Atak klonów

Piracki AOTC

Interia

"Spider-Man" i "Atak klonów": 3 miliony pirackich kopii!
Według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, już trzy miliony osób ma w swych rękach pirackie kopie filmów "Spider-Man" i "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów". Badania zrobiono zaledwie w tydzień po kinowych premierach obu superprodukcji.
Według raportu "Copyright Crusade II", przeprowadzonego przez firmę Viant zajmującą się technologią cyfrową, kopię filmu "Spider-Man" można było ściągnąć z Internetu już 2 maja, dzień przed oficjalną premierą tytułu w amerykańskich kinach.
Można przypuszczać, że część angielskiej publiczności zna już film Sama Raimiego i ma w domu kopię filmu o człowieku-pająku, choć obraz trafi do brytyjskich kin dopiero 14 czerwca. Jak stwierdzili eksperci, superpiracka wersja "Spider-Mana", nazwana "telesync", została nagrana z kabiny projekcyjnej podczas seansu, z zachowaniem wysokiej jakości dźwięku. Ta sama sytuacja dotyczyła filmu Georga Lucasa, "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów". Kasety i płyty z filmem pojawiły się w pirackiej sprzedaży na tydzień przed światową premierą chronologicznie drugiej części "gwiezdnej sagi". Już po sześciu godzinach od pojawienia się w Internecie obrazu Lucasa, w sprzedaży dostępne były nielegalne kopie "Ataku klonów".
Raport "Copyright Crusade II" ustalił ponadto, że każdego dnia powstaje od 400 tysięcy do 600 tysięcy pirackich kopii różnych filmów.Tagi: Epizod II: Atak klonów (830)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.