Fandom

Piątek z Sithami na Falkonie

Falkon

Niedawno informowaliśmy o pierwszych atrakcjach jakie będą czekały na fanów Star Wars, którzy planują w dniach 10-13.11.2011 r. odwiedzić lubelski Falkon. Nadszedł czas na kolejne szczegóły.Piątek z Sithami nabiera rumieńców!

Informowaliśmy już, że w falkonowy piątek blok Gwiezdnych wojen znajdzie się pod panowaniem Brotherhood of the Sith. Dzisiaj wiemy już dokładnie: kto, co i dlaczego opowie nam na Falkonie. Bez zbędnego przedłużania, poniżej prezentujemy opisy wszystkich punktów programu, które przygotują dla Was mroczni Sithowie i ich zwolennicy!Religia w Gwiezdnych Wojnach – Magda ‘Cathia’ Kozłowska

Już Threepio przywoływał Stwórcę na świadka swojej niedoli, a Han wspominał o piekle. Czy to rzeczywiście element gwiezdnowojennego świata, czy tylko przeoczenie w scenariuszu? A może Gunganie tak naprawdę też wierzą w Wielkiego Mackowatego Cthulhu? Podczas prelekcji mogą paść odpowiedzi na te, a także inne frapujące nas od zawsze pytania.

Szaty Sithów - Magda ‘Cathia’ Kozłowska

No tak, jak Jedi, to zazwyczaj szaty kojarzące się z piżamą, jak Sith, to nierzucający się w oczy czarny płaszcz z kapturem. Czy rzeczywiście? A może kilku Sithów ubrało się chociaż raz po ludzku? Tak, by rzeczywiście nie rzucać się w oczy? No cóż, zważywszy, że były wśród nich też i kobiety, to możliwe, że nie wyjdziemy z tej prelekcji do rana...

Propaganda rebeliancka w filmach – Magda ‘Cathia’ Kozłowska, Michał ‘GnoGer’ Łuszczak, Konrad ‘Draco’ Maryański

Dobra propaganda nie jest zła. Dobra inteligentna propaganda nie jest zła. Dobra imperialna propaganda nie jest zła. Bo ściemniać to trzeba umieć, panie i panowie. Jak rebelianccy spece od PRu spartaczyli robotę? Bardzo! Niestety, ze względu na ograniczony czas nie możemy puścić całej Starej Trylogii...

Prezentacja BotS – Magda ‘Cathia’ Kozłowska i Konrad ‘Draco’ Maryański

Brotherhood of the Sith działa w polskim fandomie już od 1999 r., jednocząc oddanych Ciemnej Stronie i Sithom fanatyków Gwiezdnej Trylogii. Nie poświęcamy w ofierze czarnych kotów, nie deprawujemy nieletnich (za bardzo!)... Co robimy? Zapraszamy na rozmowę o organizacji, w dodatku zakończoną mini-konkursem z nagrodami.

Star Wars a seriale telewizyjne – Magda ‘Cathia’ Kozłowska i Antoni ‘Hihnt’ Grabowski

Stwierdzenie, że Gwiezdne Wojny wywarły olbrzymi wpływ na kino i technologię, każdy z nas może poprzeć na poczekaniu co najmniej dziesięcioma przykładami. Wywołały również olbrzymie wrażenie na twórcach seriali telewizyjnych z lat 70-tych, inspirując ich do stworzenia interesujących przygód również na małym ekranie. Niektóre próby bronią się do dzisiaj, niektóre... sami zobaczcie...

Przez mity do galaktyki – Karol ‘Diaz’ Szmyt

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... a może wcale nie tak odległej? Czy Shmi Skywalker ma coś wspólnego z biblijną Marią? Dlaczego Darth Maul przypomina demona? Co łączy greckich stoików z rycerzami Jedi? Opowieść o tym, jak mitologia i wierzenia różnych ludów stworzyły gwiezdną sagę.

Nazistowskie Galaktyczne Imperium – Michał ‘GnoGer’ Łuszczak i Anna ‘Xsiężna Łuszczak

Ile jest z III Rzeszy w Galaktycznym Imperium Zła? Skąd podświadomie czerpano inspiracje? Historia lubi się powtarzać - z dawno, dawno temu w bardzo odległej galaktyce do lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku.

Konkurs multimedialny – Magda ‘Cathia’ Kozłowska i Konrad ‘Draco’ Maryański

Jesteśmy sadystami. No cóż, w końcu jesteśmy Sithami. Będziemy od Was wymagać znajomości całej filmowej Gwiezdnej Sagi (spokojnie, Wojny Klonów się nie liczą) na wyrywki i co do najmniejszego dialogu. Będziecie musieli odpowiedzieć nie tylko na pytania dotyczące filmów, ale również wykazać się co najmniej niezłą orientacją w dialogach. Zapraszamy i oby Moc była z Wami!

Konkurs obrazkowy – Magda ‘Cathia’ Kozłowska

Kochacie Expanded Universe, prawda? Wiedziałam! Orientujecie się w najdrobniejszych szczegółach w komiksach, grach, książkach i czym tam jeszcze Lucasfilm wymyśli? Macie dobrą pamięć wzrokową? Świetnie – to jest konkurs dla Was!

Temat na forum.

Bastionowa relacja z Falkonu 2009.
Bastionowa relacja z Falkonu 2008.Tagi: Bractwo Sithów (Brotherhood of the Sith) (5) Falkon (35) Konwent (437) Lublin (87)

Komentarze (2)

A kiedy będzie Piątek z Pankracym? :(

no to trzeba będzie się wybrać w piątek:)
oby tylko firma pozwoliła;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.