TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Bastionowicze o Bastionie cz. 2

2012-01-15 21:24:08 faniObchody dziesięciolecia Bastionu trwają nadal i dziś prezentujemy kolejne wspomnienia oraz opinie Bastionowiczów, którzy są z naszą stroną związani od wielu lat. Po raz kolejny usłyszymy historie o dzikiej przeszłości Forum, a moderacja pozna kolejnych kandydatów do bana za podwójne konto.
Pierwszą porcję odpowiedzi na nasze pytania oraz opowieści użytkowników, którzy tworzyli i tworzą stronę bezpośrednio, jak i tych, którzy są jej wiernymi użytkownikami od lat znajdziecie w tym miejscu.
Zapraszamy do lektury.Vua Rapuung
Znany jako ten, który wygrał za dużo konkursów.
User nr 4118
Data rejestracji: 29.03.2005 r. godz. 18:39


„Jak usłużnie podpowiada mój profil, na Bastionie jestem od marca 2005 roku (no, na tym koncie, bo gdzieś w bastionowej bazie pewnie spoczywa konto zakładane z wypiekami na twarzy na lekcji informatyki w gimnazjum, ale o tym sza!).
Jak zapewne wielu użytkowników, na Bastion trafiłem trochę tylnym wejściem, przez forum. Jako niezrzeszony, początkujący fan szukałem wtedy jakichś informacji o gwiezdno-wojennych książkach, które coraz częściej pojawiały się w lokalnych księgarniach i bibliotekach. Przez jeden z odszukanych przez wujka Google’a linków trafiłem na forum. I nagle okazało się, że takich jak ja jest więcej. Prawdziwie szokujące odkrycie. Od tamtej pory czytywałem forum, z początku z konieczności w dość ograniczonym zakresie. Aż w końcu zyskałem stały dostęp do Internetu i zostałem „Vuą”.
Bastion stał się dla mnie platformą kontaktu z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, których nie znałem zbyt wielu „na żywo”. I nie mam tu na myśli tylko zainteresowań gwiezdno-wojennych, bo stali bywalcy forum wiedzą, że treści na nim dyskutowane daleko wykraczają poza Gwiezdną Sagę. Z czasem na Bastionie zaczęły się ukazywać moje teksty (pamiętam, ze pierwszy był „Nowy cel”, wydaje się, że było to wieki temu) i były to pierwsze próbki mojej twórczości, które pojawiły się w Internecie. Wiele zresztą z tych tekstów brało udział w rozmaitych bastionowych konkursach, czego owocem jest kilka książek na mojej półce, o replice hełmu szturmowca-klona na biurku nie wspominając. Dzięki, Bastionie!
W pewnym momencie zacząłem jeździć na konwenty, część użytkowników Bastionu poznałem już osobiście. Najciekawsze okoliczności towarzyszyły chyba mojemu spotkaniu z Carno. Znaliśmy się w zasadzie tylko z forum. Pewnego razu skontaktował się ze mną i zaproponował wyjazd na Dni Fantastyki 2009 we Wrocławiu. Kiedy oznajmiłem znajomym, że wyjeżdżam na kilka dni na drugi koniec Polski z trójką ludzi, których na oczy nie widziałem, ci stwierdzili, że skończę w jakimś rowie z wyciętą nerką. No, ale pojechałem, wróciłem i żyję. Takie rzeczy to tylko w fandomie. Potem zresztą okazało się, że chodzimy z Carno na te same zajęcia na uczelni.
A moje wspomnienia związane z Bastionem? Pamiętam stary wystrój strony z czyściutkim, białym tłem. Ujęła mnie zresztą ta prostota i przejrzystość forum, bez zbędnych bajerów, bez skakania po dziesięciu tysiącach stron przy dłuższej dyskusji. Bardzo miło wspominam z tamtego okresu zwłaszcza nieodżałowane Gierki Słowne Mihaa. Pamiętam początki fragmentowca, którego przez długi czas byłem aktywnym uczestnikiem, tocząc zażarte boje z Rickiem (tak, lubię konkursy). Skład aktywnie piszących na Bastionie mocno się od tego czasu zmienił, ale najbardziej wytrwali pozostali. Potem nadeszła wersja 3.0 oraz mroczne czasy najazdu dzieci TCW, tym niemniej Bastion trzyma się mocno. I pozostaje jedną z najczęściej odwiedzanych stron w mojej przeglądarce.”


Chewie z Wooczego Imperium
Kobieta, która zatrząsnęła w przeszłości forum Bastionu.
User nr 5817
Data rejestracji: 26.08.2009 r. godz. 20:35


1. Jak trafiłaś na Bastion i czy zainteresował Cię od razu? Co przykuło Twoją uwagę?
Trafiłam z linka na Stopklatce, ale nie zainteresował mnie od razu, dopiero za kolejnymi kliknięciami.

2. Z czym przede wszystkim kojarzy Ci się Bastion?
Bastion kojarzy mi się przede wszystkim ze ślimakiem, to jedno z moich pierwszych wspomnień w ogóle.

3. Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie związane z Bastionem?
Nie wiem, jakie jest moje ulubione wspomnienie, obawiam się, że nie ma takich. Otwierałam Internet, wchodziłam na Bastion, poużywałam sobie, a potem wychodziłam.

4. Co Twoim zdaniem było największą zmianą, jaka zaszła na Bastionie przez te wszystkie lata
Nie mogę sobie przypomnieć wszystkich zmian, ale najbardziej pamiętam pojawienie się kilku skórek do wyboru.

5. Czy tęsknisz za jakimś elementem Bastionu, który zniknął już w mrokach przeszłości?
Tak, za Otasem, sadzeniem drzew i opowiadaniami forumowymi, a nade wszystko za Wooczym Imperium.

6. Czy jest coś czego nie lubisz na Bastionie?
Nie lubię braku opowiadań forumowych.

7. Czy utrzymywałaś lub utrzymujesz nadal kontakt z użytkownikami Bastionu?
Tak, z niektórymi nawet sypiam, niektórych nawet karmię, a jeszcze niektórym prasuję koszule. Możliwe, że chodzi o jedną i tą samą osobę.

8. Czy Nestor musi odejść?
Nestor nie musi odchodzić.

9. Czy czekasz na Nasz-Bastion?
Nie czekam na NB, tylko na portal randkowy na podstawie systemu rekomendacyjnego.

10. Czy miałaś okazję poznać osobiście Właściciela?
Tak, miałam okazję poznać Właściciela - po ślubie.


Strid
Aktywny user Bastionu, w zamierzchłych czasach znany jako Strider i redaktor Bastionu.
User nr 817
Data rejestracji: 17.03.2003 r. godz. 20:31


1. Jak trafiłeś na Bastion i czy zainteresował Cię od razu? Co przykuło Twoją uwagę?
Na Bastion trafiłem - wstyd przyznać - tylko dlatego, że ICO padło :P No, ale jak widać zostałem tam na następne 9 lat? Jezusmaria :P

2. Z czym przede wszystkim kojarzy Ci się Bastion?
Forum, forum i jeszcze raz forum, a co z tego wynika wspaniali ludzie, którzy co prawda się nieco już przerzedzili, ale to już naturalna kolej rzeczy.

3. Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie związane z Bastionem?
Chyba organizowanie pierwszych wielkopolskich Spotkań :)

4. Jak to się stało, że zaangażowałeś się w pracę dla Bastionu?
W sumie to nie pamiętam ale chyba ktoś mi zaproponował fuchę newsmana którą z resztą bardzo krótko wykonywałem.

5. Co Twoim zdaniem było największą zmianą, jaka zaszła na Bastionie przez te wszystkie lata?
To jest ciężkie pytanie. Najwidoczniejsza na pewno była zmiana oprawy graficznej na 3.0. Bastion ma to do siebie, że większość zmian bardzo dobrze wtapia się w styl serwisu przez co dość szybko przechodzi się nad nimi do porządku dziennego.

6. Czy tęsknisz za jakimś elementem Bastionu, który zniknął już w mrokach przeszłości?
Za wcześniej wspomnianymi ludźmi oczywiście. Poza paroma osobami chyba nic istotnego nie zniknęło z Bastionu.

7. Czy jest coś czego nie lubisz na Bastionie?
Mam wrażenie, że wprowadzane zmiany nie prowadzą w jakimś konkretnym kierunku, że to coraz to nowe dodatki mające na celu zaspokojenie potrzeb jednostek, a nie osiągnięcie jakiegoś konkretnego celu w przyszłości. Ale mogę się mylić ;)

8. Czy utrzymywałeś lub utrzymujesz nadal kontakt z użytkownikami Bastionu?
Utrzymuję choć nie tak bardzo jakbym chciał. Odległości między Nerdami i praca skutecznie przeszkadzają w widywaniu się poza konwentami.

9. Czy Nestor musi odejść?
Nestor musi odejść!


Burzol
Jedyny w swoim rodzaju Bóżol, miłośnik popkultury wszelakiej i długoletni redaktor Bastionu.
User nr 1159
Data rejestracji: 14.10.2003 r. godz. 14:00


1. Jak trafiłeś na Bastion i czy zainteresował Cię od razu? Co przykuło Twoją uwagę?
O powstaniu serwisu Bastion.net dowiedziałem się ze strony, która była jego protoplastą: Star Wars Dantooine. Od razu ucieszyłem się, że powstaje kolejne polskie źródło wiadomości na temat nadchodzącej premiery nowego epizodu, czyli „Ataku klonów”, ale jednocześnie zmartwiło mnie, że będę musiał dłużej zabierać rodzicom telefon, bo przecież tylko w ten sposób mogłem wtedy podłączyć się do, drogiego zresztą i bardzo wolnego, internetu. Bastion od samego początku prezentował dużo ciekawych wiadomości, a przy tym miał naprawdę szalone forum, które przyciągało uwagę.

2. Z czym przede wszystkim kojarzy Ci się Bastion?
Bastion kojarzy mi się przede wszystkim z grupą naprawdę fajnych ludzi, ogarniętą wspólną pasją, olbrzymią wiedzą i niezwykłymi umiejętnościami: analizowania, opisywania, tworzenia i konfabulowania...albo przynajmniej krytykowania.

3. Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie związane z Bastionem?
Mam ich kilka, ale związane są one przede wszystkim ze spotkaniem na żywo różnych redaktorów Bastionu, tych emerytowanych i tych aktywnych. Nasze robocze spotkania redakcyjne robią się coraz liczniejsze i coraz weselsze ;).

4. Jak to się stało, że zaangażowałeś się w pracę dla Bastionu?
Zostałem poproszony przez Władze Bastionu o pchnięcie działu Świat Filmu, który wtedy lekko uporządkowałem. Jednak razem z nim dostałem też dostęp do innych działów, do Fandomu i Różnych... z czasem się rozbisurmaniłem i przestałem zajmować się innymi filmami, a skupiłem się na Star Wars. Przez to prawdziwy rozruch Świata Filmu musiał nastąpić dopiero później, dzięki pracy Balava.

5. Co Twoim zdaniem było największą zmianą, jaka zaszła na Bastionie przez te wszystkie lata?
Mam wrażenie, że użytkownicy dostają teraz od Bastionu dużo więcej możliwości niż na początku. Chodzi na przykład o dodatkowe opcje, jak listy ulubionych, czy wybór skórek, ale też fenomenalne Quizy, oraz związane z nimi liczne konkursy, z naprawdę imponującymi nagrodami. Trochę szkoda, że fani nie do końca rozumieją idei takich konkursów, które przede wszystkim mają być zabawą, ale cieszę się, że tyle możliwości istnieje.

6. Czy tęsknisz za jakimś elementem Bastionu, który zniknął już w mrokach przeszłości?
Trochę tęsknię za starą Wioską położoną w gęstym Lesie, po której biegali sami niesforni Gunganie. Forum Bastionu na samym początku istnienia, nawet przed powstaniem samej strony, to było dziwaczne, ale magiczne miejsce, w którym do woli można było przeklinać, albo rozmawiać o Star Wars, ciastkach czy absyncie. Dyskusje były szybkie, ale przemyślane, głębokie i jednocześnie absurdalnie śmieszne. Rzecz jasna nigdy nie brałem udziału w tamtych dyskusjach, ale zdarzało mi się obserwować kilka naprawdę ciekawych. (No dobra kłamię, raz zdarzyło mi się pod dziwacznym nickiem założyć jeden temat, który do dziś potrafi być odświeżany. Nie, nie powiem, który. To pozostanie tajemnicą.)

7. Czy jest coś czego nie lubisz na Bastionie?
Najbardziej denerwują mnie niepotrzebnie złośliwe komentarze na temat The Clone Wars, które potrafią doprowadzać mnie do szału. Zresztą w ogóle niekonstruktywną krytykę, czy to filmów w 3D, czy książek z miliardem Jedi, uważam za poważny błąd. Oczywiście oprócz niszczenia komiksów Legacy. Legacy ssie.

8. Czy utrzymywałeś lub utrzymujesz nadal kontakt z użytkownikami Bastionu?
Znajomość z fanami poznanymi na Bastionie wykracza daleko poza internet i Gwiezdne Wojny, muszę powiedzieć, że dzięki tej stronie udało mi się poznać najbardziej niesamowitych ludzi jakich spotkałem, w dodatku porozrzucanych po całym kraju. Fani są super!

9. Czy czekasz na Nasz-Bastion?
Naprawdę gorąco czekam na Nasz-Bastion. Chcę, żeby w przyszłości Bastion stał się jednocześnie Facebookiem, Twitterem i IMDB, żeby fani mogli przesyłać sobie animowane awatary i (opłacane drogimi SMSami) medale. A potem, żeby przekroczył niewyobrażaliard użytkowników i stał się międzynarodową stroną o Star Wars.


Więcej wspomnień, uwag i opowieści Bastionowiczów zaprezentujemy już wkrótce.
TAGI: Bastion (147) ciekawostki (141)

KOMENTARZE (13)

 • Rycu2012-01-17 09:50:16

  Nasz Bastion ? Brzmi jak forum dla fanów średniowiecza ;P

 • Vua Rapuung2012-01-16 20:53:44

  Pamiętamy, pamiętamy :D

 • Carno2012-01-16 20:40:07

  Vua wrócić wrócił, ale za jego nerkę całkiem dobrą cenę zgarnęliśmy.

  P.S. Bełchatów - pamiętamy i będzie pamiętać, k**** :P

 • Gunfan2012-01-16 19:55:25

  O, Chewie puściła farbę :D

 • Lord Bart2012-01-16 19:52:38

  po ślubie buehehehe... ale nie wnikam :P

 • Nestor2012-01-16 11:18:05

  Napisałbym coś ale mi narzeczona nie pozwala.

 • Vua Rapuung2012-01-15 23:26:53

  LOL, wiecie, że pierwszy raz widzę to opowiadanie? :D

  Nestor następny przelew idzie na zdjęcie tego bluźnierstwa ;P.

 • Elendil2012-01-15 23:13:41

  Draf2 --> Lord Sidious

 • Draf22012-01-15 22:54:33

  kto jest userem nr 1 ?

 • Matek2012-01-15 22:08:36

  Napiłabym się z wami kiedys xd

 • Darth Kamil2012-01-15 21:48:22

  O, mój artykuł prasowy, który miał ukazać korupcję na Bastionie!

 • ShVagYeR2012-01-15 21:38:56

  Właśnie zauważyłem, że mam ID 228. Komu mam udzielić wywiadu i co za to dostanę? :D trolololol

 • ogór2012-01-15 21:38:44

  Burzol ma rację, redakcyjne spotkania są coraz liczniejsze i zabawniejsze :D !

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..