Mroczne widmo

Rozgrzewka przed ''Mrocznym widmem 3D'' #2


Jak zapewne wie (a przynajmniej powinien) każdy fan Star Wars w Polsce, już w najbliższy weekend "Mroczne widmo" szturmuje nasze kina w trzech wymiarach. Z tej okazji namawiamy fanów, by świętowali to wydarzenie i odpowiednio przygotowali się na premierę.
Dziś, w ramach rozgrzewki, proponujemy sięgnąć po książki, których akcja rozgrywa się w okolicach wydarzeń przedstawionych w Epizodzie I. Tytułów przeznaczonych dla starszego czytelnika nie ukazało się wiele, zaledwie kilka. Wśród nich, obok książkowej adaptacji filmu, znalazły się dwie powieści, których akcja rozgrywa się na rok przed wydarzeniami przedstawionymi w "Mrocznym widmie": Darth Maul: łowca z mroku Michaela Reavesa oraz Maska kłamstw Jamesa Luceno. Druga z nich, ze względu na liczne bezpośrednie nawiązania do "Mrocznego widma", jest pewnego rodzaju wprowadzeniem do Epizodu I. Możemy obserwować w niej wydarzenia prowadzące do sytuacji mającej miejsce w galaktyce, w momencie gdy rozpoczyna się film. Ponadto do wymienionych wyżej książek nawiązuje e-book Jamesa Luceno - Darth Maul: Saboteur.Dodatkowo w tym roku pojawiła się nowa, od dawana wyczekiwana przez fanów, książka Darth Plagueis Jamesa Luceno, opowiadająca o Sidiousie oraz jego mistrzu i również stanowiąca wstęp do historii przedstawionej w prequelach.
Pośrednio – poprzez historię Sithów i Zasadę dwóch Bane’a – z nową trylogią powiązana jest również trylogia "Darth Bane" Drew Karpyshyna (Droga zagłady, Zasada Dwóch, Dynasta Zła) opisująca czasy z początku Ery upadku Starej Republiki. Spis wszystkich tych książek znajdziecie w naszej chronologii powieści.
Natomiast wśród tytułów przeznaczonych dla młodzieży ukazała się cała seria poświęcona przygodom Obi-Wana Kenobiego oraz Qui-Gon Jinna – "Uczeń Jedi", w której poznajemy losy Mistrza Jedi i jego Padawana. Znajdziecie je w naszej chronologii powieści młodzieżowych.
Wśród książek związanych z Epizodem I pojawiło się też wiele pozycji dla najmłodszych fanów. By dowiedzieć się o nich więcej zapraszamy do przeczytania artykułu poświęconego książkom związanym z "Mrocznym widmem", który znajdziecie w tym miejscu. Przy okazji warto przypomnieć, że już wkrótce będzie można nabyć wznowienia części wymienionych powyżej książek w ramach kolekcji, którą wyda wydawnictwo Amber, o czym pisaliśmy tutaj i tutaj .

Istotnym i interesującym dodatkiem do "Mrocznego widma", który pozwoli wczuć się w klimat Epizodu I są albumy i przewodniki związane z tym filmem. Bogato ilustrowane albumy pozwalają zwrócić uwagę na szczegóły, które mogą nam umknąć podczas oglądania filmu i przekazują mnóstwo dodatkowych informacji o tej opowieści, jak i o produkcji filmu. Na polskim rynku ukazały się dotychczas:
 • Gwiezdne Wojny: Część I - Słownik obrazkowy,
 • Gwiezdne Wojny: Część I - Niesamowite przekroje,
 • Star Wars: Część I Mroczne Widmo - Album,
 • Gwiezdne Wojny: Część I Mroczne widmo - Jak powstawał film.
  Wkrótce natomiast na naszym rynku, nakładem wydawnictwa Egmont, pojawi się rozszerzona wersja "Słownika obrazkowego", o czym donosiliśmy niedawno. Ponadto wśród niewydanych w Polsce pozycji znajduje się album Inside the Worlds of Star Wars Episode I.

  Przeglądając książki, komiksy czy albumy nie zapomnijcie o biletach do kina, w końcu bez nich nie obejrzycie trójwymiarowego Jar Jara. Jeśli jeszcze nie zbadaliście sytuacji, sprawdźcie w których kinach w Waszej okolicy będzie wyświetlane "Mroczne widmo", w jakiej wersji (pomocne mogą być informacje o kopiach z napisami) i w jakich godzinach. Najlepiej skrzyknijcie znajomych fanów i zarezerwujcie bilety, albo udajcie się do kina by zakupić je osobiście, a przy okazji zapolować na pamiątkowe zdjęcie z jednym ze standów wystawionych w niektórych kinach.

  Dodatkowo zapraszamy do śledzenia atrakcji z bastionowego Tygodnia kina 3D, który wystartował wczoraj i ma za zadanie przybliżyć fanom tajniki trójwymiarowych filmów oraz ukazać Gwiezdne Wojny w trzech wymiarach.
  Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (502)

  Komentarze (16)

  wczoraj byłem na przedpremierze w Warszawie:)

  42,5h do wieczornej premiery <3 ^^ ;))

  tak, nie śpimy bo czekamy na 3d

  Z drugiej strony jeśli Kasis będzie tak prezentowała rozgrzewki to co zobaczymy jak nadejdzie finał? :D :D

  BTW wy tak naprawdę żyjecie tym 3D?

  SenatorPadme

  Jak dla mnie Darth Bane "Dynastia Zła" i "Zasada Dwóch" - na równi genialne :D

  SenatorPadme-> Ta którą uważasz za najlepsza.:)

  a ktoś mi powie, która książka SW jest najlepsza??

  o ja kco - Plagueis wprowadza do TPM niesamowicie, nawet Maul czy Maska kłamstw wymiękają. Ta książka 13 lat po premierze filmu rzuca na niego całkiem nowe światło, niesamowite.

  Z serii "Uczeń Jedi" polecam "Królewski znamię" (aczkolwiek czytałem to jakieś 7 lat temu, więc niekoniecznie teraz by mi się podobało!). Trylogia "Darth Bane" to wg mnie obowiązkowa lektura prawdziwego fana SW, a z pośród książek ściśle związanych z TPM "Darth Maul: Łowca z Mroku" (chyba jedyna udana książka tego autora).

  Świetna koszulka, chociaż wolę czarną - no ale dla kobiety idealna! :D

  Zdjąć z ... :D :P
  Chyba można gdzieś zamówić? Chyba... z drugiej strony powinna być do wygrania w konkursach :D


  Więcej ... ;P

  właśnie, gdzie?

  Gdzie można nabyć taką koszulkę? :P

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:
 • Archiwum wiadomości dla działu "Mroczne widmo"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.