Świat Filmu

Uroczysta premiera "Red Tails" za nami...

W nowojorskim kinie Ziegfeld Theater miała miejsce uroczysta premiera najnowszej produkcji Lucasfilm - wyreżyserowanego przez Anthony'ego Hemingwaya dramatu wojennego Red Tails. Na czerwonym dywanie pojawili się reżyser, główni producenci obrazu: George Lucas i Rick McCallum, a także członkowie obsady: Terrence Howard, Cuba Gooding jr i muzyk Ne-Yo. Nie zabrakło także innych znamienitych gości. Na imprezę przybyli bowiem m.in. Samuel L. Jackson, James Earl Jones, Francis Ford Coppola i Spike Lee. Po pokazie filmu goście bawili się na przyjęciu zorganizowanym w jednym z hoteli.

Przy okazji premiery filmu gościem Johna Stewarta w "Daily Show" był pomysłodawca Red Tails i jego główny producent: George Lucas. "Flanelowiec" podzielił się z widzami informacjami o trudnościach, z którymi borykał się poszukując studia gotowego zająć się produkcją i dystrybucją Red Tails. Lucas stwierdził, że żadna z wielkich wytwórni nie chciała zrealizować tego obrazu, ponieważ główne role grają w nim wyłącznie czarnoskórzy aktorzy (Terrence Howard, Cuba Gooding jr.), a nawet na drugim planie nie ma pierwszoligowej białej gwiazdy (w drugoplanowej roli pojawia się Bryan Cranston znany z Breaking Bad i Drive). Lucas wyjawił też, że studia filmowe nie chciały sfinansować filmu o afroamerykańskich lotnikach, w dodatku reżyserowanego przez kinowego debiutanta, bo nie miały pomysłu na promocję takiego obrazu. Ostatecznie ponad 50 mln USD wyłożył Lucasfilm, a dystrybucją zajął się 20th Century Fox.Tagi: Francis Ford Coppola (37) George Lucas (960) James Earl Jones (72) Lucasfilm (515) Red Tails (40) Rick McCallum (168) Samuel L. Jackson (277)

Komentarze (8)

Czekam aż będzie na torrentach w dobrej jakości ;p

A ja jestem bardzo zły, ten film można tylko oglądać w kinie, ze względu na walki powietrzne, w domu będzie lipa, grrrrr.

Ja właśnie się spodziewam tego, że trafi u nas bezpośrednio na DVD/BD. I super. Przynajmniej nie będę miał dylematów moralnych, że dałem skórkojadom z Imperiala zarobić :P.

LS-> Podejrzewam, że jeżeli w USA film zrobi w miarę dobre pieniądze (czyli przynajmniej wyjdzie na zero. albo nie wpadnie na listę "Biggest Box Office Bombs of All Time) to RT pojawią się u nas direct-to-DVD/BD. Krajowi "rozpowszechniacze" pewnie sądzą, że jednak samo nazwisko Lucasa nie wystarczy, żeby ściągnąć ludzi do kin, bo Cuba Gooding jr kojarzy się obecnie z głupawymi komedyjkami, a Terrence Howard funkcjonuje wśród popcornowców jako "ten Murzyn z >>Iron Mana<<". Niemniej jednak ze strony rodzimych dystrybutorów poważny fail.

A genialny Imperial zlał sprawę. W sumie tym lepiej, nie zarobią na mnie :P. Choć mam nadzieję, że pokażą to na American Film Festival, chciałbym to zobaczyć na dużym ekranie.

widzę, że Michał Piróg przez zimę uczęszczał na solarium

zapowiada się ciekawie

Czekam na premierę.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.