze mną? Zrobimy im taki 'Payback' jakiego nie zapomną!

Durge'a nie będzie - bardzo fajnie, nie zniszczą tej postaci, Dengar - [*], "Pojawią się sklonowani komandosi, ale nie będą to Delty. Filoni nie chce mieszać z kanonem ich dotyczącym." - FILONi ma mózg ? NIESAMOWITE ! nie che mieszać w kanonie ? ROBI TO CAŁY CZAS. Mortis ? przekombinowany szit - nigdy nie powinien zaistnieć. Siostry Nocy używające mieczy świetlnych - błąd i nieporozumienie.

A zakończenie dla Aszroki ? Musi umrzeć B.O.L.E.S.N.Ą. Ś.M.I.E.R.C.I.Ą.

01) Pokazanie Kalamaru - nie mam nic przeciwko. Bitwa o wodną planetę zapowiada się epicko. Mam tylko nadzieję że znowu nie namotają z kanonem zwłaszcza jeśli chodzi o Quarrenów. Cieszy wykorzystanie postaci ze starej trylogii.
02) Umbara wraz z jej tubylczymi mieszkańcami walczącymi po stronie CIS-u, jestem za częstym wykorzystywaniem elementów EU w tym serialu.
03)Adi Galla walcząca z łachmytą Grievim - oby tylko nie powtórzył się casus Piella.:)
04)Nowy Jedi - oby tylko nie wykończyli go w pierwszym odcinku jak mistrza w trzecim sezonie.:) Zaciekawiły mnie te nieortodoksyjne metody.
05)Powrót straży Śmierci, jestem zadowolony do tego nowa kobieca postać miłe to jest.
06)Siostry Nocy używające mieczy świetlnych? Niezbyt mi się to podoba.:(
07)Cieszy powrót łowców nagród.
08)Dengar - pewnie skończy się to kolejną zmianą w kanonie. Jak zobaczymy to ocenimy.:)
09)Komandosi? Jakaś nowa drużyna? bardzo dobry pomysł na pewno lepszy od wykorzystania Delt.:)
10)Po raz kolejny Mortis? Wyjaśnienie kim była tajemnicza rodzina z Mortis. Jestem w siódmym niebie.
11)Powrót Jabby - nie mam nic przeciwko.:)
12)Cieszy nieobecność Durge'a.:)
13)Już nie mogę się doczekać romansu Ahsoki z Luksem.:) Co do rozważanych losów Togrutanki po zakończeniu sezonu mam nadzieję podobnie jak Kasis że podadzą wszystkie warianty.:)

Dengar... chlip. Czy nikt z nich nie czytał Opowieści Łowców nagród? Zapewne nie. Nowa frakcja po stronie sepów. To pachnie zwycięstwami! Czyli Ahsoka dowie się o ślubie Padme z Anakinem i sama weźmie ślub z Luxem, tylko, że odejdzie z zakonu. Rex odejdzie z WAR i zostanie farmerem na Saleucami.

YEAH !!!:D

Romans ? NIE XD

1)Powiem jedno: ja pierniczę :|
Delty Filoni nie będzie ruszał bo spierniczy kanon, ale Dengara może? Fajnie, to ja czekam na wydanie książki pt" Wybiórczość kanonu i historii SW okiem Filoniego"
2)Mam nadzieję, że Grievous nie zabije w serialu Adi Galii; wystarczy już problem z Piellem
3)Durge'a prawdopodobnie nigdy nie będzie- przecież po to powstał Cad Bane; a szkoda, bo przydałoby się więcej z nim historii aniżeli te ukazane z komiksów, mini serialu i kilku występach w książeczkach
4)To co jak nie Delty to Omegi? :D
5)Super znowu oleją zupełnie EU poprzez kolejne występy czy to Mando czy to Sióstr Nocy. Nic tylko płakać

Jedyne co mi się podoba z pokazanych dotychczas wiadomości to fakt, iż klony w końcu powoli zmieniają zbroje. Za to plusik

jacolino1996 ja też

luks to ten separatysta z nie pamiętam czego??

eh nic mądrego ale mam nadzieję, iż Rex się nie zbuntuje jak usłyszy "wykonaj rozkaz 66" i uf że nie ma Durge'a, bo by zabił dwa klony i Obi go "zabije" ale on i tak przeżyje wiec zobaczymy, ocenimy

Dengar? WTF?

Jednak Romans Ahsoki i Luksa :/ To ich zauroczenie można było zobaczyć już w sezonie trzecim.

Wg mnie jest dobrze, wieści całkiem pozytywne. Po tak słabym sezonie trzecim trudno będzie przebić jego miernotę, więc serial może iść tylko i wyłącznie w dobrym kierunku.

"Filoni nie chce mieszać z kanonem ich dotyczącym." - Amen, amen, amen, amen, amen! Tego się trzymać.

Mortis, dzięki dużym niedopowiedzeniom, dało się jakoś strawić. Boję się.

Dengar powiadają? Ten koreliański chłopiec, który w czasach CW kopie hoverballa z kolegami i rozbija się śmigiem po lesie? Będzie drugi Greedo, oj będzie.

Siostry nocy z mieczami. A kysz wiedźmo zła. Czy oni przeczytali "Ślub księżniczki" przed wprowadzeniem ich do serialu? Czy przeczytali o nich chociaż akapit w jakimkolwiek przewodniku?

Reksowi się coś nie podoba. Gejranczo Skiraty czeka. :D

Nie chce namieszać u Delt. Czy oni przypadkiem nie mają wielu białych plam w historii? Z pewnością więcej od Anakina i Obiego, a im mieszać się nie boi. Wystarczy, żeby wszyscy przeżyli akcję i będzie dobrze, a tak to pewnie dostaniemy nową drużynę, którą zagryzą psy, albo potną grodzie.

Jabba będzie. A niech będzie. Trzeba jakoś ubić Rottę i nie zaszkodzi wsadzić to do serialu.

"Pojawią się sklonowani komandosi, ale nie będą to Delty. Filoni nie chce mieszać z kanonem ich dotyczącym."
Bogu dzięki!
Ani Delt ani Revana mają nie psuć bo łby urwę

8 zakończeń? Chciałabym, żeby już po fakcie podano jakie były te możliwości, których nie wybrali. Ale czy to nie jest ściema, że niby jeszcze nie zadecydowano jak się zakończy jej historia? Skoro ma być 5 sezonów, to oni chyba w tej chwili już nad tym ostatnim pracują.

Ciekawe co wymyślą dla mieszkańców Mortis, podobało mi się, że zostało tam duże pole na domysły i spekulacje.

Zaczynam tęsknić za nowymi odcinkami :]

Wreszcie coś mądrego - chodzi o Delty :D

O, Zapłata : D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.