Książki

Okładka ''The Old Republic: Annihilation''

SWTOR.com

Dzisiejszej nocy w sieci zaprezentowana została okładka czwartego tomu książkowej serii "The Old Republic". "Annihilation" autorstwa Drew Karpyshyna pojawi się w USA 13 listopada bieżącego roku i będzie drugą książką tego autora, powiązaną z grą "Star Wars: The Old Republic". UWAGA NA SPOILERY!

Wydarzenia opisane w "Annihilation" mają miejsce tuż po zakończeniu gry "Star Wars: The Old Republic". Imperator jest uważany za martwego, a siły Imperium Sithów dowodzone przez Darth Karrid, byłą uczennicę Malgusa, planują wielkie kontruderzenie na Republikę. Głównym narzędziem jej zemsty jest "Wzniesiona Włócznia", potężny statek bojowy napędzany energią Ciemnej Strony. Zagrożenie spróbuje oddalić agent Republikańskiej Służby Informacji Strategicznych Theron Shan, towarzysząca mu szmuglerka Teff'ith i Mistrz Jedi Gnost-Dural, którym z pomocą przyjdą Wielka Mistrzyni Jedi Satele Shan i Jace Malcolm.

Prezentujemy także krótki wywiad z autorem, który rzuci nam światło na kilka spraw dotyczących powieści.

Drew, czego fani "Star Wars: The Old Republic" mogą spodziewać się w twojej najnowszej książce?

"Annihilation" przybliży czytelnikom kilka postaci odgrywających dużą rolę w kolejnych aktualizacjach "Star Wars: The Old Republic". Satele Shan, która jest głową Zakonu Jedi, Jace Malcolm, Naczelny Dowódca armii Republiki oraz Darth Marr, starszy członek Mrocznej Rady. Oni wszyscy znajdą się w tej powieści, a także Mistrz Jedi Gnost-Dural i oczywiście Theron Shan, ukrywany syn Satele.

Czy zalecasz ludziom skończenie ich wątków w "Star Wars: The Old Republic" zanim sięgną po książkę?

Akcja "Annihilation" dzieje się po wydarzeniach w grze, więc pojawiają się tam pewne rzeczy będące spoilerami dla tych, którzy jej nie ukończyli. Równowaga sił pomiędzy Imperium i Republiką zmieniła się nieco do czasu zakończenia wątków ze "Star Wars: The Old Republic", a galaktyka jest zupełnie innym miejscem.

Głównym bohaterem książki jest Theron Shan, który pojawił się także w komiksie "The Old Republic: Zaginione Słońca". Mógłbyś nam powiedzieć coś o nim i o jego powiązaniach z resztą wszechświata w okresie "Star Wars: The Old Republic"?

Theron jest synem Satele Shan, która to oddała go pod wychowanie do swojego mentora - Ngani Zho. Jest także dalekim potomkiem Revana i Bastili Shan, głównych bohaterów gry "Star Wars: Knights of the Old Republic". Jednakże Theron nie jest osobą wrażliwą na Moc i nie jest Jedi. Jest za to jednym z najlepszych agentów Republikańskiej Służby Informacji Strategicznych. To daje mu zupełnie inną perspektywę na życie i całą galaktykę.

Akcja książki rozgrywa się po wydarzeniach ze "Star Wars: The Old Republic". Czy to znaczy, że znajdzie się w niej zakończenie wątków z gry?

Jedną z fajniejszych rzeczy w uniwersum "The Old Republic" jest fakt, że rozgrywa się w nim jednocześnie wiele historii. Wydarzenia ukazane w powieści to zamknięta fabuła, tak jak oddzielne historie klas w grze. Tak jak one, "Annihilation" to opowieść o wydarzeniach mających ogromny wpływ na walkę między Imperium i Republiką, ale jej fabuła skupia się głównie na postaci Therona i jego misji dla RSIS. Podczas pisania bardzo starałem się nie dopuścić, żeby treść kolidowała z wyborami, których gracze dokonują w obrębie własnych historii klasowych.

Skąd wziął się pomysł na tę książkę?

Podobnie jak w przypadku innych książek spod znaku "The Old Republic", "Annihilation" dała nam szansę na wniknięcie nieco głębiej w wątki, które w grze ukazane są bardzo powierzchownie. Chcieliśmy także wykorzystać zmiany, które w grze wiążą się z historiami klas i aktywnością graczy. "Annihilation" opowiada o losach Imperium i Republiki po wydarzeniach z gry i wprowadza kluczowych bohaterów i okoliczności, które będą eksploatowane w kolejnych odsłonach "Star Wars: The Old Republic".

Do listopada jeszcze daleko. Czy mógłbyś nam zdradzić co nieco z treści książki?

Nie ma za bardzo co zdradzać, ale mogę powiedzieć, że Theron Shan to bardzo ciekawa postać. Różni się nieco od moich poprzednich powieści spod znaku Star Wars, Revana i cyklu o Banie, które skupiają się wokół użytkowników Mocy, ale "Annihilation" świetnie pokazuje, jak wielki wpływ na losy galaktyki mogą mieć bohaterowie nie władający nią.

Wszystkie zapowiedzi wydawnicze znajdziecie tutaj>>>.Tagi: Del Rey (446) Drew Karpyshyn (90) The Old Republic (498)

Komentarze (26)

Czekam. Bardzo lubię Karpyshyna.

@Shedao

Och, to nie do końca tak, ja po prostu oferuję inne spojrzenie na sprawę, tak abyśmy mieli równowagę w Mo... eee przyrodzie;P

Poza tym, ja dalej uważam, że on pisał świetne scenariusze do gier, tyle że
z książkami to mu nie za bardzo idzie i tyle, do tego jeszcze te jego komentarze czasami...heh

trolololo skończył siem XD

RMg, zauważyłem po twoich wypowiedziach, że jesteś bardzo aktywnym hejterem Karpyshyna, weź nie zniechęcaj innych ludzi, no :P

@Mistrz Mateusz

Hmm, wbrew temu co pisze Qel radziłbym samemu przeczytać te książki z serii ME, bo nie ma w nich nic wyjątkowego, ot zwykłe przeciętniaki z plastykowymi postaciami. Dlatego lepiej pożyczyć od znajomego/biblioteki i się zapoznać.

@Orenos

No nie skończył się, bo w zasadzie nigdy nie zaczął;P Dobre scenariusze do gier nie przekładają się na dobre książki i o ile pierwszy Bane mu wyszedł jeszcze jako tako, to potem już tylko gorzej imo.

@Bart
Mi to bardziej przypomina sytuację z Palpatinem.Ale nic dziwnego, nie wiem jak można sądzić, że można zabić Imperatora Sithów, który już żyje z 2000 lat za pomocą miecza świetlnego.A Drew się nie skończył.

Mistrz Mateusz
3 książki Karpyshyna z uniwersum Mass Effect pokazują idealnie, że Drew radzi sobie świetnie z zwykłymi postaciami. Tak, więc się nie martw, bo książka na pewno będzie ciekawa, zresztą Sithowie też w niej będą

świetna okładka, książka też na pewno będzie taka

Okładka mi się jakoś nie podoba :(. Sądzę, że to może być ciekawa książka, choć Drew zawsze skupiał się na Sithach, więc nie wiadomo jak to i tak wyjdzie. Niech Moc będzie z Wami.

Świetna okładka:D Mam nadzieję, że książka też będzie dobra. Grzecznie czekam.

Imperator jest uważany za martwego... to mi przypomina Maula... po Revanie Karp się skończył :P już niedługo więcej na Forum.

35 lat Star Wars!

Zarąbista okładka

I śladem fatalnego sojuszu polski tytuł - "Anihilacja" :D

Mam nadzieję że pomimo tego iż głównym bohaterem ma być osoba nierozporządzająca Mocą, książka będzie nią przepełniona.

Okładka dobra, podobnie jak we wszystkich książkach z serii The Old Republic.
Dziwi mnie czemu tak uparcie trzymają się tej listopadowej daty wydania, przecież Karpyshyn skończył pisać tą powieść parę dni przed świętami Wielkanocnymi!

Rozumiem, że to będzie kontynuacja arcy słabych "Zaginionych słońc"? Miejmy nadzieję, że powieść będzie lepsza niż komiks :/
A co do głównego bohatera książki, czyżby to było: "My name is Shan. Theron Shan."

Przynajmniej uczennica nie jest człowiekiem :D

Okładka mi się podoba, bo tylna i przednia część się łączą. ;) Rzadko tak się to robi.

to jest okładka w porównaniu z niektórymi obecnie wychodzącymi :D

To ja to znalazłem :P Hehehehe! Pozdrawiam :D

@opinus

Jeśli mierzyć po jego książkach z serii ME, to równie średnio co z tymi, gdzie pojawili się użytkownicy Mocy. Poza tym, to że Theron jest poster boy'em niewiele znaczy. (vide udział Revana w Revanie, tak samo tutaj Theron może być główną postacią tylko z nazwy zwłaszcza że reszta wymienionej obsady to force userzy(poza jego psiapsiółką)).

Zastanawia mnie tylko czy w ogóle będzie widać, że uczennica Malgusa była uczennicą Malgusa czy znowu dostaniemy standardowego Sitha.

Czekam więc na listopad :)

13 listopada? Co tak późno. Ciekawe czy będzie w Polsce.

Okładka jest fajna.

Ciekawe, jak Drew poradził sobie z książką, w której głównym bohaterem nie jest użytkownikiem Mocy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.