Książki

Zapowiedź ''BOOK OF SITH: Secrets from the Dark Side''

TheForce.Net

Na tegorocznym Comic-Conie pojawiły się ulotki na temat nowej książki wydawnictwa becker&mayer!, które wcześniej dało nam "Jedi Path". Dziś ukazało się więcej konkretnych informacji temat książki BOOK OF SITH: Secrets from the Dark Side: autorem książki jest Daniel Wallace, książka ma mieć 160 stron, kolorowe ilustracje i ma zawierać sześć tekstów Sithów napisanych przez następujących mistrzów Cimenej Strony: Sorzus Syn, Darth Malgus, Darth Bane, Mother Talzin, Darth Plagueis i Darth Sidious. Podobnie jak z podręcznikiem Jedi, Księga Sithów zostanie wydana w specjalnej ekskluzywnej skrzyneczce razem z dodatkowymi akcesoriami. Droższe wydanie ukaże się w sprzedaży 10 lutego 2012 i będzie kosztować 99.99$, tańszej wersji należy się pewnie spodziewać pod koniec następnego roku. Oto co o swojej książce do powiedzenia ma wydawca:

Zmęczony kryciem się w cieniach Jedi, czekając na szansę przejęcia kontroli? Nareszcie sekrety Ciemnej Strony zostają odsłonięte. Obojętnie czy jesteś mistrzem czy uczniem, teraz możesz teraz spełnić swoje przeznaczenie z książką BOOK OF SITH: Secrets from the Dark Side, kolekcji tekstów Sithów napisanych w całej historii galaktyki i zebranych w jednym epickim tomie.

Dawno temu, w odległej galaktyce....Fragmenty pięciu podstawowych tekstów o ciemnej stronie były przekazywane wielu Sithom i Jedi – przeglądali je Darth Sidious, Darth Vader, Luke Skywalker, Asajj Ventress, Mace Windu, Quinlan Vos, i inni, którzy dodali swoje komentarze na stronach. Przez wiele lat Darth Sidious wykradał i ukrywał te teksty, razem z innymi potężnymi obiektami stworzonymi przez jego potężnych poprzedników. Używając zebranej wiedzy Imperator napisał własny manifest, sithowy tekst, a także przedsłowie tego zbioru. Każdy oryginalny tekst pokazuje więcej informacji o spiskach, dokonaniach i filozofii niesławnego Zakonu Sith.

Przez wiele lat te materiały i różne dodatkowe artefakty pozostawały zamknięte w tajemniczej skrzyneczce w kształcie piramidy. Ale teraz, z odzyskanym zbiorem, wszyscy studenci Mocy mogą uwolnić potęgę i szaleństwo Ciemnej Strony."BOOK OF SITH i THE JEDI PATH, która ją poprzedzała, są pierwszymi książkami Star Wars, które zostały obmyślane i opracowane jako prawdziwe artefakty, które powstały w galaktyce Star Wars" – mówi Carol Roeade, szefowa wydawnictw w Lucasfilm - "teraz obie strony, ciemna i jasna, mają szansę nauczyć się od potężnych Lordów Sithow i Mistrzów Jedi, którzy byli przed nimi."

160-stronicowa książka zawiera okładkę ze sztucznej skóry, z tłoczeniami i oznaczeniami ognia. Pięć wysuwanych artefaktów – włączając w to fragment szaty pogrzebowej Sithów, mapę bitewną z Wielkiej Wojny Galaktycznej, diagram planu Palpatine’a, propagandowy plakat Imperium i notatka od Luke’a Skywalkera – zostały powkładane w strony książki. Elegancki design książki pokazuje oryginalne ilustracje znanych autorów Star Wars, takich jak: Paul Allan Ballard, Jeff Carlisle, Chris Reiff, Chris Trevas, Russell Walks, Terryl Whitlatch, oraz ilustratorów z Aristia/Hive Studios.

Księga oraz dwie dodatkowe pamiątki – Sithański kryształ, oraz Sithowy talizman – zostały zamknięte w zmechanizowanym krwistoczerwonym Holokronie, który otwiera się za przyciśnięciem guzika, z efektami świetlnymi i dźwiękowymi.

"Kiedy zaczęliśmy ten projekt naprawdę chcieliśmy zagłębić się w sithową stronę historii" - mówi Jim Becker szef i wydawca w becker&mayer! - "staraliśmy się wyobrazić sobie jakiego rodzaju historię leżą za ich pogonią za potęgą absolutną. I jak Sithowie ukrywali swoje sekrety w okresie czasu. To zainspirowało innowacyjne opakowanie, w tym niesamowitą skrzyneczkę-Holokron, którą opracowała nasza drużyna razem z Lucasfilm."

Gdy każdy Lord Sithów rósł w siłę i upadał, wiedza którą zebrał znikała razem z nim. Albo tak się wydawało...

Temat na forumTagi: becker&mayer! (31) Daniel Wallace (62) Przewodnik (160)

Komentarze (19)

super czekam na premierę w Polsce (jak będzie :))

rewelacyjna pozycja... na pewno świetnie by holokron wyglądał na półce, ale podejrzewam że kiedy się ukaże szkoda mi będzie wydać 100 baksów. No chyba że kurs dolara poleci w dół... amerykanie prosimy jakiś wewnętrzny kryzys ;p

Super:D może kiedyś u nas wydadzą.. ;p

10 luty 2012 - znów odwiedzę Amazon;)

Dupę urywa, palce lizać, muszę, to mieć.

Must have razy sto!!!

Zresztą była już jedna książka o Sithach, Episode I Journal: Darth Maul, opisana wdzięcznie przez Lorda Sidiousa:
http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=447
A i ja, nie chwaląc się, polecałem tę książkę w 2006 roku. I także wtedy ostrzegałem.

@smajlush
To nie ironia, a odpowiednia cyfra motogodzin na liczniku i doświadczenie [droida], czyli wiek i pewnie kilka przysłowiowych siwych włosów na głowie taty. Jak zwał, tak zwał, książka jest nie halo i do jej przeczytania odpowiednie doświadczenie trzeba mieć. Znaczy, poczytaj mi tato... i wyjaśnij na końcu, jak to złem bywa.

Obczaję sobie u Lorda.

@Lorenjo
Co ciekawe, 15 minut temu gadałem na ten temat z tatą, a teraz zobaczyłem tą książkę - i twój komentarz.
Ironia losu?

Ja pierdziele! ON rzeczywiście będzie to miał!

Sithowie byli źli. Tak, czy nie?
Książka o Sithach (z tzw. ich tekstami) jest promocją zła, tak, czy nie?
Jak chorym na umyśle trzeba być, aby pogoń za mamoną, doprowadziła do promocji zła?
No chyba, że nie chodzi o pieniądze,... a o słabe i mało doświadczone dusze, czy umysły.
To jest chora książka.

cóż... w przeciwieństwie do reszty JA rzeczywiście będę to miał.

Natomiast co do nasienia to ktoś tu lubi widać bukaka ;P

Rewelacja chciałbym, no ale oczywiście nie za 100$. Fajnie jakby się w Polsce za jakąś normalną cenę pojawiło.

Czad :D

"Mother Talzin" -CO!?

Nie mogę się doczekać : D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.