Książki

Nowe albumy Star Wars w Polsce

Egmont Polska

Niedawno informowaliśmy Was o zapowiedzi albumu Mroczne widmo część I. Nowy słownik ilustrowany. Wygląda na to, że machina promocyjna towarzysząca premierze Epizodu I 3D nabiera tempa ponieważ nie jest koniec dobrych wieści na ten rok. Wydawnictwo Egmont zamierza niedługo poszerzyć swoja ofertę o kolejne, bardzo ciekawe pozycje.

Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana

Specjalne wydanie kolekcjonerskie kroniki świata Gwiezdnych Wojen, jakiej jeszcze nie było!
W 1977 roku świat ujrzał "Gwiezdne wojny" – pierwszy ze wspaniałych filmów George’a Lucasa, który od razu podbił serca widzów na całym wiecie. Kolejne filmy, książki i komiksy zdobywały uznanie kolejnych pokoleń, tworząc świat Star Wars, będący częścią współczesnej kultury.
Dziś do rąk czytelników trafia pierwsza kompletna kronika świata Star Wars opisująca w porządku chronologicznym ponad trzydzieści lat historii świata Gwiezdnych Wojen.
Ta niezwykła książka powstała dzięki współpracy wytwórni Lucasfilm i specjalistów w dziedzinie Gwiezdnych Wojen: Rydera Windhama, Daniela Wallace’a i Pabla Hidalga.
To prawdziwa kopalnia wiedzy o Star wars – począwszy od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółowa historię jej powstawania, na wszelkich gwiezdnowojennych produktach skończywszy. To także opowieści o ludziach, których pasja i talent zbudowały potęgę Star Wars. To tysiące informacji, faktów, opisów zdarzeń. Wszystko to tworzy prawdziwa kronika Świata Gwiezdnych Wojen, jakiej jeszcze nie było!
Dwa wyjątkowe zdjęcia w prezencie.
Autor wydanie zbiorowe, tłumaczenie Anna Hikiert. Cena 199 zł, 320 stron, twarda oprawa. Premiera: 13 luty 2012 r.


Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalne

Niezwykły album, przybliżający odległą galaktykę.
"Wielki ilustrowany przewodnik" prezentuje historię Gwiezdnej Sagi w całej okazałości. Obszerne informacje o uniwersum Gwiezdnych Wojen opatrzono licznymi kadrami z filmów i kreskówek, grafikami z komiksów i powieści, a także fotosami z planu filmowego.
Niniejsze wydanie specjalne zostało uzupełnione informacjami o najnowszych komiksach, gadżetach, a także konwentach fanów.
W niniejszym przewodniku zawarto mnóstwo informacji o liczącej sobie miliony lat historii galaktyki Lucasa – od początków dziejów Jedi i Sithów do utworzenia przez Luke’a Skywalkera nowego zakonu Jedi. Czytelnik znajdzie w nim także wiele ciekawych faktów dotyczących powstawania wciąż rozrastającego się uniwersum Star Wars.
Spis treści: Dzieje galaktyki; Postacie, technologia, droidy, obcy i planety; Historia powstania filmów; Barwne ilustracje z uniwersum Gwiezdnych Wojen; Komiksy, książki i gry komputerowe.
Autor Ryder Windham, tłumaczenie Anna Hikiert. Cena 79,99 zł, 160 stron, twarda oprawa. Premiera: 13 luty 2012 r.
Recenzję wydania podstawowego tej pozycji można przeczytać tutaj.


Encyklopedia postaci

Wszystko, co musisz wiedzieć o Gwiezdnych Wojnach.
Zapraszamy w podróż do odległej galaktyki Gwiezdnych Wojen! Wydana po raz pierwszy w Polsce Encyklopedia postaci Star Wars zawiera wiele informacji o dzielnych Jedi i złowrogich Sithach, groźnych potworach, dziwacznych kosmitach i egzotycznych droidach z obydwu trylogii!
Opisy ponad 200 bohaterów i postaci z obydwu trylogii - od Anakina Sywalkera po Zam Wesell.
Autor Simon Beecroft, tłumaczenie Anna Hikiert. Cena 39,99 zł, twarda oprawa. Premiera: kwiecień 2012 r.


Dodatkowo, w związku z planowanym dodrukiem, w kwietniu ponownie w sprzedaży znajdzie się The Clone Wars: Encyklopedia postaci. Wszystkim, którym nie udało się wcześniej zaopatrzyć w tą pozycje będą mieli kolejną szansę do jej nabycia.

Zachęcamy do dyskusji na temat nowych albumów na naszym forum.Tagi: Album (182) Egmont Polska (578) Przewodnik (159) Ryder Windham (101) Simon Beecroft (20) Słownik obrazkowy / Przewodnik ilustrowany (66)

Komentarze (20)

"Kronika ilustrowana" troszkę jednak zbyt kosztowna, ale nadal kusi, "Wielki ilustrowany przewodnik" polecam wszystkim gorąco, bo mam jego zwykłą wersję, a i tak regularnie się nim zachwycam, a "Encyklopedię postaci" zapewne kupię ;).

myślałem, że w Polsce już nigdy nie ukażą się żadne albumy SW - BARDZO MIŁE ZASKOCZENIE !

Ilustrowany przewodnik (ten z Vaderem) mam w oryginale- świetne wydanie również dla początkujących fanów SW bo opisuje właściwie wszystko, co związane z tym tematem. Polecam! Pozostałe dwa też zapowiadają się fajnie.Żeby jeszcze wypuścili Dressing a galaxy, to już byłaby pełnia szczęścia:) Chyba zacznę sprzedawać narządy,żeby zdobyć kasę:D

Wypadałoby kupić wszystko (żeby ozdobić biblioteczkę domową :D). Szkoda, kolejne duże wydatki :( Dlaczego oni tyle tego wydają (tak, wiem, że Mroczne widmo itp.).

Kupię wszystko oprócz tego słownika, bo już mam w wersji oryginalnej ;p

Po przeczytaniu recenzji "Kroniki Ilustrowanej", stwierdziłem, że jej nie kupię. Wezmę raczej ten przewodnik...

Chyba też skuszę się na kronikę... ciekawe ile w niej jest o TCW - chodzi mi głównie o to, czemu właśnie w takiej formie, a nie innej, wzięli się za *uzupełnianie kanonu [o ile GL przybije odpowiednią pieczątkę na TCW] (*dla hejterów - za rozpieprzanie kanonu)...

Encyklopedię postaci na pewno kupię, ale na pierwszą pozycję aktualnie mnie nie stać a przewodnik ilustrowany muszę dobrze przemyśleć.

Jednak anglojęzyczne wersje taniej wychodzą;)

Jak miło, tylko gdzie ja kasę na to znajdę?

<lubię to> Trzeba zbierać kasę yeah

Ta kronika fajna, no poza cena...

Biorę encyklopedię postaci i kronikę już się doczekać nie mogę

Obniżcie cene do 120zł, to kupie. :<

Zainteresowała mnie jedynie Kronika ilustrowana.

Encyklopedia się fajnie zapowiada!

Kronika Ilustrowana juz sie nie moge doczekac az zagosci na mojej pulce

może się skusze na encyklopedie, oraz dodruk poprzedniej, bo mi wykupili :P

reszta chyba do mnie nie trafi

Sporo chcą za tą kronikę ilustrowaną :(

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.