TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Otwarcie Star Wars Identities

2012-04-24 23:31:25
W minioną sobotę miało miejsce otwarcie wystawy Star Wars Identities mającej przybliżyć postacie znane z Gwiezdnych Wojen w nowy sposób. Dzięki ponad 200 niepokazywanym wcześniej eksponatom możemy poznać bohaterów, ich psychikę i relacje, które łączyły ich z rodziną i przyjaciółmi.
Odwiedzający mogą skorzystać z możliwości komentarza podczas zwiedzania. Dostępne są słuchawki z lektorem angielskim i francuskim. Wszelkie opisy również zostały wykonane w tych dwóch językach. Aby zachować chronologię wydarzeń zwiedzający śledzą historię Anakina i Luke'a od dzieciństwa tego pierwszego po finał Sagi. Podczas podróży można przyjrzeć się wszystkim decyzjom jakie musieli podjąć Skywalkerowie i spróbować rozwiązać dany problem w inny sposób.
Aby wizyta w tym wyjątkowym miejscu była przeżyciem bardziej osobistym, każdy ze zwiedzających dostaje specjalną bransoletkę, która zapamiętuje dokonane wybory. Po zakończeniu zabawy można w specjalnym miejscu obejrzeć postać, której wygląd i charakter zależeć będą od podjętych decyzji.
O wystawie pisaliśmy już tutaj przy okazji wyjątkowych plakatów, które miały ją promować.
TAGI: Wystawa (55)

KOMENTARZE (23)

 • epizozeur2012-04-26 21:58:57

  czemu........czemu........czemu tak daleko. takich wiadomości nie powinno się nam rozgłaszać oni nas dobiją, nie mają litości

 • Apocalypse2012-04-26 20:40:47

  Siarap dzieciaki! Ja mam 37 lat, wiec mowcie mi per Wujku. A teraz hokus-pokus- czary mary, przyniescie mi dwa browary, bo lece do Montrealu. Foty beda na fejsie.

 • Qnick19862012-04-26 00:13:04

  Qel Asim
  Weź może jednak poczytaj troszkę słownik. Pod literkę "Z" odsyłam, tam masz dwa słowa, których nie rozumiesz:)

 • Ren Kylo2012-04-25 21:26:34

  Ciekawe z jaką postacią z sagi mógłbym być porównany na końcu zwiedzania wystawy.:)
  Ahsoka Tano -> trochę mnie ubawiłaś tą opinią na temat znajomości mapy świata przez ten naród Untermenschen ale kolega sam powinien pamiętać że Kanada nie jest stanem USA.:)

 • Lorn2012-04-25 20:14:57

  Ahsoka_Tano
  Primo- zdjęcie pochodzi z wystawy, wcale nie miało Cię bawić.
  Secundo-zalecam czytanie newsa do końca i ze zrozumieniem, odnośnik do newsa poświęconego plakatom promującym wystawę jest tam wyraźnie podany.

 • Ahsoka_Tano2012-04-25 19:48:26

  A, i Lorn - nie dawaj takich sucharów obrazkowych xD, bo plakat SW Identities jest.
  http://beta.starwarsunderworld.com/wp-content/uploads/2012/04/family-en.jpg

 • Ahsoka_Tano2012-04-25 19:46:54

  A ja chciałbym aby takie wystawy były w UK! (I inne SW-owe eventy). Na przykład mnie nie stać na to aby polecieć do Kanady w te i z powrotem, a co dopiero myśleć o zakwaterowaniu tam gdziekolwiek aby było blisko do takiej wystawy, eventu czy co Oni tam organizują. UK jest bliżej, a i zapewne zainteresowanie byłoby równie podobne, co tam w Kanadzie i Ameryce. Jeśli byłoby mnie stać na taki wyjazd, to bym się wybrał ale w moim mniemaniu jeśli amerykanie nawet nie potrafią wskazać Europy na mapie, to ja wolę aby Oni mieli własne eventy, a niech w Europie - w UK czy gdzie indziej, niech Ktoś kto będzie chciał takie coś zrobić, niech zrobi i będzie git. Trzeba zacząć śledzić po necie, jakieś info o tego typu eventach w EU i olać US. Bo Sami się zastanówcie... wolelibyście np. do Londynu lub do innego kraju w Europie na taką wystawę jechać czy do US? Ja wybieram to pierwsze...

 • darth_numbers2012-04-25 19:13:50

  Analfabetyzm funkcjonalny. Jeden nazywa trollem kazdego, kto sie z nim osmieli nie zgodzic, drugi nie ma pojecia o negatywnym ladunku emocjonalnym slowa "zawisc". Kiedys to by was do tych liceumow/ogolniakow nie przyjeli, machalibyscie lopatami na zdrowie wasze. Moze w tym bys byl nieco bardziej kompetentny, panie Polak z obywatelstwa a nie narodowosci, niz w poslugiwaniu sie jezykiem swojej przybranej ojczyzny.

 • Lord Sidious2012-04-25 17:47:04

  Apophis_ - załatw sobie nowy, biometryczny paszport, to nie będą wymagać wizy do Kanady.

  Qel Asim - chłopie ogarnij się trochę, to nie Onet... Po pierwsze lepiej by rząd nie brał się za promowanie fantastyki. Ani im to nie wyjdzie, a już na pewno biurokracja zje mnóstwo pieniędzy i będzie trzeba podwyższać podatki, koniec końców fantastykę mniej osób kupi. W żadnym normalnym kraju państwo nie zajmuje się takimi rzeczami. Na szczęście. Zresztą na zachodzie konwentów nie organizują zapaleńcy (z czego w Polsce można być dumnym, że się ludziom chce), tylko firmy, które na tym zarabiają. Podobnie jest z wystawami. Organizacją Identities zajmuje się firma Q3 LTD., która już wcześniej robiła wystawę o Indianie Jonesie. Zarobili, robią kolejny. Robią w Montrealu, bo tam mają swoją siedzibę. Lucasfilm zarabia na tym, zarabia na tym także Instytut Nauki, który wynajmuje miejsca pod tą wystawę. Natomiast na biletach i innych przychodach (plakaty, sklepiki itp.) zarabia dopiero Q3, no i jej prezes (załóżmy jakiś nadziany koleś). Tyle, że to kokosy nie są, a ich pomysł na życie. Konwenty tam powstają w podobny sposób, są firmy, które wszystko organizują i zarabiają na tym. Ale u nas jak się patrzy na Pyrkon czy StarForce'a to okazuje się, że można i bez firm zrobić przyjemny konwent. Jeszcze została sprawa milionera - dla niego pojechanie do innego kraju na zobaczenie wystawy to nie jest problem. Zresztą nie tylko dla milionera. Relację o Star Wars: The Exhibition pisałem do spółki z 2 innymi osobami, a milionerami mogliśmy być co najwyżej przed denominacją. A jak milioner będzie bogaty to sobie ściągnie tę wystawę do domu, da taką kasę, że Lucasfilm się zgodzi, proste. Nie ważne, czy to będzie Chińczyk, Polak czy Rosjanin.

 • Qel Asim2012-04-25 17:41:38

  Antoo1995
  Popieram!

 • Antoo19952012-04-25 16:50:33

  Myślę, że obejrzenie tej wystawy to marzenie każdego fana Gwiezdnych Wojen!

 • Qel Asim2012-04-25 14:23:05

  Qnick1986
  Co do tego liceum - w piątek kończę edukację w tej szkole. Co do średniej wieku na Bastionie, masz rację, jest ona relatywnie niska.
  W kwesti Wieży Eiffla i Sfinksa - chodzi mi przede wszystkim o to że w Polsce, oprócz paru konwentów, które organizują fani, nie dzieje się nic w celu propagowania szeroko pojętej fantastyki. Narzeka się na to że Polacy nie czytają książek, a przez takie wystawy można propagować ideę czytania. I państwo powinno sponsorować takie projekty, chociaż jak już słusznie zauważyłeś, tą w Montrealu sfinansował zapewne jakiś kasiasty gościu liczący na duży zysk.

  Odnośnie zazdrości i zawiści. Masz absolutną rację, pod względem leksykalnym. Aczkolwiek, jeżeli Twój kolega kupuje nowy laptop i mówisz mu "szczere wyrazy zawiści", to nie masz na myśli nic złego. Wręcz przeciwnie - chwalisz go za dokonanie dobrego wyboru. W takim kontekście użyłem słowa zawiść w moim pierwszym komentarzu.

  Nie gardzę Polakami, ani Polską jako taką, ale wyrażam swoje niezadowolenie z funkcjonowania Polski jako państwa którego jestem obywatelem i nie czuję przynależności do narodu, którego mimo wszystkich wad podziwiam za historię i tradycję

 • Qnick19862012-04-25 13:35:51

  Strzelam, że się jeszcze uczysz. Jesteś góra w liceum. Jak tak czytam komentarze to mam wrażenie, że grupy wiekowe na bastionie rozkładają się następująco:
  mniej niż 10 lat - 5%
  10-15 lat - 60%
  15-20 lat - 25%
  20-25 lat - 5%
  powyżej 25 lat - 5%

 • Qnick19862012-04-25 13:30:09

  Wątpię by to była jakaś państwowa inicjatywa. Po prostu znalazł się jakiś fanatyk z grubym portfelem i zasponsorował taką wystawę.

  Zazdrość i zawiść to nie są tożsame pojęcia. Zawiść jest destrukcyjna. Zazdrość może (ale nie musi) być nawet budująca.

  Wiem o co ci (mniej więcej) chodzi, ale przykład z czapy. Tak samo zapewne Czesi, Holendrzy, Belgowie (a i zapewne Francuzi, Włosi, Niemcy) nie mają takiej wystawy. Może strzelmy focha, że u nas nie ma Wieży Eiffla i Sfinka i musimy jechać na wycieczkę:) Na wiele rzeczy można narzekać, ale to już jest abstrakcja.

  Może i masz międzynarodowe korzenie, ale typowo polskie (w najgorszym rozumieniu tego słowa) myślenie. Skoro tak gardzisz Polską i Polakami to co Cię tu trzyma? Szerokiej drogi, płakał nikt nie będzie. Nawet lepiej, miejsce pracy się zwolni (o ile pracujesz).

 • smajlush2012-04-25 12:51:08

  Ech, chciałoby się mieć takie cóś w naszej zacofanej, konserwatywnej Polsce :(
  Na pocieszenie przypomnę, że to u nas będzie światowa premiera Lost Tribe'u!

 • Qel Asim2012-04-25 12:42:28

  Qnick1986
  Zupełnie niewłaściwie zinterpretowałeś moje słowa. Tu chodzi tylko i wyłącznie o pogardę do naszego kraju, bo nie dorasta on innym cywilizowanym państwom do pięt. W naszym żałosnym państwie obywatelom nie pozostaje nic prócz zazdrości wobec innych państw - polski milioner musi jechać na wycieczkę za granicę żeby zobaczyć taką wystawę bo pomimo faktu posiadania kasy nie ma możliwości spożytkowania jej w Polsce, podczas gdy zwykły mieszkaniec Montrealu o średniej pozycji po prostu idzie tą wystawę obejrzeć

  A tak gwoli ścisłości to Polakiem jestem tylko z obywatelstwa, a nie przynależności narodowej. Nie czuję więzi ani z Polakami, ani żadnym innym narodem, a moje korzenie zawierają tyle różnych narodowości iż określanie się tylko jako Polak, Niemiec, Czech, Norweg lub inny, nie ma najmniejszego sensu. Zatem jeśli wstydzisz się za Polaków, to trudno - nic mnie to nie obchodzi bo to nie mój naród

 • Qnick19862012-04-25 11:50:11

  Qel Asim
  "Póki co pozostaje mi tylko szczera zawiść do mieszkańców Montrealu..."

  Typowa Polska gnida. Sam nie ma, więc inny też mieć nie może. Pewnie jak sąsiedzi kupują nowy samochód to zamiast pomyśleć jak na taki zarobić życzysz im by swój rozbili. Wstyd mi za takich ludzi, że muszę dzilić z nimi swoją narodowość. Takich powinno się gdzieś wywozić i zapominać gdzie. Brak słów dla takiego buractwa:/

 • Darth Zabrak2012-04-25 10:50:16

  Żeby w Polsce coś takiego powstało. Ach marzenia...

 • CommanderWolffe2012-04-25 08:19:58

  fajny Yoda ;)

 • Qel Asim2012-04-25 07:03:38

  Jasny gwint! Takich miejsc brakuje w Polsce! I nie chodzi tylko o SW, ale ogólnie o fantastykę. Ciekawe kiedy w tym zacofanym o sto lat przed murzynami kraju, ktoś się podejmie wystaw/projektów takich jak ten!
  Chyba nie dożyję do tego dnia...
  Póki co pozostaje mi tylko szczera zawiść do mieszkańców Montrealu...

 • darth_numbers2012-04-25 07:00:31

  Posiadacze paszportow biometrycznych moga od razu wsiadac w samolot i zasuwac na wystawe. Stary typ paszportu wymaga wizy.

 • Apophis_2012-04-25 03:38:57

  Paszport, paszport... Wizę musisz załatwić :D

 • BJK2012-04-24 23:50:20

  Montreal, Montreal... Gdzie mój paszport?!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..