Komiksy

Dziś ukazał się ''Rytuał przejścia''

Egmont Polska

W sprzedaży znalazł się pierwszy z trzech zapowiadanych na grudzień komiksów Star Wars. Mowa oczywiście Wydaniu Specjalnym Star Wars Komiks, którego jedenasty numer jest już dostępny na rynku. Więcej informacji na temat zawartości znajdziecie w dalszej części newsa.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2011 (11): Rytuał przejścia

Komiks ukazuje wydarzenia w roku trzydziestym przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, a zatem dwa lata po akcji Mrocznego widma. Właśnie w tym filmie miłośnicy Star Wars mieli okazję pierwszy raz zobaczyć postać Quinlana Vosa, który pojawił się w krótkiej scenie na planecie Tatooine.
Quinlan Vos zyskał sporą popularność wśród fanów, a jego dalsze losy, w tym służba szpiegowska u hrabiego Dooku i niebezpieczne kontakty z ciemną stroną Mocy, stały się kanwą licznych komiksów, publikowanych w „Star Wars Komiks” i „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne”. W Rytuale przejścia nie jest jeszcze szpiegiem, jest za to mistrzem Aayli Secury. Ta błękitnoskóra Jedi, jako jedna z nielicznych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen, zadebiutowała w komiksach, by później trafić na wielki ekran.
Nowa misja prowadzi oboje na Ryloth, rodzimą planetę Aayli, a zarazem miejsce ich pierwszego spotkania. Właśnie tam Quinlan ocalił przed laty młodą twi’lekańską niewolnicę z łap wampy i wyczuł jej potencjał w Mocy. Przekonał następnie swojego mistrza, by ją wykupić i zabrać na szkolenie. Później sam się owym szkoleniem zajął. W komiksie nie zabrakło wspomnienia tych wydarzeń.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #42-45: Rite of Passage przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Ray Kryssing, kolory Brad Anderson, okładka Jan Duursema i Dave McCaig.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (608) Jan Duursema (147) John Ostrander (182) Republic (189) Star Wars Komiks (220)

Komentarze (16)

magiczna czcionka. : I

Dziś kupiła, fantastyczny jest polecam ;)

No będę musiał wybrać się do Empiku aby dokonać zakupu tego świetnego komiksu w świetnej cenie 10 złotych.

Mam ten komiks i zaskoczeniem nie będzie, jak powiem, że jest świetny!!!

Ciekawie się zapowiada, może kupie.

A ja czekam na komiks,który się ukaże 13 grudnia.

Jedna z najlepszych historii ze świata SW. Świetna historia, świetne rysunki. Polecam z pełnym przekonaniem.

Dobry numer. Wiem, bo kupiłem. Moja ocena: 8/10.

Nie kupię.

walka z Niktosiami, tak?
warto kupić

kupuję :D

Aayla.. trzeba kupić.

Tytuł komiksu sugeruje, że Wasza Bohaterka zostanie kobietą. Teraz ona będzie mogła zrobić z Was mężczyzn!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.