TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

"Prawo Caine'a" - zapowiedź

2012-03-27 19:47:58 Wydawnictwo MAG

Już za tydzień – 3 kwietnia – ukaże się w USA długo oczekiwany, czwarty tom sagi Akta Caine’a Matthew Stovera (Zemsta Sithów, Punkt przełomu, Zdrajca, Luke Skywalker i Cienie Mindora , opowiadanie Ekwipunek). Polscy czytelnicy nie będą musieli czekać na Prawo Caine’a długo – wydawnictwo MAG zaplanowało jego premierę już na 20 kwietnia. Tłumaczeniem zajął się Wojciech Szypuła, a cena będzie wynosiła 39 zł.

Są prawa, które się łamie. Są takie, które ciebie łamią. I jest Prawo Caine’a.
Kiedy Caine pierwszy raz pojawił się na kartach powieści "Bohaterowie umierają", dwie rzeczy od razu stały się jasne. Pierwsza – że Matthew Stover to jeden z najbardziej utalentowanych pisarzy fantasy w swoim pokoleniu. I druga – że Caine jest bohaterem na miarę Conana i Elryka. Podobnie jak oni, był czymś nowym: człowiekiem cywilizowanym, który dał się uwieść barbarzyństwu; aktorem, którego życie jest kłamstwem; siłą niszczycielską tak potężną, że nawet bogowie dobrze się zastanowią, zanim postanowią wejść mu w drogę. W tej książce Stover ponownie ożywia największego ze swoich bohaterów i szykuje dla niego oszałamiający spektakl, który przyćmi wszystkie poprzednie.
Caine poszedł w odstawkę – kaleka, skorupa ludzkiej istoty, więziona w odosobnieniu przez Studio, które bezlitośnie go wyeksploatowało – gdy nagle okazuje się, że jest im potrzebny do jeszcze jednego, ostatniego przekrętu. Tyle że Caine ma inne plany – plany, które znów zawiodą go do Nadświata, alternatywnej rzeczywistości, w której bogowie są prawdziwi, a magia jest bronią ostateczną. Tam właśnie, podczas gwałtownej odysei wskroś czasu i przestrzeni, Caine stawi czoło demonom przeszłości, odnajdzie prawdziwą miłość i – być może – przy okazji zniszczy wszechświat.
Gówniana robota? Pewnie. Ale ktoś to musi robić.


Wcześniejsze książki cyklu to:
  1. Bohaterowie umierają
  2. Ostrze Tyshalle’a (w Polsce rozbite na dwa tomy)
  3. Caine Czarny Nóż

Nie wiadomo jeszcze, czy seria będzie kontynuowana. Na swoim blogu Stover oświadczył, że jeśli Prawo Caine’a odniesie sukces, napisze jeszcze trylogię znaną na razie pod roboczym tytułem Akt Wiary.
TAGI: Matthew Stover (87) Wojciech Szypuła (3)

KOMENTARZE (11)

 • Nen Yim2012-07-11 23:12:16

  Nabyłam. :) Wczytuję się. Jest dobrze. Jest baaaardzo dobrze. :D
  Znaczy się, jest to ten Stover, którego uwielbiam. Bawiący się narracją, bohaterami, metafizyką i cholera wie, czym jeszcze. Normalnie zaczynam wierzyć, że urodzinowe życzenia od Urthony się spełniają, bo... książka jest lepsza od poprzedniej.

 • Jaya2012-03-29 16:55:22

  Nie, no znowu... Orka na ugorze:) "Akty Caine'a". Poprawić proszę.

  A owszem, fanką serii jestem. zakochałam się w pierwszym tomie, a w następnych Stover przypomina stylem nasze ulubione SW. Jak ktoś nie lubi to odradzam. Fabularnie też jest coraz ciekawiej. Coraz więcej widzimy świata, z którego pochodzi Hari Michaelson. Fakt, seria jest "dorosła", brutalna i nie dla każdego. Ale dla mnie zdecydowanie.

  Bardzo się cieszę, że Mag nie postanowił zaorać tej serii, bo już parę rozgrzebali i zostawili niestety.

 • Lord Sidious2012-03-28 20:44:27

  a mi właśnie też Ci Bohatereowie nie leżą. Pomysł niezły, ale wykonanie go zabiło, na tyle, że już nawet mi się nie chciało szukać w taniej książce kolejnych tomów.

 • Gunfan2012-03-28 07:31:28

  Sms do Jayi (jest fanką tej serii i mnie namawia na czytanie) wysłany. Thank you, mości Szedało.

 • Burzol2012-03-27 23:15:25

  Pierwszy tom przygód Caine'a mi się bardzo podobał, dość prosta, ale uroczo dosłowna rąbanina. Niestety, w drugim tomie jakoś ugrzązłem i nie mogę przezeń przebrnąć.

 • Shedao Shai2012-03-27 23:11:30

  (prywatnie: Akta Caine'a są świetne, jeśli ktoś się waha czy spróbować - definitywnie tak!, chociażby "Bohaterów..." sobie sprawcie - drogo nie jest. IMO jest to jeden z najlepszych przykładów poza-gwiezdnowojennej twórczości gwiezdnowojennego autora).

 • Lord Bart2012-03-27 23:06:23

  Więcej SzedAa w newsach... ale to akurat nie trafiło w me gusta :P

 • Matek2012-03-27 22:27:40

  Bohaterowie Umierają - sprawdze na pewno ;] Nie słuchając niczyjej opinii, wyrobię sobie własne zdanie. Jak będzie dobre to przeczytam wszystko o Cainie, a jak lipa to odstawię z żalem. Matthew napisał moje ulubione książki z SW (Punkt Przełomu, Zdrajca i nowelizacja E3, czytane przez mnie wielokrotnie :D Luke i Cienie są dla mnie niestety mocno średnie) tak więc z ciekawością sprawdzę jego autorskie uniwersum :)

 • Qel Asim2012-03-27 22:16:05

  Stover denerwował mnie w "Zemście Sithów" tekstami w stylu "jak w tej chwili czuł się generał..."
  Przyznam jednak że "Mroczna Ścieżka" mnie zaciekawiła
  Może w fantasy jest lepszy, nie wiem - być może kiedyś to sprawdzę, ale nie teraz kiedy mam takie książki w kolejce jak "Revan", "Deceived", "Nekroskop", "Gambit 2 Oblężenie" i parę innych pozycji

 • Wedge2012-03-27 20:55:49

  "Bohaterowie umierają" to niestety słaba pozycja. Pomysł fajny, ale napisana bez polotu, z nadmierną ilością elementów gore i jakoś tak... sztampowo. Stoi u mnie na półce chyba tylko z sentymentu co do młodzieńczej fascynacji Stoverem. Kolejne części z czystym sumieniem sobie odpuściłem ;)

 • Tsavong Anor2012-03-27 19:57:30

  Z tym że planowana trylogia będzie najprawdopodobniej opowiadać o losach córki Caine'a, obawiam się że to może być ostatnia Przygoda z nim w roli głównej:(

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..