Gry komputerowe

Twórcy "The Old Republic" opowiadają o systemie Dziedzictwa

SWTOR.com

W dzisiejszej aktualizacji na stronie gry "The Old Republic" twórcy opowiadają o systemie Dziedzictwa (po angielsku Legacy).

Jak niektórzy gracze w TOR wiedzą, punkty te zdobywa się podczas walk albo rozmów z postaciami niezależnymi. Jest to fioletowy pasek pod żółtym paskiem doświadczenia. Kiedy osiągniemy 50 poziom doświadczenia na przykład Sithem, odblokujemy tą rasę dla Republiki i będzie mogła zostać żołnierzem lub Jedi. Wykorzystać też będzie można umiejętności przeznaczone dla innych klas, np. przemytnik będzie mógł dusić przeciwnika jeśli doprowadzimy do 50 poziomu Wojownika Sithów. Będzie można zdobyć też odpowiedni strój, przeznaczony specjalnie dla systemu Dziedzictwa.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: Damion Schubert (1) Daniel Erickson (13) James Ohlen (10) The Old Republic (505) William Wallace (1)

Komentarze (24)

Świetny pomysł.

Sith jako Jedi? No nie wiem. Przypuśćmy, że pojawił się odmieniec, co jest prawdopodobne biorąc pod uwagę liczebność gatunku. Jego rodzice musieli być "normalni" i wychowywali go na zwolennika CS. Są dwie możliwości jego dalszych losów:
a) przebywając przez lata w otoczeniu drani sam stał się draniem.
b) od małego postępował szlachetnie, dranie się skapowały, że jest ciotą i pomogły mu wąchać kwiatki od spodu.
Zresztą nawet gdyby dostał się do Zakonu Jedi i tak zostałby wywalony. Bardziej pasowałby mi jako żołnierz republiki, przemytnik.

RMg
Napisałem wyraźnie:
"wyobrażasz sobie terentateka,
który w wyniku ewolucji
osiągnie rozum porównywalny
do ludzkiego "

Sith Pureblood i Chissowie mają umysły w pełni sprawne, ale tak jak każda rasa nie byli inteligentni od samego początku ich istnienia, musieli EWOLUOWAĆ, zatem terentateki też mogą z czasem nabyć inteligencję i szczerze wątpię że wraz z rozwojem gatunku nastąpi zmiana w ustosunkowaniu do dobra i zła

Niektórzy nie nadają sie do obrony... to fakt. Ale pewnych rzeczy trzeba bronić.
Pamiętam (chociaż dziś już niezbyt dokładnie) że w którejś edycji SWRPGd20 Cereanie chyba nie mogli tworzyć dsajdowych postaci. Albo Ithorianie patrząc po rodzynku jakim był Del Korrot...

Dlaczego? Bo tak jak Szwajcarzy starają się być neutralni a Amerykanie wiecznie dobrymi strażnikami to są rasy, których mentalność i wizja życia zupełnie nie zgadza się ze ścieżką DS.

I na odwrót - są rasy, jak SithowiePB, którzy nie mogą prowadzić kariery jako jedi... po prostu nie mogą.

Oczywiście pseudo-argu w postaci "to tylko gra" może usprawiedliwić, że droidy zaczną używać Mocy albo non-FU lightsaberów... ups przepraszam - takie gówno było już w TCW.
A TCW? Można powiedzieć, że to tylko słaby serial dla niedorozwiniętych amerykańskich dzieci... można, ale niestety odciska jakieś piętno na SW jako całości.

Pewne rzeczy powinny być stałe, tak jak wzory z Sevres, bo działanie wg zasad ustalonych ma sens. Jeśli nie są... mój tatuś był księdzem dlatego jako soldier mam +5 do Mocy.
Używasz Mocy?
Przecież wszyscy używają...

BioWare, BioWare...

Ludzie to ma być tylko bajer na potrzeby gry. Ja już planuje zrobić Jedi Rattataka i nie mam z tym problemu, że jest przeznaczony na ciemną stronę.

@Qel

co ma Sith do Terentateka?

Przykład zupełnie nietrafiony... uważasz Sithów za istoty pozbawione wyższych funkcji umysłowych?;P

Orenos
Może i jest coś w rodzaju wolnej woli w umysłach przedstawicieli tych paru ras, ale są to gatunki oddane Ciemnej Stronie.
Wyobrażasz sobie terentateka, który w wyniku ewolucji osiągnie rozum porównywalny do ludzkiego i przejdzie na Jasną Stronę? Jakoś wątpię w taki optymizm

Rodzina?... zaj***ty pomysł

@Quel Asim , ogarnij lore, bo twoje myślenie Sith pureblood albo Chissowie powinni być tylko po ciemnej stronie mocy jest nietrafione...

Apophis_
Jak można grać Sithem na Light Side? Rozumiem Bounty Hunter, ale Sith Warrior, Iquisitor czy Emperial Agent po Jasnej Stronie Mocy?
Osobiście gram Sorcerer'em i nie wyobrażam sobie żeby choć raz popełnić tą postacią jakiś dobry uczynek, co innego Trooper którego ostatnio stworzyłem, nim będę grał jako ten dobry.

A tak w kwestii Legacy...
Cieszy mnie iż moje kolejne postacie będą miały więcej umiejętności, ale pomysł w myśl którego rasy przeznaczone dla Ciemnej Strony mogą być Jedi i na odwrót, jest trochę nietrafiony

@Havelock

Oj, TOR momentami robi to samo, co TCW, ale z KotORami co ze względu na znacznie mniejszą skalę oddziaływania niż TCW i filmy, pozostaje niezauważone przez wiele osób.

po prostu SithPB nie zostałby Jedi... poczytajcie notkę na wookiee i pomyślcie...
Poza tym skoro będzie tak można wymieszać to imo powinny nastąpić potężne zmiany w dialogach, w fabule...

Co w tym złego, że Chiss czy Sith mogą zostać Jedi? Oczywiście pomijając kwestie ideologiczne. Obie rasy są wrazliwe na Moc więc nie ma ku przeszkód. Kto powiedział, że rasa jest tu jakimś ograniczeniem? Takie coś nadaje kanonowi kolorów i róznorodności. Skoro mamy już króliki-Jedi, dinozaury i mózgi w słoiku nic nie powinno nas zdziwić.

Bart, pamiętaj że w kanonie masz jednego Kalliga, jednego Cipher 9, Jednego Warriora i jednego Bounty Huntera z historii. Co Ci to przeszkadza, jeżeli coś jest niekanoniczne? Nie przesadzajmy - TOR zdecydowanie lepiej dba o inne media kanonu, niż pozostałe doczepki. Masz mnóstwo subtelnych odniesień do EU, trochę oczywistych odniesień do obu Trylogii (bo się MUSI sprzedać). Działania graczy mi nie przeszkadzają, bo to NIE jest kanon. Heloł, historia alternatywna, infinities. To nie są Clone Warsy, które Ci nadpisują coś, co jest. Kanon, który bierzemy z TORa zakłada, że w miejscu paru milionów postaci użytkowników masz ich 8. :| Nie wiem, gdzie tu widzisz burdel.

nie obraź się Apophis_ ale takie jednostki powinny być eliminowane ze zdrowego społeczeństwa... ale widać mogą zrobić burdel bo komu już teraz na czym zależy w SW...

@ShaakTi1138 W rzadkich sytuacjach (tylko z companionem, i z cooldown 20 minut), co w tym złego? Jakaś wrażliwość odziedziczona może być i w chwili stresu można wyzwolić swoje nadprogramowe umiejętności.

@Lord Bart Mój Pureblood Sith (Assassin) jest light sided i według mnie gdybym miał mieć dziecko to oddałbym je Jedi, a nie Sithom. Legacy mi to umożliwi, nie widzę w tym nic złego.

Przepraszam za dwa pod rząd - BJK, niewykluczone, że będzie bo następną fazą w Legacy ma być możliwość łączenia graczy za pomocą tego systemu, wspominali o tym na Guild Summit.

Nie chcesz korzystać - nie musisz. Fabularnie daje do jakieś tam możliwości odgrywania wrażliwych na Moc postaci.
To jest MMO, a system sam w sobie jest dość nowatorski. A Sith Jedi... cóż, wszakże kiedyś to wszystko był jeden zakon, nie? ;) Można się dogrzebać do jakiś tam odkryć z Tythonu. Dla mnie TOR pokazuje sporą klasę, a i elementy z EU są brane z dużym smakiem. Co nie znaczy, że nie będzie mnie bolał wysyp Chissów Jedi... no ale, pamiętajmy, że w tym wypadku kanoniczność jest dość dyskusyjna. :)

OK, będzie można stworzyć rodzinkę:)
Szkoda tylko, że nigdy nie będzie starcia son VS father albo rodzinka kontra reszta galaktyki;)

mój tato był supermanem, więc wszyscy w rodzinie umieją latać... lol rozczarowuje to.
Przenoszenie ras do profesji? Sith Pureblood jako Jedi? Bo tato doszedł to 50tki jako członek Rady?

dobry motyw, ale szkoda, że nie zaimplementowali tego na wstępie... gdyby był jeszcze content, który by pozwolił na 'branie tego w pełni' to bym nawet subskrybcje wznowił...

no i mam nadzieję, że dodadzą też coś w stylu boosta do XP dla altów, bo jak sobie myślę, że altem mam robić znowu wszystkie wspólne questy to mi się odechciewa...

Nowe rasy - super. Ale przemytnik duszący wrogów? Nie przesadzajmy...

Zapowiada się głupio, dobrze, że w to nie gram.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.