TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Dwa nowe fanfilmy...

2011-10-06 19:16:34 JohnyTano

Niedawno internet wzbogacił się o dwie fanprodukcje związane z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Pierwsza z nich to wyczekiwany od dawna kompletny film „A Light in the Darkness”, którego pierwsza część zadebiutowała w zeszłym roku przynosząc mu bardzo pozytywne recenzje oraz dwie statuetki w konkursie Fan Movie Challenge 2011. Fabuła filmu przedstawia się następująco:

„Akcja rozgrywa się 1 rok przed Bitwą o Yavin na małej planecie w Zewnętrznych Rubieżach. Młody chłopak jest świadkiem jak oddział klonów zabija rycerza Jedi, który wyzwolił kopalnię. Wiele lat później zostaje członkiem małej grupy powstańców, którzy nie godzą się na rządy Imperium na ich planecie. Ich planem jest zwrócenie uwagi nowo powstałego Sojuszu Rebeliantów na siebie. Za pomocą miecza świetlnego, należącego do zamordowanego Jedi, grupka buntowników zamierza wywołać zamieszki w miejscowym garnizonie i obalić despotycznego gubernatora. Po jakimś czasie ludzie zaczynają mówić o duchu Jedi, który powrócił a ich ciche ataki rodzą legendy i zwracają uwagę na ten zapomniany przez wszystkich zakątek galaktyki. Ale kto przybędzie pierwszy – Imperium czy Rebelia?”

Film możecie obejrzeć tutaj lub na stronie twórców .Wersję do ściągnięcia możecie znaleźć pod tym adresem.

Kolejną nową produkcją spod znaku SW jest prequel włoskiego filmu z 2007 roku - „Dark Resurrection vol. 0”. Seria ta również cieszy się dużą popularnością, a chwili obecnej trwają zdjęcia do ostatniej części zamykającej trylogię:

"Mistrz Sorran jest owładnięty obsesją odnalezienia starożytnej rasy, która według legend posiadła sekret nieśmiertelności. Po wielu latach poszukiwań, natrafia na potężny statek zagonionej cywilizacji, Przebudzenie. Lekceważąc zagrożenie, Sorran wraz ze swoją załogą wchodzi na pokład statku. Zarówno on jak i jego towarzysze staną w obliczu tajemnic Przebudzenia oraz sekretu genezy Ciemnej Strony Mocy..."

Dark Resurrection vol.0 możecie obejrzeć tutaj. Ściągnąć możecie go stąd, natomiast polskie napisy znajdziecie tutaj.

Zapraszamy też do zapoznania się z recenzjami w naszej bastionowej biblioteczce: A Light in the Darkness part 1
Dark Resurrection vol. 1
Dark Resurrection vol. 0
TAGI: A Light in The Darkness (3) Dark Resurrection (2) Fan Film (263)

KOMENTARZE (5)

 • ogór2011-10-07 17:17:04

  Wielkie dzięki za newsa i recenzje dla Johnny'egoTano! :D

 • Arjon2011-10-07 16:18:04

  A Light in the Darkness - scena z idącym Jedi w kaloszach; padłem ^^

 • Darth Treyfer2011-10-06 21:37:32

  To filmy fanów czyli ludzi którzy kochają lub uwielbiają Star Wars więc jakie by one nie były ich twórcy mają u mnie szacunek bo każdy kto fan to ma mój szacunek

 • Strid2011-10-06 21:13:50

  "Dark Resurrection"... Mniam. Może kogoś to zaskoczy ale szkoda, że to SW, ten film (trylogia?) ma potencjał na bycie czymś oryginalnym a SW zdaje się tu być tylko pretekstem. Choć z drugiej strony pewnie inaczej bym o tym nie usłyszał ;)

 • Adakus2011-10-06 21:02:32

  "Dark Resurrection vol. 0" the best fanfilm ever :D.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..