Gry komputerowe

"Star Wars Galaxies" odeszło do przeszłości

SW Galaxies

Zgodnie z planem 14 XII na każdym serwerze Star Wars Galaxies wyłoniono zwycięzców w trybie Galactic Civil War. Dzień później odbyło się jeszcze kilka bitew i innych wydarzeń, po czym serwery zostały zamknięte. Ostatnie chwile Galaxies przeszły niemal niezauważone, przesłonięte nadciągającą premierą The Old Republic, ale społeczność graczy pierwszego MMO w świecie Gwiezdnych Wojen odczuła tę stratę. W sieci pojawiły się liczne wspomnienia dotyczące gry oraz filmiki z ostatnich chwil różnych serwerów. Jeśli jesteście ciekawi, jak świętowano odejście SWG i jak wyglądały fajerwerki, możecie obejrzeć poniższy filmik, jeden z wielu tego rodzaju, jakie można znaleźć na stronie YouTube:Strona gry została praktycznie zamknięta - znajduje się tam teraz tylko oświadczenie Tony'ego Tysona, napisane w imieniu developerów gry, w którym dziękuje on wszystkim graczom i przytacza własne wspomnienia związane z Galaxies. Można je przeczytać w tym miejscu.

Pierwsze informacje o SWG pojawiły się w 2001 r. Gra była mocno wyczekiwana przez fanów i powszechnie mówiło się, że zapowiada się na hit. Pomimo to jej premiera była parokrotnie przekładana; anulowano również zapowiedziane wersje konsolowe, co doprowadziło wręcz do plotek o zarzuceniu projektu. 26 VI 2003 r. doszło w końcu do wyczekiwanej premiery. Pomimo borykania się z problemami technicznymi, Galaxies spotkało się z wielkim zainteresowaniem - w pierwszym tygodniu zarejestrowało się około 125 tysięcy użytkowników. Gra była w tym okresie znana z tego, że aby dokonać znaczących osiągnięć, trzeba się było mocno napracować - pierwszy Jedi pojawił się na serwerach dopiero w listopadzie, wtedy, kiedy polscy fani w końcu doczekali się swojej premiery gry. Niedługo potem jednak poziom trudności został zmniejszony, co według niektórych graczy znacznie zmniejszyło atrakcyjność rozgrywki.

Gra doczekała się kilku dodatków, książki (wydane niedawno w Polsce Ruiny Dantooine), własnej gry karcianej, a nawet konwentów specjalnie dla graczy w Galaxies. Co ciekawe, plotki o zakończeniu działania SWG pojawiły się już w 2006 r. (w marcu i w kwietniu), a w związku z malejącym zainteresowaniem grą ponad dwa lata temu faktycznie zamknięto około połowę serwerów. Do ostatecznego końca gry musieliśmy jednak czekać właśnie do 15 XII bieżącego roku.

Temat na forum.Tagi: Galaxies (86) YouTube (145)

Komentarze (16)

Stary król "Galaxies" umiera, na tron wstępuje młody książę "The Old Republic"

umarł król, niech żyje król ^^

grało się, grało, piękne czasy, no ale polityka SOE do tego doprowadziła, że SWG padło, taki life, teraz cała moja gildia Dark Judges wraz ze mną przeszła z SWG do Tora, by dalej kontynuować chlubną tradycję od 2003r. i służyć Imperium, w tym wypadku Sithów :)

JAXO -> Chodzi Ci o SW Universe tworzone przez ekipę SWExtreme ?

Szacun dla wszystkich, którzy grali.
Tyle czasu sie przymierzałem i przymierzałem...nigdy już nie bedzie dane zagrać w SWG ale zawsze bedziemy o niej pamiętać

Czyli karcianka Galaxies TCG także kaput? ;p

[*]

TOR wchodzi, Galaxy odchodzi a co ze SWExtreme ??

Luke S -> Zależy od serwera, bo na każdym było oddzielne rozstrzygnięcie.

"The shutting down of this game can only mean one thing - invasion. I sense the Sith Empire is going to return."

Umarł król, niech żyje król !

wciąż mam na płycie "The best of PC" triala 10 dniowego...

czekając na TOR-a zagrałem w Galaxies...
Powiem szczerze, że tam abonament (30$) był niestety nieadekwatny do poziomu rozgrywki. Każda misja żałośnie prosta, a przerwy między misjami czy czas niezbędny do latania między lokacjami był zdecydowanie zbyt długi! 10 minut trzymania strzałki w górę by przelecieć 10km do następnej misji po prostu dobijało:/
Tak więc nie powiem - jak ktoś grał to pewnie tęskni już, ale wiadomo - lepsze jest wrogiem dobrego, więc teraz nastała era TORa:)

R.I.P.

Nastał czas Starej Republiki

Czyli kto w końcu wygrał? -.-

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.