Wojny Klonów

Filoni o Straży Śmierci w sezonie piątym

Facebook

Wczoraj mieliśmy okazję obejrzeć odcinek "A Friend in Need", a wraz z nim powrót Straży Śmierci. Filoni odniósł się do tego, prezentując notatkę na swoim Facebooku. Pisze w niej między innymi o roli Straży Śmierci w sezonie piątym, oraz pokazuje nam nowy szkic Bo-Katan, pani porucznik, która zadebiutowała właśnie w ostatnim epizodzie.

Witajcie! Mam nadzieję, że podobał Wam się odcinek. Mam wrażenie, że Straż Śmierci ostatnio zrobiła się znacznie fajniejsza i będziemy ją rozwijać w sezonie piątym. Jedną z ciekawszych rzeczy w tym odcinku było przedstawienie żołnierzy z oddziału "Nocne Sowy", dowodzonych przez panią porucznik Bo-Katan. Mieliśmy niezłego farta, że udało nam się zaangażować Katee Sackhoff, by zagrała śmiercionośną członkinię Straży Śmierci. Jej postać początkowo nie istniała w scenariuszu; była mężczyzną i nazywała się po prostu "Porucznik Straży Śmierci". Zmieniłem to, gdy wziąłem się za reżyserowanie odcinka. Stało się to dość późno w procesie produkcji, więc mieliśmy czas na wykonanie jej zbroi, ale nie udało nam się zrobić głowy, bo wymaga to stworzenia bardziej skomplikowanego szkieletu postaci i czasu na ułożenie kształtu twarzy. Zdecydowałem się więc nie zdejmować hełmu, lecz zrobić bardziej wyrazistą twarz w sezonie piątym. Aby pokazać Wam, co Was czeka, zrobiłem szybką ilustrację. Ukazuje ona fragment jej twarzy, a kto wie, jeśli uda Wam się dojechać na Celebration VI w Orlando, to może zobaczycie więcej Straży Śmierci, niż przedtem. (...)Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Celebration (417) Dave Filoni (489) Katee Sackhoff (20) Plotki (1149) The Clone Wars (1335)

Komentarze (26)

Bo-Katan. Co za wymyślne imię. Naprawdę, te imiona pokazują, że twórcy wznieśli się na wyżyny. To ja może stworzę postać, która będzie się nazywać Miecz-Topór.

Cholera, Filoni pozostawił mnie jako fana pod ścianą. Teraz muszę jechać na C6, inaczej nie będę mógł spać nie znając jej twarzy. :/

@Apophis_ - Język anglików występuje w SW pod nazwą Basic i w zależności od akcentu można wymienić parę zależnych od planet np. szkocki akcent jest akcentem coruscańskim;)

Przeczytałem "Filoni straszy o sezonie piątym" :)))

Darth Terinho -> na jedynce o 10:00 jest emisja drugiego sezonu.

Joku: nie latać tylko pływać, a Luke odpowiedział "Co to jest kaczka" ;)
.
Jeden z moich ulubionych tekstów z książkowej adaptacji ANH :P

gdzie jeszcze można oglądać TCW na TV ?
przegapiłem cały trzeci sezon, nie wiem czy czwarty w Polsce w ogóle wyszedł i ogólnie o lubiłem, także proszę, pomóżcie! :)

Dla Starbuck obejrzę ten odcinek. <3

Kocisław->
Są, tylko oni dodają je jak chcą i kiedy chcą. Często też jest tak, że jest jeden komentarz do 3 odcinków. Zamieściłam linki (jeśli są) w naszym spisie:

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=1589

Nie czepiajcie się już tak, w Odległej Galaktyce wszyscy mówią w języku Anglików i jakoś to nie stanowi problemu ;)

Patrząc na wizerunki Mando z TCW, dziw, że nie jest blondynką...

Z drugiej strony nie należy zapominać o bardzo powszechnych gatunkach, jak choćby kowakiański małpojaszczur, który dowodzi, że istnieje coś takiego jak małpa czy jaszczur. Podobnie jest ze smokowężem z Dagobah czy jastrzębionietoperzem z Coruscant.

Swoją drogą to szkoda ze na oficjalnej nie ma już komentarzy reżyserskich ja to miało miejsce przy wczesniejszych sezonach...

W "Spotkaniu na Mimban" występują węże, wspomniany jest wielbłąd i małpa.

Obi-Wan: Nawet kaczkę trzeba nauczyć latać.
Luke: Kaczkę?

A propo nowelizacji ANH

nawet wilki i to dosłownie po polsku co jest wyjaśnione na Wookipedii :)

w uniwersum Star Wars sporo jest zwierzaków z naszej starej, dobrej niebieskiej planety :)

A nie czytaliście nowelizacji "Nowej nadziei"? Na Tatooine szczekały psy, a Tarkin wyglądał jak pirania.

@SroQ -> Ja to już dawno przestałem na to zwracać uwagę. Tu "Sokół", tam "Jastrząb", jeszcze gdzie indziej pies... a jak na razie jedynie kaczki doczekały się swojego ekranowego występu (na Naboo, w chwili gdy bongo wyłania się z mętnych odmętów).

Yuri> Mea Culpa, nie uwzględniłem w kanonie przygód gumisiów.

I tak tradycyjnie otrzymujemy "Nocne Sowy" w momencie, gdy takie zwierzaki w uniwersum SW zwyczajnie nie istnieją. Ale to mały problem, Lucas na tym polu tez walił babole.

Starbuck!

Kolejna ruda kobitka?:)
Nic nie szkodzi rude jest piękne mimo że wredne.:)

Cóż... Obiektywnie rzecz biorąc, ładna z niej laska.

A z drugiej strony, chyba lepiej byłoby skupić się w S5 na, no nie wiem, Radzie Separatystów, która jakoś tajemniczym sposobem wyparowała...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.