Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #26

Różne

Dziś po raz kolejny chcielibyśmy przedstawić Wam nowe wieści i plotki dotyczące serialu "The Clone Wars". Tym razem mamy dla Was kilka informacji, które przekazał Filoni w różnych źródłach - między innymi w audycji ForceCast i wywiadzie dla TV Guide.

Po pierwsze i najważniejsze, w serialu zobaczymy wątki związane z Rozkazem 66. Rozkaz 66 i jak on działa, dlaczego działa, jak to wszystko się odbywa... Nie chcę na razie wszystkiego zdradzać, ale powiem, że gdy już to zobaczycie, to będziecie rozumieć o wiele więcej, niż po obejrzeniu "Zemsty Sithów", ponieważ mamy czas na rozpracowanie tego i owego.

Do akcji wkroczy też Darth Sidious: Teraz zaczynamy zajmować się większymi sprawami, odpowiadać na ważniejsze pytania, dlatego i on dostanie większą rolę. Niektórzy ludzie uważają, że jemu wszystko idzie jak z płatka, ale to nieprawda. Nie jest tak, że spełnia się wszystko, czego chce, że wydaje Rozkaz 66 i wszystko działa. Musi, niczym gracz w szachy, zręcznie manewrować, by mieć Jedi w garści. Ten materiał nie zostanie wyświetlony aż do następnego sezonu, ale prawdopodobnie zobaczymy coś na Celebration VI.

W pierwotnej wersji scenariusza do "Escape from Kadavo" miała pojawić się wzmianka o rodzicach Ahsoki, ale ostatecznie z tego zrezygnowano. Jeśli chodzi o niefortunne pochwycenie Grievousa przez Gungan, to Filoni zasugerował początkowo Georgowi, by wymienić generała na kogoś innego, by ten znowu nie przegrał. Wtedy jednak nie byłoby możliwe zrealizowanie wątku z wymianą jeńców, bo Republika prawdopodobnie nie chciałaby wojskowego o niższej randze. W wywiadzie z TV Guide Filoni dodał jeszcze, że najbliższych odcinkach o łowcach nagród pojawi się parę nowych planet.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Celebration (417) Dave Filoni (489) Plotki (1149) The Clone Wars (1335)

Komentarze (35)

Ten dzien w ktorym Tusk.... ;(((
Biedny necik...

@wandalek - No ok ok. Zgodzę się z Tobą, że kontrowersyjny jest system szkolenia zakonu Jedi. A ukazanie Jedi w złym w świetle w serii o Umbarze było takie o - "jak zawsze" winę zwalili na Sepków, a głównego podejrzanego odciągnęli gdzieś na bok.

Co do rodziny Tano... hmmm... pewnie później zagłębią się w ten wątek i to rozwiną, powinni w sumie, bo chyba Ahsoka aż tak bardzo za Zakonem nie jest, a ukazanie tego rzeczywiście by pokazało, tą mroczną stronę Zakonu i ukazało, że jednak Ich metody nie są zawsze dobre... W końcu w 5 sezonie powinni się wziąć za poważne rzecz, więc to też powinni zrobić.

Filoni! Co? Skończ tą błazenadę, kapelusze dawno wyszły z mody!

co do rodziny Tano - system wychowania Jedi pewnie prowadziłby do wielkich kłopotów psychologicznych i obsesji na punkcie swojego pochodzenia. Wiek Ashoki jest taki że ona powinna próbować poznać swoje korzenie...

Dajcie spokój ludzie - oni znowu namieszają w uniwersie a tym razem z rozkazem 66, wszystko jest opisane w książkach - wystarczy po nie sięgnąć i przeczytać - wszystkie motywy i poszczególne punkty widzenia rozkazu 66 także na 100% coś namieszają. Mam nadzieje że jak najszybciej wyjaśnią i umiejscowią w chronologii poszczególne wydarzenia z TCW i zdementują te, które są sprzeczne z expansive universe :(

No to racja ! Chrzanić ACTA!

Ahsoka_Tano -> kontrowersyjny jest system szkolenia zakonu Jedi zwłaszcza zaś odbieranie małych dzieci rodzicom.
Ukazanie rodziny Tano na pewno ujawniło by ten dylemat etyczny, a raczej twórcy TCW unikają pokazywania Jedi w złym świetle czego przykładem jest seria o Umbarze.

ZGADZAM SIĘ Z DarthCzaderem!!!!!!!!!!!

"Wątki z Rozkazem 66" - ciekawe czy to znaczy, że serial zacznie wchodzić w tor ROTSa (z wątkiem Tano?), czy tylko będą to jakieś "poboczne" wyjaśnienia i jak wizja TCW będzie się mieć do książek Karen Traviss. Ech. I tak jestem sceptyczna do tego pomysłu.
Wątek Palpatine'a zapowiada się intrygująco. Jednak (z doświadczenia) zapowiedzi i zachwyt Filoniego to głównie... słowa.

@wandalek - A co jest według Ciebie "kontrowersyjnego" w ukazaniu czyjejś rodziny - w tym wypadku Ahsoki? Dla mnie dobrze, że Filoni tego nie pokazał w Escape from Cadavo, bo ja wiem do jakiego odcinka to będzie pasować ale swoje nadzieje na realizację tego, zostawiam na później, znacznie później...

@Jaro - czy chodzi Ci o nijakiego Luxa Bonteri? To, że mu matkę zamordowali, to nie świadczy, że on to "z nudów" zrobił... Wojna + polityka = śmierć. Jego matka za dużo paplała w polityce, to ją sprzątnęli - no była tym dobrym Sepkiem ale jednak kłamliwa...

Wracając do Order 66 - zgadzam się z tym, co napisała ShaakTi w pierwszym komentarzu (także jeśli chodzi o Ahsokę...). Także to samo jeśli chodzi o Zgrywka - nie wiem, jak on będzie się naparzał z Asajj na Dathomirze ale jeśli Siostry Nocy mają go przerobić na złom, jeszcze większy niż Gunganie w "Shadow Warriorze", to już sam nie wiem co o tym myśleć...

Ja tak zupełnie nie na temat, ale czemu żaden moderator nie zrobi wpisu o ACTA? To dotyczy nas wszystkich!

@wandalek -> Ostatnio odnoszę wrażenie, że TCW pozwala sobie na nieco więcej. Choćby informacja z ostatniego odcinka, że ten koleś (jakkolwiek się zwał) zabił z nudów własną matkę.

jeszcze dojdzie do tego że Palpatine nie wydał rozkazu 66 tylko Maul zza grobu ;d

Ale... treść Rozkazu 66 mignęła już gdzieś w książkach pani Traviss, i jak można o tychże powiedzieć wiele niefajnych rzeczy, tak ten fragment akurat logicznie się spasowywał z wydarzeniami RotSa.

Eh, kombinacje, kombinacje.

Nareszcie rozkaz 66! Mam nadzieję, że wyjdzie im to super!

Super będzie się działo w SW TCW, oo tak
nareszcie rozkaz 66 ;D

Do tego znów mogą emitować niechronologicznie odcinki.:) Co prawda powiedzieli że już nie będą skakać po chronologii ale ja podchodzę do tego rodzaju zapewnień z nieufnością.

Wnioskuję z tego że w piątym sezonie bardziej skoncentrują się na kanclerzu Palpatine oraz jego dązeniach do władzy absolutnej choć mam obawy czy znowu czegoś Filonii nie spieprzy w kanonie związanego z dość znaczącym wydarzeniem jakim był rozkaz 66 w historii galaktyki.

Informacje o rodzicach Ahsoki? Mógłby z tego wyjść dość ciekawy wątek w serialu choć jakoś rozumiem niechęć do zamieszczania takich kontrowersyjnych zagadnień w serialu adresowanym głównie do dzieci.

A może Lucas uznał że skoro widzowie Clone Wars rosną to serial powinien być trochę bardziej dojrzały?

@ShaakTi1138 -> TCW jak na razie trwa cztery lata. Wojna, o której opowiada, trwała trzy lata. Tyle samo co wojna koreańska. Ale serial opowiadający o niej (MASH) trwał lat jedenaście. ;)

Nie marudzić, jak mówią już o rozkazie, to znaczy, że zaraz TCW się kończy :P.

@LubieTCW- nie można Ci odmówić odwagi;D

Nie no chyba poczekam na polskie i odczepie sie od TCW .. bo na serio uzależnilam sie.. :/

Nie wyrywajcie się zaraz z tym rozkazem 66. To ma być tylko nawiązanie do niego. To raczej jeszcze nie koniec skoro ma być sezon 5. Osobiście nie jestem entuzjastka tego rozkazu ale jego geneze warto poznać . Czekam niecierpliwie :)

Z końcówki tego artykułu wynika że FILONI NIE CHCIAŁ CZEGOŚ SPIEPRZYĆ!!!
Ludzie co jest, ja odsuwam się od SW na chwile a to już takie zmiany że Filoni nie chciał znowu Grievousa zdegradować z badassa do totalnego lamera.
Ale przynajmniej będzie Rozkaz 66 (GIŃ ASHOKA) i byleby wyszło to jakoś.

Będziemy rozumieć o wiele więcej niż po RotSie. Dziękuję za "porządne" wytłumaczenie rozkazu zabicia kilku(nastu)? tysięcy istot w serialu dla siedmiolatków. Co do Sidiousa, to jego zarąbistość polega na tym, że miał genialny plan i (prawie) wszystko mu wyszło.
Ale przynajmniej zbliża się koniec tego chłamu. Uff! Później się zdekanonizuje i wszyscy (a przynajmniej ja :D) zadowoleni.

Jasny gwint... no nieźle, całkiem całkiem nieźle się zapowiada...

Ja tam specjalnie szczęśliwy nie jestem ... bo rozkaz 66 to jest to czego w Star Wars nie cierpię ... No ale ciekawe będzie wytłumaczenie jak rozkaz ten działa i dlaczego działa :P

Cholera, a ja jeszcze nie obejrzałem czternastego odcinka czwartej serii, ale dzisiaj to nadrobię, może nawet dorwę piętnasty

Nie ma co, nawet Darthowi Sidiousowi nie wszystko udaje, " Nie jest tak, że spełnia się wszystko, czego chce, że wydaje Rozkaz 66 i wszystko działa.". Jeżeli dobrze zrozumiałem, to jakiś klon nie wykona tego rozkazu i Ahsoka przeżyje (mam pomysł jak to mogło by wyglądać). Poprawcie mnie jeżeli inaczej myślicie, przecież Rycu często się myli:D

Rozkaz 66 to jest to na co czekam!!!

Słyszałem, że w odcinku #27 niczym feniks z popiołu (dosłownie) ma powrócić Qui-Gon i zabić Dooku, a ten którego widzimy w Zemście to jedynie klon.

Rozkaz 66? A więc zbliża się koniec serialu. Byle by to jakoś wyglądało.

"Nie jest tak, że spełnia się wszystko, czego chce, że wydaje Rozkaz 66 i wszystko działa."

- Moim zdaniem on tu implikuje, że Ahsoka jednak przeżyła. Skoro Rozkaz będzie w serialu, w jakiejkolwiek formie się pokaże.

Ale krew mnie zalała, gdy powiedział o Grievousie: "to tylko droid" i "JAKIKOLWIEK OBCY W NIM SIEDZI". Rozważam podesłanie mu mojego artykułu o Kaleeshanach na fejsie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.