TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Garstka nowinek spoza galaktyki

2012-03-07 15:03:51 różne

Rok 2012 przyniósł nam już kilka nowych książek gwiezdnowojennych autorów. Ostatni z Jacinto – drugi tom serii osadzonej w uniwersum Gears of War, autorstwa Karen Travis – jest już dostępny na naszym rynku. Kosztuje 44,90 zł, a jego wydawcą ponownie jest Fabryka Słów. Tom trzeci - Anvil Gate – jest w planach jeszcze na ten rok, jednak bez podanej dokładnej daty.

Po piętnastu latach brutalnej wojny, chcąc powstrzymać Szarańczę, COG zostaje zmuszony do zniszczenia ostatniego bastionu ludzkości - Jacinto. W drodze na lodowe pustkowia uciekinierzy desperacko walczą z żądnymi zemsty niedobitkami Hordy. Marcus Fenix, Dom Santiago i inni Gearzy starają się przeprowadzić ocalałych mieszkańców w bezpieczne miejsca, ale trafiają do świata, gdzie wrogiem nie jest obca rasa, ale inni ludzie - tak samo zdesperowani i niebezpieczni, jak Szarańcza.

Tymczasem William C. Dietz (trylogia o Kyle'u Katarnie) się nie popisał. Mass Effect: Deception, czwarta książka w cyklu i zarazem pierwsza autorstwa Dietza, okazała się być pełna błędów i przekłamań w stosunku do wcześniejszych książek, a nawet gier z serii Mass Effect. Oburzenie fanów było tak wielkie, że BioWare oraz Del Rey Books ogłosiły zamiar ponownego wydania książki, tym razem poprawionej według fanowskich uwag. W tym miejscu możecie zapoznać się z listą błędów dostrzeżonych w Deception.

W zbiorze opowiadań Miecze i mroczna magia wydanym nakładem wydawnictwa Rebis, znajdziemy opowiadanie Grega Keyesa (dylogia Ostrze zwycięstwa).

Elryk... Czarna Kompania... Majipoor - te słowa elektryzowały kilka pokoleń entuzjastów literatury magii i miecza. Antologia ta przynosi kilkanaście kapitalnych, zupełnie nowych opowieści autorstwa najpoczytniejszych autorów tego gatunku. Historii naładowanych akcją, obfitujących w sarkastyczny humor, przerażające potwory oraz bajeczne skarby i - oczywiście - walki na miecze.

Oprócz Keyesa, swój wkład w tworzenie antologii mają m.in.: Robert Silverberg, Joe Abercrombie, Glen Cook, Steven Erikson oraz Scott Lynch. Cena tego zbioru opowiadań to 49,90 zł.

Wydawnictwo Vis-a-vis/Etiuda, znane polskiemu czytelnikowi głównie z publikacji kolejnych dzieł Arthura C. Clarke’a oraz Briana Lumleya, poszerzyło swoje portfolio o akcent gwiezdnowojenny – zabrała się za publikowanie czterotomowej Sagi pierwszego króla autorstwa R. A. Salvatore’a (Wektor pierwszy, Atak klonów). Pierwsza część sagi, Droga wojownika (ang. tytuł The Highwayman), jest już dostępna na naszym rynku za 29,80 zł.

Kraina Honce pogrąża się w chaosie. Władcy tworzących ją dziedzictw walczą między sobą, a w tej walce uczestniczą także przywódcy dwóch rywalizujących nie tylko o rząd dusz religii. Nie jednoczy ich nawet wspólny wróg: krwiożercze karły, najeżdżające coraz śmielej drogi i bezdroża Honce. Najbardziej na tym cierpią zwykli, ubodzy mieszkańcy krainy, których los jest jedynie kartą przetargową w rękach dziedziców i duchownych. Tylko jeden człowiek próbuje zaprowadzić w tym świecie porządek oparty na sprawiedliwości. Zamaskowany Wojownik występujący w obronie pokrzywdzonych i okazujący nadludzkie umiejętności w walce mieczem wkrótce staje się sławny w całym Honce. Na szczęście dla niego niewielu zna tajemnice jego pochodzenia. Ale jak długo będzie w stanie utrzymać w sekrecie to, kim jest naprawdę?

Po premierze Rodu Atrydów, czeka nas dłuższe oczekiwanie na kolejny tom z uniwersum Diuny – jak podało wydawnictwo Rebis, Rodu Harkonnenów możemy się spodziewać dopiero w drugiej połowie roku. Na otarcie łez, pozostaje nam kupować kolejne książki Phillipa K. Dicka, które to obecnie są sztandarowym produktem sci-fi Rebisu. Następne w kolejce są Wyznania łgarza oraz Trzy stygmaty Palmera Eldritcha.

Powraca za to Karen Miller (Dzika przestrzeń, dylogia Gambit) ze swoją autorską serią „Królotwórca, Królobójca”. Przebudzony mag – środkowa część trylogii – będzie dostępna w sklepach już od 18 kwietnia. Wydawcą jest Galeria Książki, a cena będzie wynosiła 39,90 zł.

Asher przebył daleką drogę jak na syna rybaka. Wspólnie ze swoim przyjacielem, księciem Garem, obronił królestwo przed jego najbardziej zapiekłym wrogiem, lecz cena za to okazała się wysoka.
Teraz zły czarnoksiężnik Morg szykuje się do zadania ostatecznego, zabójczego ciosu. Przyparty do muru, uwięziony w okaleczonym ciele Morg ma niewiele czasu i jeszcze mniej skrupułów. I ma plan.
Kiedy Gar i Asher nieświadomie wpadają w sidła oszukańczej intrygi, Morg jeszcze bardziej zbliża się do celu. To zwycięstwo może mieć dla niego wyjątkowo słodki smak – któż bowiem lepiej nadaje się, żeby zniszczyć królestwo, niż ci dwaj, którzy oddaliby wszystko, by je ocalić.


Matthew Stover już na początku kwietnia uraczy swoich czytelników w USA czwartym tomem serii Akty Caine’a. Wydawnictwo Mag zapowiedziało, że Prawo Caine’a również u nas ukaże się w kwietniu. Czy tak będzie – zobaczymy, w każdym razie możemy spodziewać się rychłej premiery tej książki w Polsce.
TAGI: Diuna (26) Fabryka Słów (7) Greg Keyes (16) Karen Miller (32) Karen Traviss (117) Mass Effect (13) Matthew Stover (87) R.A. Salvatore (48) Rebis (16) William C. Dietz (6)

KOMENTARZE (13)

 • ogór2012-03-08 00:18:47

  Diuna! <3

 • Sebo2502012-03-07 22:16:01

  Polecam Gearsy wszystkim, którzy grali w trylogie. Az szkoda ze mam dotychczasowe 4 tomy w orginałach

 • Ariando2012-03-07 21:54:42

  Jak ktoś nie widział, a ma ochotę poszukać to gdzieś w internecie jest lista ok 100 błędów kanonicznych popełnionych w "Deception".
  Może w przyszłości, przy lepszej objętości portfela, pomyślę nad którąś z tych pozycji (raczej na pewno nie będą to Gearsy).

 • Lord Bart2012-03-07 19:45:22

  świetny news, więcej takich i więcej różnorodnej literatury (znaczy w tematyce około-fantastycznej itp.)
  ile można o SW?

 • X-Yuri2012-03-07 17:20:09

  Ciemny Lord Kuba> Profil->Personalizacja->Personalizacja strony głównej, ustawiasz co chcesz, i, tada, nie widzisz newsów spoza galaktyki na Bastionie. : )

 • Lord Sidious2012-03-07 17:19:45

  Ciemny Lord Kuba - wejdź w personalizację i wyłącz sobie działy, które Cię nie interesują.

 • Qel Asim2012-03-07 17:14:51

  Do Ciemny Lord Kuba...
  A właśnie że powinny być takie newsy - bo chociaż są "z poza Galaktyki" to dotyczą twórców "z Galaktyki", a więc są powiązane z SW

 • Cuyir2012-03-07 17:09:46

  Sprzeciw! Warto usłyszeć słuchy spoza galaktyki, samo SW człowiekowi nie starcza.

 • Ciemny Lord Kuba2012-03-07 16:47:28

  moim zdaniem na BASTIONIE STAR WARS NIE powinno być nic z poza galaktyki :)

 • Threepio2012-03-07 16:46:03

  Z książek czytam tylko SW ,Diunę (moja ulubiona lektura na zimę) i klasykę gatunku sprzed półwiecza.Reszta jest mi dość obojętna.Może wydadzą kiedyś biografię Herberta i odpowiadania?

 • Qel Asim2012-03-07 16:31:07

  Wiedziałem że Dietz spapra robotę... Książki z uniwersum ME powinien pisać tylko Karpyshyn, a jeśli on nie chce to ewentualnie Mac Walters (chociaż z żadną jego książką się nie spotkałem - on chyba tylko scenariusze pisze). Swoją drogą to dość stara wiadomość...

  Z pozostałych pozycji kusi mnie tylko ta seria Karen Miller - ale jeszcze nie czytałem...

 • Luke S2012-03-07 16:05:11

  Najgorszy news na bastionie.

 • BJK2012-03-07 15:29:46

  Nie mam czasu czytać książek ze Star Wars (jakieś 30 mi zostało do przeczytania), więc niestety "zewnętrzna" literatura też na tym cierpi:(
  Choć oczywiście czasami robię sobie "przerwę" i sięgam po coś z innego świata niż Odległa Galaktyka;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..