Fandom

Szczegółowy program Falkonu juz dostępny!

Falkon


W najbliższy czwartek, dokładnie 10 listopada w Lublinie po raz dwunasty rusza, trwający aż do 13 listopada, czterodniowy ogólnopolski festiwal fantastyki o nazwie Falkon 2011. W przeciągu ostatnich tygodni nie raz informowaliśmy o atrakcjach czekających na przybyłych uczestników tej imprezy. Przypomnijmy, że na konwencie nie zabraknie m.in. spotkań z autorami i wydawnictwami, mnóstwa prelekcji, panelów dyskusyjnych, bloków tematycznych, konkursów, turniejów oraz różnego rodzaju gier. Dla wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami organizatorzy przygotowali dokładną rozpiskę programową w postaci przystępnej tabeli lub przejrzystego opisu.


Organizatorzy Falkonu przy współpracy z Brotherhood of the Sith oraz polskimi oddziałami 501 Legionu i Rebel Legionu przygotowali również szereg atrakcji związanych z tematyką Gwiezdnych wojen. Poniżej przedstawiamy dokładną rozpiskę bloku Star Wars.

Czwartek 10.11.2011 r.

16:00
Koncepcja Mocy w Gwiezdnych Wojnach
- Konrad 'Tibor' Kisielewicz
Moc jest istotą Gwiezdnych Wojen. Czym jednak jest, jak ją opisać oraz jak różni się w rozmaitych produktach ze świata Gwiezdnych Wojen? Tu znajdziesz odpowiedź na te pytania.

17:00
Mityczne bestie, czyli zapiski z podróży imperialnego bioinżyniera
- Kacper 'MrFett' Stanicki
Poznaj sekrety i zwyczaje bestii, o których krążą legenedy, a zwykli mieszkańcy galaktyki nie zbliżyliby się do nich nawet na kilometr.

18:00
Szaty Sithów
- Magda 'Cathia' Kozłowska
No tak, jak Jedi, to zazwyczaj szaty kojarzące się z piżamą, jak Sith, to nierzucający się w oczy czarny płaszcz z kapturem. Czy rzeczywiście? A może kilku Sithów ubrało się chociaż raz po ludzku? Tak, by rzeczywiście nie rzucać się w oczy? No cóż, zważywszy, że były wśród nich też i kobiety, to możliwe, że nie wyjdziemy z tej prelekcji do rana...

19:00
Konkurs konstruktorsko-kulinarny
- Jakub 'Shonsu' Barański & Marcin 'Indiana' Waciński
Marchewkowy X-wing, Gwiazda Śmierci z jabłka, albo TIE-Fighter z selera? Takie rzeczy - tylko na naszym konkursie! Zapraszamy na kolejną edycję konstruktorsko-kulinarnych szaleństw w klimatach Star Wars! W tym roku wracamy do tematyki statków kosmicznych, ale dalej tworzymy z warzyw, owoców i wszystkich innych jadalnych smakołyków! Smacznego!

Piątek 11.11.2011 r.

10:00
Prezentacja BotS
- Magda 'Cathia' Kozłowska & Konrad 'Draco' Maryański
Brotherhood of the Sith działa w polskim fandomie już od 1999 r., jednocząc oddanych Ciemnej Stronie i Sithom fanatyków Gwiezdnej Trylogii. Nie poświęcamy w ofierze czarnych kotów, nie deprawujemy nieletnich (za bardzo!)... Co robimy? Zapraszamy na rozmowę o organizacji, w dodatku zakończoną mini-konkursem z nagrodami.

11:00
Religia w Gwiezdnych wojnach
- Magda 'Cathia' Kozłowska
Już Threepio przywoływał Stwórcę na świadka swojej niedoli, a Han wspominał o piekle. Czy to rzeczywiście element gwiezdnowojennego świata, czy tylko przeoczenie w scenariuszu? A może Gunganie tak naprawdę też wierzą w Wielkiego Mackowatego Cthulhu? Podczas prelekcji mogą paść odpowiedzi na te, a także inne frapujące nas od zawsze pytania.

12:00
Star Wars a seriale telewizyjne
- Magda 'Cathia' Kozłowska & Antoni 'Hihnt' Grabowski
Stwierdzenie, że Gwiezdne Wojny wywarły olbrzymi wpływ na kino i technologię, każdy z nas może poprzeć na poczekaniu co najmniej dziesięcioma przykładami. Wywołały również olbrzymie wrażenie na twórcach seriali telewizyjnych z lat 70-tych, inspirując ich do stworzenia interesujących przygód również na małym ekranie. Niektóre próby bronią się do dzisiaj, niektóre... sami zobaczcie...

14:00
Przez mity do galaktyki
– Karol 'Diaz' Szmyt
Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... a może wcale nie tak odległej? Czy Shmi Skywalker ma coś wspólnego z biblijną Marią? Dlaczego Darth Maul przypomina demona? Co łączy greckich stoików z rycerzami Jedi? Opowieść o tym, jak mitologia i wierzenia różnych ludów stworzyły gwiezdną sagę.

15:00
Propaganda rebeliancka w filmach
- Magda 'Cathia' Kozłowska, Michał 'GnoGer' Łuszczak, Konrad 'Draco' Maryański
Dobra propaganda nie jest zła. Dobra inteligentna propaganda nie jest zła. Dobra imperialna propaganda nie jest zła. Bo ściemniać to trzeba umieć, panie i panowie. Jak rebelianccy spece od PRu spartaczyli robotę? Bardzo! Niestety, ze względu na ograniczony czas nie możemy puścić całej Starej Trylogii...

16:00
Konkurs multimedialny
– Magda 'Cathia' Kozłowska & Konrad 'Draco' Maryański
Jesteśmy sadystami. No cóż, w końcu jesteśmy Sithami. Będziemy od Was wymagać znajomości całej filmowej Gwiezdnej Sagi (spokojnie, Wojny Klonów się nie liczą) na wyrywki i co do najmniejszego dialogu. Będziecie musieli odpowiedzieć nie tylko na pytania dotyczące filmów, ale również wykazać się co najmniej niezłą orientacją w dialogach. Zapraszamy i oby Moc była z Wami!

18:00
Nazistowskie Galaktyczne Imperium
– Michał 'GnoGer' Łuszczak & Anna 'Xsiężna' Łuszczak
Ile jest z III Rzeszy w Galaktycznym Imperium Zła? Skąd podświadomie czerpano inspiracje? Historia lubi się powtarzać - z dawno, dawno temu w bardzo odległej galaktyce do lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku.

19:00
Taktyka walki w przestrzeni kosmicznej w uniwersum Gwiezdnych wojen
- Mariusz 'NaVaR' Kucharski
Gdy w przestrzeni kosmicznej spotykają się dwie wrogie floty (Imperium Galaktyczne i Sojusz Rebeliantów) możemy być pewni, że dojdzie do wymiany ognia. Jaką taktykę przyjmie imperialny dowódca, a jaką rebeliancki? Co wpłynie na ich decyzje? Kto wygra w pojedynku? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania…

20:00
Konkurs obrazkowy
- Magda 'Cathia' Kozłowska
Kochacie Expanded Universe, prawda? Wiedziałam! Orientujecie się w najdrobniejszych szczegółach w komiksach, grach, książkach i czym tam jeszcze Lucasfilm wymyśli? Macie dobrą pamięć wzrokową? Świetnie – to jest konkurs dla Was!

Sobota 12.11.2011 r.

10:00
Kim jesteś w Gwiezdnych wojnach?
- bezpardonowa zgadywanka - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
Bądź spostrzegawczy jak bothański szpieg, gromadź dane niczym R2D2 i wykaż się sprytem Hana Solo. Wyciągnij informacje od towarzyszy niedoli, przepytaj publiczność i w ciągu 4 minut dowiedz się, kim naprawdę jesteś z gwiezdnego uniwersum! Na najlepszych śledczych czeka międzygalaktyczna chwała po wsze czasy i cenne podarki!

11:00
Prezentacja Rebel Legion
- Eagle Base

12:00
"Lock S-foils in attack position"
- Rebelianccy piloci i ich niesamowite maszyny. Piotr 'Falcon' Bereza & Anna 'FaultFett' Hikiert
Czy A-wing jest lepszy od X-wing’a? - Przedstawienie najsłynniejszych (a także tych mniej znanych) myśliwców wykorzystywanych przez Rebelię podczas Galaktycznej Wojny Domowej. Także kilka słów o śmiałkach, dezerterach i innych wieśniakach dosiadających tych maszyn.

13:00
Hipokryzja Jedi
- Srdjan 'Jedi Nadiru Radena' Jovanovski
Młodociani generałowie stojący na czele armii niewolników, bezkarni masowi mordercy i samozwańczy stróże prawa, których jednak prawo mało obchodzi, wreszcie buntownicy przeciwko legalnej władzy. Sithowie? Nie – to Jedi, rzekomi strażnicy pokoju i sprawiedliwości w galaktyce. Posłuchajcie prelekcji o tym, jak często działania zakonu i poszczególnych rycerzy mijają się z ideałami, którym podobno hołdują Jedi.

14:00
Prezentacja 501st Legion
- Polish Garrison
Ach, to kuszące Imperium Galaktyczne – rzecz o działalności Polish Garrison 501st Legion w Polsce
Jeśli każdego dnia budzisz się z gorliwym okrzykiem „Long live the Empire” i z utęsknieniem wypatrujesz na porannym niebie Gwiezdnego Superniszczyciela, to wiedz… że coś się dzieje! Najwyższy czas zaciągnąć się do Imperium, by zaprowadzić pokój i porządek w Galaktyce! Przyjdź i przekonaj się, jak wygląda prawdziwe życie wysłanników Imperatora. Poznaj plany ekspansji Galaktycznego Imperium na Ziemi i dołącz do polskiego oddziału Polish Garrison 501st Legion. Wypełnij wolę Imperatora i stań po jedynej słusznej stronie konfliktu w Galaktycznej Wojnie Domowej!
Imperium Cię wzywa!

15:00
Miecz świetlny: narzędzie i broń
- Magdalena 'Khali' Cielecka & Łukasz 'Alkern' Koperski – redaktorzy ilum.pl
Nikt nie przeczy, że do podgrzewania kawy i krojenia pieczywa tostowego miecz świetlny bywa przydatny. Jeżeli jednak trzeba kogoś rzezać bez dekorowania ścian krwistymi wykwitami, bywa wręcz niezastąpiony. Na tej prelekcji dowiesz się, jakiego miecza nie odpalisz pod wodą oraz które należy trzymać z dala od droidów. Poznasz ponadto szeroki zakres wariantów tej broni (mówi coś komuś „widelcowy miecz świetlny”?) oraz charakterystykę styli i form szermierczych z odległej Galaktyki.

17:00
Historia Zakonu Jedi
- Przemysław 'Pepcok' Kwiatkowski
Początki Zakonu datuje się na ponad 25 tysięcy lat wstecz. Przez cały ten czas systematycznie spisywaliśmy swoją historię. Przyjdź i poznaj nasze dzieje.

18:00
Familiada Star Wars
- Jakub 'Shonsu' Barański & Kacper 'MrFett' Stanicki
Kolejne gwiezdne wydanie znanego i lubianego teleturnieju w gwiezdnym wydaniu! Naprzeciwko siebie staną rodziny reprezentujące polskie organizacje fanowskie: 501st Legion, Brotherhood of the Sith, oraz Rebel Legion! Niech wygrają najlepsi! Żenujące żarty prowadzących też będą…

19:00
Śmiertelni bogowie odległej galaktyki
- Magdalena 'Khali' Cielecka
Jeżeli myślicie, że złoty droid ubóstwiany przez małe krwiożercze niedźwiadki to wszystko, na co stać uniwersum Gwiezdnych wojen, to jesteście w poważnym błędzie. Podszywanie się pod bóstwa to tradycja jak Galaktyka stara, choć – trzeba przyznać – nie każdy był wciągany do panteonu z własnej woli. Jeśli więc ciekawi Was, kto zaklepał sobie najlepszych wyznawców – przyjdźcie koniecznie!

20:00
Ty... A gdyby tak skleić te dwie rzeczy razem?
- Kacper 'MrFett' Stanicki & Przemysław 'Jok' Grzesiak
Klasyczna trylogia urzekła nas tym, że większość jej efektów specjalnych to modele i kostiumy wykonane ręcznie. Okazuje się, że większość kostiumów wykorzystuje elementy znane nam z codziennego życia. Dowiecie się więc między innymi, z czego był zrobiony komunikator Qui-Gona i gdzie Darth Vader ma kawałek ogrodowego węża.

21:00
Legiony, sposób na życie - panel dyskusyjny
- Przemysław 'Jok' Grzesiak & Adam 'Yularen' Santorski
Bycie w legionie 501 to nie tylko lans w pięknej, białej zbroi. Dowiecie się, jak to wszystko wygląda od kuchni (w której takową zbroję można zrobić).

Niedziela 13.11.2011 r.

10:00
Zbuduj sobie blaster
- Piotr 'Falcon' Bereza.
Marzyłeś o własnym DL-44 lub karabinie pulsacyjnym, ale kwatermistrz wciąż Cię ignoruje? Zrób to sam! Dowiesz się, jak własnoręcznie wykonać przekonywującą replikę z ulubionego uniwersum. Co prawda nie wystrzelasz z niej plutonu szturmowców, ale wrażenie na dziewczynie oraz szacun na dzielni gwarantowane.

11:00
Narzędzia zagłady - boska moc w zasięgu ręki
- Łukasz 'Alkern' Koperski
Ile było Gwiazd Śmierci? Jakie inne bronie masowej destrukcji miał w swoim arsenale Imperator? Kto był zdolny pochłonąć energię życiową całej planety? Jeśli uważacie Alderaan za największą zbrodnię uniwersum Gwiezdnych Wojen, to nie może Was zabraknąć na prelekcji, z której sam Wielki Moff Tarkin mógłby się wiele nauczyć.

12:00
Sound of Star Wars
- Piotr 'Falcon' Bereza & Anna 'FaultFett' Hikiert
Potrafisz po dźwięku odróżnić myśliwiec TIE do Interceptora? Rozpoznasz każdego z Tuskenów po okrzyku godowym? Jeśli tak, to jest to konkurs dla Ciebie. Pokaż, że rankor na ucho Ci nie nadepnął!

14:00
Gwiezdne pokazywanki
- Jakub 'Shonsu' Barański
Falkonowy blok Gwiezdnych Wojen tradycyjnie zakończymy pokazywankami z odległej galaktyki! Jeśli ruszasz się jak c-3PO, potrafisz zrobić minę jak R2-D2, a Jar-Jar to Twoje drugie imię, to jest konkurs właśnie dla Ciebie! Zapraszamy trzyosobowe drużyny, które czują, że Moc jest w nich silna!


Najważniejsze informacje:

Kiedy: 10 - 13 listopad 2011 r.
Gdzie: Lublin, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji ul. Bursaki 12
Wstęp: całkowity czterodniowy koszt 40 zł (przewidziano również zniżki na poszczególne dni, więcej informacji na stronie konwentu)
Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
Oficjalna strona: http://www.falkon.co/falkon/

Bogowie przyjęli wyzwanie! Czy przyjmiesz je i Ty?

Temat na forum.

Bastionowa relacja z Falkonu 2009.
Bastionowa relacja z Falkonu 2008.Tagi: 501st Legion (133) Bractwo Sithów (Brotherhood of the Sith) (5) Eagle Base (47) Falkon (35) Konwent (437) Lublin (87) Polish Garrison (128) Rebel Legion (44)

Komentarze (4)

Szykuje się niezły odpał, ale z Poznania nie dojadę :( Bawcie się dobrze, ale nie wspaniale ;P

He he mieszkam w Lublinie, praktycznie 1km od miejsca tej zabawy- to mam dobrze! :D

No to w sobotę się wybiorę do Lublina... Trzeba baterię w aparacie naładować;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.