Różne

''Religia'' Jedi w Czechach

TVN24.pl

W Czechach niedawno został przeprowadzony spis powszechny. Wynika z niego iż u naszych południowych sąsiadów jest więcej wyznawców "religii" Jedi niż Romów. Stacja TVN24 tak wypowiedziała się o zaistniałej sytuacji:

Ponad 15 tysięcy obywateli w 10,5 milionowych Czechach oświadczyło, że są wyznawcami "religii" Jedi. Oznacza to, że zwolenników filozofii rycerzy ze słynnej sagi George'a Lucasa "Gwiezdne Wojny" jest więcej niż czeskich Romów. Tak przynajmniej wynika z ogłoszonych w czwartek wstępnych wyników spisu powszechnego.

Według spisu przeprowadzonego przez Czeski Urząd Statystyczny (CzSU) do narodowości romskiej przyznało się 13 150 osób. To wprawdzie nieco więcej, niż przed 10 laty, ale - przypuszczają statystycy - wciąż mniej, niż w rzeczywistości.
Tagi: Jediism (26)

Komentarze (21)

@Vergesso - Pewnie jest w tym trochę paranoi z innej epoki, ale jakoś nie wierzę w anonimowość spisów, a różni smutni panowie wyciągają cały czas różne dziwne kwity... ~;-)
@FoX - Nikt Ciebie do niczego nie chce przekonać, ale spróbuj na pewne rzeczy patrzeć mniej dosłownie. Więcej luzu i uśmiechu, zwłaszcza, że nastał własnie radosny czas. Z życzeniami wszystkiego najlepszego, Yogurt, który EOTuje.

FoX> Jasne że przez kogoś wymyślona. Tak samo jak Twoja -,- Tylko "Jediizm" jest parę tysięcy lat młodszy.

@SW-Yogurt
@X-Yuri
ale to jest religia wymyślona przez kogoś...
zresztą, wy macie inne myślenie, ja mam inne...
chcecie wierzyć w moc.. to se wierzcie, ja byłem, jestem i będę katolikiem ;D

Seller -> Wiesz, większość Polaków wierzy w Boga, co do którego też nie ma pewności, czy istnieje. Zostaje jedynie wiara ;)

Beznadzieja. A potem ludzie mają geeków za świrów i ich dyskryminują.
No sorry wierzenie w coś co ktoś sobie wymyślił do jakiegoś filmu normalne nie jest. Moc przecież nie istnieje.

SW-Yogurt -> A to dlaczego? Ja np. nie widzę powodów, dla których taki spis miałby nie być przeprowadzony. Kiedy był w Polsce, ja byłem ciekawy, ilu osób tak naprawdę zadeklaruje się jako katolicy, czy faktycznie będzie to słynne "ponad 90% Polaków to katolicy", czy może jednak będzie niespodzianka i okaże się że mniej.

MOŻE ONI MAJĄ POGLĄDY JEDI, "CZYLI BYĆ DOBRYM CZŁOWIEKIEM = BYĆ JAK JEDI"

@FoX - Nie patrz na to jak na deklarację jakiejkolwiek wiary. Bo oczywistym jest, że jeśli ktoś wierzy w Jedaizm opracowany przez GL i psuty przez GL&DF, to ma zryty beret. Dla równowagi ktoś, kto uważa, że SW propagują treści, w skrócie, satanistyczne i zagrażają temu, w co on wierzy, też ma kupę pod deklem.
Oprócz jaj z nadpoważnych instytucji, to również protest przed wtrynianiem się w te sfery, które IMHO państwa nie powinny interesować. Ja też tak bym się zadeklarował, ale do mnie ankieter nie dotarł.
BTW nie czytaj kiążek Szczygła, on jest czechofilem ~;-)

FoX> Z punktu widzenia ateisty 'fikcyjna, jak każda'. : P Ew "prawdziwa, jak wszytkie' : )

No, i, wiekszosc, jak nie wszyscy, udzielajacy takiej odp w spisie nie traktuje tego jako prawdziwej wiary, jak sadze, raczej jako... hm, nietypowe wyrazenie pogladu na kwestie wiary^

@SW-Yogurt, to jest fikcyjna wiara...
jak można w coś takiego wierzyć...
to trzeba mieć tak naprawdę nie po kolei w głowie.

@FoX - Dlaczego idioci? Dlatego, że państwo wszędzie się wtrynia? Czy dlatego, że nie ogłaszają lipy o 99.(9)% jedynie słusznych?

Idioci, rozumiem być fanem ,ale bez przesady >.<
paranoja

pod zdjęciem powinien być podpis: 'Pogrom Romów w Czechach' :D

Romów- czyli Cyganów ??

@Luke S - A i sam news przyleciał tu z opóźnieniem większym, niż Sokół Millenium... xD To Sobie wyobraź, w jakim tempie przybędzie Jedaizm do Polski... xD

I podpis pod zdjęciem "Czescy Romowie".

Racja, powinno być tu zdjęcie czeskich Romów.

Nawet zdjęcie zerżnięte z tvn24...

Brawo! Teraz czekamy u nas.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.