TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nietypowe premiery książkowe

2011-09-27 18:56:03 Amazon.com

Ostatnimi czasy w sprzedaży za granicą pojawiło się kilka nietypowych wydawnictw, które powinny zainteresować zarówno młodego jak i starego czytelnika.

Po pierwsze nareszcie dostępny do kupienia jest, oczekiwany od dawna bo wydany w tańszej wersji, przewodnik po tajemnicach Jedi, czyli "The Jedi Path". Oryginalnie wydanie było dość drogie, aż 100 dolarów, ale zamknięte było w specjalnej elektronicznej skrzyneczce, wraz z dodanymi niespodziankami: dodatkowe listy, ucięty warkoczyk Padawana, metalowy medialion Jedi, naszywka pilotów Jedi, czy nadpalony plakat z Kodeksem Jedi. Ta wersja nie ma żadnego z tych bonusów, ale za to kosztuje niecałe 20$. To godna uwagi książka, która zbiera bardzo dobre recenzje na naszym forum.
Kolejnym wydanym niedawno tytułem jest przewodnik po intergalaktycznej komunikacji "How to Speak Wookiee" autorstwa Wu Kee Smith, z ilustracjami JAKe. Jak pisze wydawca, czyli Chronicle Books: "Każdemu może się zdarzyć taka sytuacja, grasz w holo szachy z Wookieem i nagle wszystko wymyka się spod kontroli. Uraziłeś go, ale nawet nie wiesz jak. Jak wyjść z takiej sytuacji? A co ważniejsze, jak być pewnym, że ona się już nie powtórzy?

Dziś, dzięki galaktycznym podróżom na Wookieech można się natknąć prawie na każdej planecie w galaktyce, czy statku w kosmosie, ten pożyteczny przewodnik nauczy obywateli galaktyki kilku podstawowych fraz języka Wookieech, eliminując niepotrzebne, a fatalne w skutkach nieporozumienia z nerwowymi Wookieemi. Przewodnik ten nauczy nas jak zdobyć ich partnerstwo i przyjaźń. Moduł dźwiękowy, nagrany przez samego Chewbaccę, zademonstruje nam jak wymawiać dziesięć kluczowych spraw."

Wu Kee Smith jest ekspertem języka i kultury Wookiech. Jest autorem Galaktycznych Wiadomości, czy bestsellerowej książki Wookie na drzewie. Dzieli swój czas między San Francisco w Kalifornii a Kashyykiem. JAKe zaś jest urodzony w Hull w Anglii, ale był wychowywany przez Wookiech. Świetnie mówi w ich języku, choć ma silny północny akcent. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie, i nigdy nie zawaha się użyć sztuczki myślowej Jedi, by zachęcić cię do wejścia na stronę jake-art.com.


Za 16,95 dolarów można otrzymać 12 stron dowcipnego przewodnika i dołączony moduł dźwiękowy, dzięki któremu do perfekcji opanujemy Shyriiwook.

Wreszcie w sprzedaży ukazał się też "Darth Paper Strikes Back", czyli opisywany już przez nas, kolejny tom opowieści Toma Anglebergera, autora głośnej książki "The Strange Case of Origami Yoda", a prywatnie wiernego czytelnika Bastionu.
TAGI: Amulet Books (14) Chronicle Books (33) Daniel Wallace (64) Origami Yoda (18) Tom Angleberger (34) Wu Kee Smith (1)

KOMENTARZE (7)

 • SMiki552011-10-01 12:47:29

  Następne będą "Żarty papierowego Jar-Jara". Osoby, które założą go na palec, głupieją.

 • Master of the Force2011-09-28 17:11:51

  To The Jedi Path to już nie to :(

 • Rycu2011-09-28 13:14:45

  Darth Paper, do nabycia w papierniczym.

 • NLoriel2011-09-27 21:02:12

  TJP jest całkiem fajne. Wydanie nie wygląda na "tanie": gruby papier z "postrzępionymi" krawędziami, twarda oprawa... No i przede wszystkim - dopiski użytkowników, napisane naprawdę z jajem i zdecydowanie podnoszące fun z czytania i zawierające sporo smaczków.

 • Darth M`Arth2011-09-27 19:26:10

  Co jak co, ale "Jedi Path", mogli by u nas wydać;D

 • Darth Treyfer2011-09-27 19:10:30

  Chciałbym sprawdzić to Jedi Path bo okładka jest ciekawa chociaż oprócz znaku i napisu nic nie przedstawia

 • Nestor2011-09-27 19:01:44

  Tylko nic o Tomie nie piszcie, bo znowu o nas będą mówić na kolejnym Celebration! :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..