TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Zapowiedź nowej gry karcianej "Star Wars: The Card Game"

2011-08-03 19:00:08 Fantasy Flight Game


Firma Fantasy Flight Game zapowiedziała na 2012 rok nową grę karcianą z uniwersum Star Wars. Pod spodem prezentujemy opis, który pochodzi ze strony producenta:

"Czas wojny domowej. Wyruszający ze swojej ukrytej bazy, śmiali członkowie Sojuszu Rebelii podejmują się ostatniej, desperackiej misji, podczas gdy flota Imperium przeszukuje galaktykę, zdeterminowana zdławić Rebelię. Rebelianccy piloci przywdziewają swoje kombinezony i gromadzą całą swoją odwagę, by stawić czoła eskadrze imperialnych Gwiezdnych Niszczycieli w pobliskim sektorze, w nadziei na odciągnięcie uwagi od małej grupy zmierzającej do serca Imperium...

Nieustraszeni rebelianccy szpiedzy ujawnili słaby punkt w defensywie Imperium. Napięcie rośnie w miarę jak Rebelianci formują grupę uderzeniową, która ma ledwie jedną szansę na powstrzymanie galaktycznej dominacji Imperium. Jednak misja ta nie pozostawia żadnego marginesu błędu. Sojusz , koordynując walkę polegającą na szybkich atakach i unikach w celu rozproszenia oddziałów Imperium, polega głównie na garstce bohaterów zdolnych podjąć się kluczowej misji...

Star Wars: The Card Game jest kooperatywną grą karcianą, która umożliwia 1-4 graczom na przejęcie dowodzenia nad rebeliancką grupą uderzeniową i zespołem do wykonywania misji. Gracze wysyłają floty gwiezdnych okrętów i kierują poczynaniami jednych z najbardziej znanych bohaterów w galaktyce Gwiezdnych wojen w starciu z potęga Imperium. Dzięki współpracy, gracze mogą odpierać imperialne ataki i wypełnić misję, wygrywając grę!


W Star Wars: The Card Game gracze przejmują rolę tak znamienitych bohaterów jak Luke Skywalker, Han Solo, czy księżniczka Leia, zaś imperialna talia z przebiegłą sztuczną inteligencją wychodzi na przeciw próbom ukończenia przez nich misji. Mając do dyspozycji szeroką gamę postaci, statków, misji i wrogów, SWTCG zanurza gracza w galaktycznym konflikcie mającym miejsce w czasie oryginalnej trylogii.

Dynamiczny game play
Star Wars: TCG oferuje innowacyjne, kooperatywne lub indywidualne doświadczenie. Gracze stosują różne kombinacje rebelianckich strategii podejmując się niebezpiecznej misji, zaś Imperium przeszukuje galaktykę w celu odnalezienia i zniszczenia rebelianckiej bazy. Każda misja podzielona jest na kilka etapów, reprezentowanych przez poszczególne karty w talii misji. Każdy etap misji posiada ograniczony przedział czasowy, w trakcie którego Rebelianci mogą podejmować się koniecznych do odniesienia sukcesu zadań. Gdy działania przeciągną się, Rebelia poniesie klęskę, a Imperium wygra etap. W każdej turze, Imperium zbliża się do odnalezienia ukrytej bazy Rebelii, utrudniając tym samym Rebeliantom wygranie finałowego etapu, wykonanie misji i osiągnięcie zwycięstwa.

Podczas swoich tur, gracze opłacają statki, postacie i wyposażenie, przypisując je do jednej z czterech stref. Wszystkie statki wkraczają do gry w strefie kosmosu, gdzie stanowią ostatnią linię obrony pomiędzy bazą Rebelii, a gromadzącą się imperialną flotą. Postacie mogą dołączyć do jednej z trzech różnych stref.
 • Postacie w Strefie Ataku wymieniają ogień z jednostkami Imperium, chroniąc innych członków Sojuszu i osłabiając imperialną defensywę.
 • Postacie w Strefie Rezerwy stanowią wsparcie logistyczne z dala od linii frontu, podejmują działania niedostępne dla Rebeliantów na froncie, takie jak naprawa uszkodzeń statków, odpoczynek czy działania wywiadowcze.
 • Postacie w Strefie Misji starają się przedrzeć przez imperialną defensywę i zbliżyć Rebelię do celu.
Graczom przeciwstawiona zostaje, wyjątkowa dla każdej misji, imperialna talia starcia, która realizuje plan wytyczony przez garść kart strategicznych. Talia strategiczna determinuje działania, które siły Imperium podejmują przeciwko graczom każdej rundy, zapewniając grze "wbudowaną" sztuczną inteligencję, zarządzającą wojskami Imperium. Każda karta strategii ustala jakie siły Imperium uderzą w danej rundzie i które cele zaatakują. W miarę jak Rebelia i Imperium zbliżają się do finałowego konfliktu, napięcie rośnie wraz z każdą zmianą w strategii Imperium powodując ekscytujący, nowy bieg wydarzeń.
Formowanie grupy uderzeniowej
Oddając do dyspozycji ponad 200 kart, Zestaw Podstawowy SW TCG zapewnia graczom wszystko co konieczne, aby układać zróżnicowane talie tuż po wyjęciu z pudełka. Z niesamowitym potencjałem do składania talii i trzema kluczowymi rebelianckimi misjami oferującymi przeróżne wyzwania, Zestaw Podstawowy przenosi graczy do galaktyki o niesłychanych możliwościach powtarzania rozgrywki.

Gracze budują talie Rebelii skoncentrowane wokół kart rozkazów dla każdej z czterech głównych strategii.
 • Strategia wojskowa skupia się na prowadzeniu potyczek z Imperium zarówno w kosmosie jak i na lądzie. Ta strategia oferuje najsilniejsze statki i najefektywniejszych pilotów.
 • Wolni strzelcy, którzy dołączają do Rebelii stanowią wysoce ryzykowne inwestycje z potencjalnie wysokim wynagrodzeniem. Przodują w umiejętnościach skrywania, uników i przemytu zasobów.
 • Strategia techniczna wprowadza droidy i potężne uzbrojenie do wyposażenia postaci i statków. Ci Rebelianci specjalizują się w naprawach i ulepszeniach rebelianckiej floty.
 • Strategia operacji angażuje dyplomację i szpiegostwo, czyniąc postaci ekspertami w zbieraniu informacji wywiadowczych i manipulując imperialnymi siłami. Ta strategia wykorzystuje zasoby całego Sojuszu do rozpoznania, kontroli i wypełniania misji.
Podczas gdy Zestaw Podstawowy zawiera wszystko co niezbędne do utworzenia talii, gry z przyjaciółmi i wysyłaniu załogi na misję, istnieje możliwość dalszego poszerzania galaktyki! Stanowiąca Living Card Game (żyjącą grę karcianą, w skrócie LCG), SW TCG oferuje rozwijającą się narrację i bogactwo urozmaiceń. Każdy co-miesięczny dodatek, zawierający 60 kart, zwany Talią Mocy (Force Pack), wprowadza nowe misje, które Rebelia może podjąć. Dodatkowo, Talie Mocy dodają nowe postaci, statki i siły Imperium poszerzając zakres galaktycznego konfliktu.

Co więcej, każda LCG oferuje innowacyjną, stałą metodę dystrybucji, która oddala się od tradycyjnego modelu kolekcjonerskiej gry karcianej. Podczas gdy, SW TCG oferuje dynamiczny, poszerzający się i ewoluujący game play, stała metoda dystrybucji oznacza, że gracze kupują karty, które chcą, umożliwiając skupienie się na walce z Imperium zamiast ślepego poszukiwania nieuchwytnego rare`a (rzadkiej karty). W wyniku tego, więcej czasu spędza się na grze, mniej zaś na polowaniu na karty. Sprawdź naszą stronę LCG, aby poznać więcej szczegółów tego innowacyjnego systemu karcianego.

Zbierz swoją drużynę, aby zadać cios Imperium. Niech Moc będzie z Tobą!"
TAGI: Fantasy Flight Games (72) Star Wars: Gra karciana (29)

KOMENTARZE (17)

 • Master of the Force2011-08-06 10:24:49

  Ale karty ładne :P

 • kaimada2011-08-04 21:28:28

  ogór nie zdajesz soibe chyba sprawy z tego jak rozbudowany w tym kraju jest rynek planszówek i karcianek... Jest duże prawdopodobieństwo, że galakta wyda ten tytuł po polsku.

 • ogór2011-08-04 20:17:59

  Cóż, zobaczymy jak będzie z cenami i czy w ogóle będzie to dostępne w naszym kraju, ale myślę, że coś tam na pewno kupię :)

 • Darth Michał 69692011-08-04 19:52:25

  fajne karty. a zasady... się zobaczy

 • kaimada2011-08-04 10:31:16

  W planszówkach są nie do pobicia. W karciankach... Inwazja i AGoT są bardzo dobre, ale nie są kooperacyjne. A kooperacyjny LOTR no cóż...

 • legion2011-08-04 09:49:04

  Czemu nie wznowią Star Wars CCG?? Najlepsza karcianka na świecie

 • Lord Bart2011-08-03 23:37:01

  ale co z tymi sądami? :P
  Wiem że FFG wydało erpega do Tronu, ale nie miałem okazji przeglądać podręcznika.

  Wiem że wydali Warcrafta: The Boardgame. Widziałem rozgrywkę i słyszałem pozytywne opinie.

  Z karcianek wydali Warhammera i Cthulhu... nie wiem jak się grało, ale ilustracje na kartach były ładne. No i oczywiście 2 edycja Warhammera erpegowego... mam kilka podręczników, z sentymentu, grywalność wydaje mi się wysoka.

  Więc? :P

 • MatMotSW2011-08-03 23:02:15

  Witam wszystkich :).

  FFG robi naprawdę porządne gry i to nie tylko pod względem wydania. Zasady i "miodność" zasługują na najwyższą ocenę. Z czystym sercem mogę polecić Inwazję (karcianka w Starym Świecie).
  Trzymam kciuki by i ta zajęła mocną pozycję w karciankowym światku ;).

  Co do systemu bitewnego: wielka szkoda, że tylko myśliwce. Po cichu liczyłem na coś bardziej... rozbudowanego (?) na system w stylu WFB. Walki oddziałów na powierzchni planet, kilka armii do wyboru, wiele możliwości taktycznych... I ładne figurki do klejenia latami i malowania jeszcze dłużej ;).

 • Tremayne2011-08-03 23:01:10

  Bart, weź nie rób znowu ostatecznych sądów bożych zanim to w ogóle jeszcze wyjdzie ok? ;p

  grałeś w coś FFG kiedykolwiek? ;p

 • Lord Bart2011-08-03 22:40:31

  ale czym to się różni od śp. Pocketów?
  Ja to bym chciał, jeśli znowu mam marnować na coś kasę, żeby wyszedł naprawdę nowy, solidny erpeg a tuż po nim karcianka. CCG vol.2?

  Niemożliwe, ale przecież w tym jest taki potencjał...

 • Strid2011-08-03 20:03:11

  Podejście trzecie. No cóż, arty ładne, może gra będzie ciekawa, czas pokaże.

 • RMg2011-08-03 19:34:29

  http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=174&enmi=X-Wing

  zapowiedziano jeszcze to. Bitewniak oddający starcia myśliwców jeśli dobrze pojmuję.

 • ragnus2011-08-03 19:15:47

  FFG to przede wszystkim planszówki, ale ostatnio wszelkie ich karcianki są chwalone za mechanikę i wykonanie. Nie zapominajcie, że w planach jest też nowy bitewniak (wydany w tym samym czasie co karcianka) oraz RPG (na razie bez terminu). Sam liczę właśnie na planszówkę, ale niczym innym nie pogardzę.

 • Tremayne2011-08-03 19:14:37

  FFG robi dobre karcianki i planszówki, więc nie boję się. Ale to trzeba być fanem karcianek i planszówek, a fani SW to zazwyczaj dupy wołowe w tych kwestiach.

 • ogór2011-08-03 19:09:54

  Jak wczoraj wszedłem na GG to dostałem prawdziwą bombę spamową z linkiem do tej strony, więc już sam nie wiem kto był pierwszy ;p

  Mi karty trochę trącą graficznie do tych z Galaxies TCG, ale one akurat miały genialne arty tylko trochę zasady były dzikie, mam nadzieję, że w tym przypadku będzie inaczej.

  Sam nie znam tej firmy i nie wiem jak się mają ich karcianki, czy są dobre, grywalne itp. ale to przecież karcianka z SW i choć moim zdaniem nic już nie przebije SW CCG, bo to nie ta klasa pewnie i nie te czasy, ale jestem na prawdę bardzo ciekawy co z tego wszystkiego wyniknie:)

 • wyczes2011-08-03 19:06:54

  kolejny sposób żeby po raz kolejny na tym samym doić fanów.

 • Tremayne2011-08-03 19:03:06

  źródło to chyba Burzol albo ja ;p

  ale ogólnie, jak będzie coś konkretnego, można ogarnąć, na razie karty wyglądają jak Legenda Pięciu kręgów, co jest in plus.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..