Twórczość fanów

Wiersz w obronie ''Mrocznego widma''

Goldentusk

"Mroczne widmo" na fali, fani na nowo szturmują kina zostawiając tam swoje pieniądze, ale bez względu na panującą ogólnie radość z powrotu Star Wars do kin, część osób ciągle narzeka na Epizod I, uznawany za najgorszy film z Sagi. Temat ten wałkowany od 1999 roku powrócił teraz wraz z "Mrocznym widmem". Głos w dyskusji zabrał również Andrew Goldenberg aka Goldentusk, aktor, który posiada jeden z popularnych kanałów komediowych na portalu YouTube.
Goldentusk zamieścił na swoim kanale film, na którym recytuje wiersz własnego autorstwa (w języku angielskim oczywiście), w którym przedstawia swoje spojrzenie na problem rozczarowania Epizodem I przez wielu fanów oraz niechęci kierowanej do George’a Lucasa. Ten przykład poezji mówionej poświęconej Star Wars wart jest posłuchania i przemyślenia.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (508) Poezja (18) YouTube (133)

Komentarze (18)

Mroczne Widmo, jest jak stare wino im starsze, tym lepsze. Na 3D byłem już dwa razy, miodzio, za drugim razem, też miałem dreszcze.

najgorszy epizod i już i to nie ma nic wspólnego z polityką, która jest dobrze przedstawiona tylko właśnie z idiotycznym familijnym klimatem

Też nie rozumiem o co chodzi ludziom mówiącym, że Lucas niszczy sagę. Przecież rok 1999 to inne czasy niż 1977. Przecież do upadku Starej Republiki doprowadziła polityczna zgnilizna. Przecież "Mroczne Widmo" jest o czasach pokoju. Te trzy fakty odpowiadają na trzy podstawowe zarzuty, że Nowa Trylogia to obnoszenie się z efektami, że za dużo polityki, i że film robi wrażenie familijnego. Mnie się tam "Mroczne Widmo" podoba. Mało tego. Moja dziewczyna woli Nową Trylogię od Starej. Czy to musi oznaczać, żeśmy gorsi fani? :)

Zaraz... GoldenTUSK?!
A TPM jest fajne. Chociaż z NT wolę RotS ;)

Z tekstem "wiersza" zgadzam się połowicznie.
Co do nowej trylogii, uważam, że TPM, w przeciwieństwie do dwóch kolejnych części, ma starwarsowy klimat. Inny niż w ST, no ale suma sumarum, rzecz dzieje się za czasów Starej Republiki, kiedy nie było jeszcze konfliktu imperialno-rebelianckiego, więc siłą rzeczy klimat nie może być taki sam.
W ogóle podzielam zdanie kilku wypowiadających się tu osób, że TPM jest najlepszą częścia NT. ROTS jest jeszcze nawet niezłe ale trochę mam wrażenie, że jego "mroczny" charakter jest zbyt płytki i "pokolorowany". Może Ep. II i III przez cyfrową technikę kręcenia bardziej straciły niż zyskały?
Tyle na ten temat.
A, no i jeszcze jedno:
AOTC to parszywe dziadostwo.

średnie... lepiej poczytać komenty ludzi na YT pod trailerami EI itp.
Ludzie wiedzą swoje, Luca$ wie swoje, a ka$$$a się kręci. Tymczasem wartości artystyczne i sens tego wszystkiego zeszły...

TPM jak każda część sagi, ma swoje plusy i minusy, ale i tak przecież wszyscy lubimy ten film ;)

Mroczne Widmo jest dla mnie na pewno najlepsze z NT.

Dobre, lepsze, najlepsze- ludzie, to Gwiezdne Wojny, całość jest świetna i tan naprawdę nie można tego dzielić.
A co do filmiku- so nice;)

Mroczne Widmo jest dla mnie chyba najlepsze z NT, a na pewno na równi z Zemstą Sithów [2]

Mroczne Widmo ma zabawany charakter i można powiedzieć, że jest to momentami film familijny. Jednak dla mnie, gdyby w tym filmie nie było Dartha Maula i Qui-gon Jinn'a oraz Obi-wan'a, to ten film fabularnie były dla mnie jak Atak Klonów. Mówie cały czas o NT :)

True true :)

Mroczne Widmo jest dla mnie chyba najlepsze z NT [2]

Elendin --> dobrze mówi ! :D

Mam 14 lat i wciąż nie czaje dlaczego innym fanom ten film się nie podoba. Dla mnie Mroczne Widmo jest najfajniejszą cześcią sagi i nic tego nie zmieni. Mam nadzieję, że przez to, że przyznałem się do tego iż Mroczne Widmo jest moją ulubioną częścią, nie będzie komentarzy : Wal się! Nie jesteś prawdziwym fanem !:D

Może ja jestem jakiś dziwny, ale Mroczne Widmo jest dla mnie chyba najlepsze z NT, a na pewno na równi z Zemstą Sithów...

Najbardziej znanych? Eee tam, lepiej poczekać aż Doug Walker lub ludzie z jgeo zespołu ThatGuywiththeGlasses skomentują nową premierę. W ciemno będzie to dużo bardziej ciekawe od tego:).

Dobrze napisane i zrealizowane, kilka linijek podoba mi się wybitnie. Bardzo dużo w tym prawdy. Ja na szczęście przerzuciłam się na zabawę w przypadku Mrocznego widma :]

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.