Spoza galaktyki

Garstka nowinek spoza galaktyki

różne

W wakacje ukazało się w naszym kraju kilka nowych pozycji autorstwa gwiezdnowojennych pisarzy. Fani Karen Miller (Dzika przestrzeń, dylogia Gambit) mogą już nabyć pierwszy tom jej autorskiej serii „Królotwórca, Królobojca”: Nieświadomego Maga. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Galeria Książki, można ją nabyć za 39,90 zł.

Witajcie w królestwie Lur, gdzie stosowanie czarów niezgodnie z literą prawa oznacza śmierć.
Dawno temu, zdesperowane plemię Doranów - obdarzonych magiczną mocą wojowników, opuściło spustoszony wojnami rodzinny kraj. Uciekali przed Morganem – okrutnym czarownikiem, który dla władzy gotów był zrobić wszystko. W końcu przybywają do Lur, gdzie zawierają pakt z jego olkińskimi mieszkańcami – jeżeli ci poddadzą się ich magicznym prawom, Doranie zapewnią całemu państwu bezpieczeństwo i dobrobyt.
Jednak grupa Olków ślubuje strzec swych własnych, zakazanych przez dorańskie prawo, rytuałów. Czekają na wybawcę - nieświadomego swego daru maga, który przywróci im ich dziedzictwo.
Tymczasem do miasta przybywa w poszukiwaniu pracy młody Olk Asher. Po tym, jak przychodzi z pomocą dorańskiemu księciu, jego życie przybiera nowy, dramatyczny obrót...


Tymczasem w USA ukazało się wznowienie powieści Kevina J. Andersona, opublikowanej pierwotnie w 2002 roku. Podstawą fabuły Captain Nemo: The Fantastic History of a Dark Genius jest założenie, że wiele rzeczy o których pisał Juliusz Verne było oparte o opowieści, przekazane mu przez istniejącego naprawdę Kapitana Nemo.

Skoro już mowa o Kevinie: Dom Wydawniczy Rebis zmienił nazwę najnowszej Diuny. Zamiast Wiatrów z Diuny (przekształconych później w… Wiatry Diuny), otrzymamy Wichry Diuny. Sama książka ukazała się właśnie, po lekkiej obsuwie, na naszym rynku, w cenie 55,90 zł. Następny w planach jest Ród Atrydów, który ukaże się w styczniu 2012.

Straciwszy ukochaną Chani, matkę swoich dzieci, Paul niespodziewanie porzuca Imperium i odchodzi na pustynię. Władzę przejmuje jego nastoletnia siostra Alia, Zły Duch. Pierwsze miesiące jej panowania to wyjątkowo burzliwy okres – okrucieństwa regentki dorównują najgorszym wydarzeniom Dżihadu Muad’Diba, panoszy się wszechwładny kwizarat, a Imperium rozrywają konflikty wewnętrzne. Chociaż wrogowie Atrydów ciągle knują spiski, Alia stopniowo zraża do siebie matkę i najwierniejszych towarzyszy Paula, do rangi wroga publicznego numer jeden urasta zaś Bronso z Ixa, jego dawny przyjaciel.

Fabryka Słów ruszyła na całego z twórczością znanej i lubianej Karen Traviss. Pierwszy tom z serii Gears of War - Pola Aspho – jest już dostępny na naszym rynku, a tłumaczenie jego kontynuacji: Jacinto's Remnant jest już za półmetkiem. W zapowiedziach na stronie wydawnictwa można znaleźć również trzeci tom, tak więc istnieje szansa że doczekamy się publikacji w Polsce całego pięcioksięgu. W przeciwieństwie do Przeciw Konfedowi Steve’a Perry’ego: dalej nie ma żadnych wieści o ewentualnej premierze trzeciej części serii, The Machiavelli Interface.

Nie ma już rodzin, o które można się troszczyć. Nie ma technologii, którą trzeba zdobyć. Nie ma przeciwnika, z którym można pertraktować. Można tylko przeżyć lub zginąć.

14 lat od dnia, w którym na powierzchnię Sery wydostała się szarańcza, są ostatnią nadzieją ludzkości zdziesiątkowanej atakiem. Jedyną barierą odgradzającą ocalonych od ostatecznej zagłady. Gearzy. Wojskowa elita.
Znają tylko walkę. Mają tylko siebie: Tych, którzy bronią im pleców i tych, którzy zabiorą ich ciała z pola bitwy.
Ale wydaje się, że desperacka walka dobiega końca. Czy Gearzy będą mogli zdjąć zbroje i odłożyć broń? A może los właśnie postawił ich przed kolejnym wyzwaniem? Muszą zrobić wszystko, aby przetrwać. Muszą zrozumieć, co zrobić, aby ocalić swój świat.


Premiera Deception – czwartej powieści osadzonej w uniwersum Mass Effecta – została przesunięta na 31 stycznia 2012 roku. Przypomnijmy, że Drew Karpyshyna zastąpił William C. Dietz, znany fanom Gwiezdnych Wojen z trylogii książkowej o Kyle’u Katarnie.Tagi: Diuna (23) Karen Miller (31) Karen Traviss (116) Kevin J. Anderson (47) William C. Dietz (6)

Komentarze (2)

Bardzo lubię newsy "spoza galaktyki".

Coś rzadko te Twoje newsy Szedziu, nie starasz się ;(

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Spoza galaktyki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.