Komiksy

Tydzień Ataku Klonów: Komiksy z „Ataku klonów”„Atak klonów” nie miał wielkiego wpływu na komiksy Dark Horse’a. Oczywiście to nie było wydarzenie, które mogło przejść bez echa, zostać pominięte, ale nie wprowadziło tylu zmian w ofercie co „Zemsta Sithów” czy „Mroczne widmo”. Mało tego, główne zmiany w komiksach, które nastąpiły w roku 2002, raczej nie zbiegły się w czasie z premierą filmu. Mowa tu oczywiście o dwóch rzeczach: starcie serii Empire czy przemianowaniu Republic na „Clone Wars” (które właściwie miało miejsce w 2003 roku).

Lecz pojawiło się kilka komiksów, o których warto wspomnieć. Po pierwsze to adaptacje filmu. Pierwsza z nich to oficjalna adaptacja Ataku klonów pióra Henry’ego Gilroya z rysunkami uwielbianej wówczas przez fanów Jan Duursemy.Komiks został wydany zarówno w wersji tradycyjnej, zeszytowej jak i wydaniu zebranym (TPB). Co ciekawe ostatni numer zeszytu ukazał się 8 maja 2002, podczas gdy od 24 kwietnia na rynku dostępne było wydanie TPB. Polskie wydanie tego komiksu, tylko w zbiorczym wydaniu, ukazało się około 7 maja 2002 nakładem wydawnictwa Egmont.

Poza wersją podstawową pojawiła się także wersja fotokomiksowa z 2005 (japoński oryginał) i 2007 (wydanie amerykańskie). Nie wydano w ogóle wersji mangowej ani „Infinities”. Ta wersja nie doczekała się polskiego wydania.I choć sam temat Wojen klonów, czy nawet planet z „Ataku klonów” jest w EU, także komiksowym dość mocno eksploatowany, to jednak sam drugi epizod pozostał względnie nietknięty. Jednym z nielicznych komiksów, których akcja dzieje się choćby podczas bitwy o Geonosis jest Lekcja z serii Star Wars Tales, wydana u nas w Star Wars Komiks #6/2009. Inne komiksy to choćby seria wydana przy współpracy z Hasbro, składająca się z: Full of Suprises, wydanej także w Polsce Najcenniejszej broni, Practice Makes Perfect czy Machines of War. Te komiksy w sposób bardzo literalny odwołują się tak do produktów Hasbro jak i elementów filmu. Trudno je nazwać jednak adaptacjami, ale też i samodzielnymi historiami.

W 2002 rynek zalały jeszcze trzy inne komiksy o których warto wspomnieć. Przedstawiające nowe postaci z II Epizodu, Jango Fett i Zam Wessel, oba wydane u nas przez Amber oraz Jango Fett: Łowy, który zobaczyliśmy w polskiej edycji dzięki Egmontowi.Więcej mniej lub bardziej powiązanych z „Atakiem klonów” komiksów znajdziecie choćby w newsie o komiksach z Tygodnia Wojen Klonów.

Wszystkie atrakcje Tygodnia Ataku Klonów znajdziecie w tym miejscu.Tagi: Tydzień Ataku Klonów (13)

Komentarze (10)

mam niektóre

@smajlush - co nie zmienia faktu, że Duursema IMO blado wypada przy Wheatley'u :P

@Onoma - Scalf jest zarąbisty, ale Duursema to Duursema - klasyka :)

Ja czytałem Zam Wessel i Łowy, no i to co w SWK, ale zupełnie nie pamiętam już tych komiksów.

smajlush -> teraz to bardziej Chris Scalf jest "na fali" ;p

wow
czytałem Jango Fetta

A ja cały czas mam swoją adaptację wydaną przez Egmont na słabym papierze i bardzo dobrze ją wspominam :) Był to chyba mój pierwszy komiks SW ever. A Duursema wciąż jest uwielbiana.

Ja tam uważam że Jango Fett: Open Seasons to świetny komiks :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.