TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zwiastun ''SW: Blueprints'' i inne przewodniki

2011-08-10 14:27:50 TheForce.net

Pisaliśmy już o potężnym albumie "Star Wars Blureprints", w którym po raz pierwszy zostaną zamieszczone oryginalne plany statków i lokacji używane podczas produkcji filmów sagi, które znaleziono w archiwach Lucasfilm. Serwis IGN zamieścił krótki zwiastun albumu, ale prawdziwym kąskiem dla fanów będzie pięciominutowe video przedstawiające tajniki powstawania tej książki, oraz wywiady z najważniejszymi twórcami Gwiezdnych Wojen. Ponadto portal SFGate zdołał rzucić dłuższe spojrzenie na plany zamieszczone w SW: Blueprints podczas tegorocznego Comic-conu, a materiał z tego oglądania można ujrzeć tutaj, z kolei serwis io9 zamieścił kilka przykładowych plansz zawartych w albumie.

Get More: MTV Shows
Tymczasem wydawnictwo Del Rey zapowiedziało kolejny kąsek dla miłośników gwiezdnej motoryzacji: książkę wydaną przez brytyjskie wydawnictwo Haynes zajmujące się na co dzień podręcznikami i przewodnikami. Będzie to "Star Wars: Millennium Falcon - Owners' Workshop Manual", napisze go Ryder Windham, a zilustrują Chris Trevas i Chris Reiff. Książka zawierać ma wszelkie techniczne i praktyczne informacje na temat latania Sokołem: od historii koreliańskiej inżynierii, oraz samej serii YT, przez historię samego Sokoła Millenium, oraz szczegółowe informacje na temat systemów inżynieryjnych, oraz wszelkie tajniki obsługi, od pilotowania, po ustawianie broni i systemów obronnych. Instrukcja Sokoła ma mieć ponad 100 stron i grubą okładkę, premiera 7 lutego 2012.


Wreszcie w sieci pojawiła się kolejna grafika z albumu ''Star Wars Art: Comics''. Autorem tej ilustracji jest rysownik komiksowy J. H. Williams III. Jak sam twierdzi rysując inspirował się klasycznymi komiksami Jacka Kirby’ego, w którym główny bohater musi zmierzyć się z gigantycznym potworem: " pomyślałem, że rysunek mógłby wyglądać jak fragment jakiejśc większego komiksu, nieopowiedzianej historii, więc widzimy tylko istotny kawałek tej historii". Obraz w znacznie większej wersji można obejrzeć tutaj. Wszystkie publikowane grafiki serii Star Wars Art można oglądać w naszej galerii.Temat na forum
TAGI: Album (189) Jonathan W. Rinzler (124) Przewodnik (163) Ryder Windham (103) Star Wars Art (25)

KOMENTARZE (5)

 • Horus2011-08-10 23:15:33

  @Rycu... ja tam się nie zastanawiam skąd się tzw. skany wzięły, w zasadzie to ja w ogóle nie wiem że istnieje coś takiego jak skaner i głowa nie boli :P.

 • Rycu2011-08-10 21:59:16

  Już tak jest, że piractwo potępiamy a skanowania potrzebnych nam materiałów nie ;p

 • Tremayne2011-08-10 16:48:49

  ta grafika z komiksu kojarzy mi się z Robot wars: http://toyboxdx.com/phorum/file.php?5,file=7375

 • Stele2011-08-10 16:08:00

  Drodzy koledzy Amerykanie z kasą, pamiętajcie do czego skaner służy. ;)

 • Master of the Force2011-08-10 14:56:29

  Czekam na SWA: Comics :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..