Świat Filmu

Co się kręci?

różne

Zagra, czy nie zagra - oto jest pytanie. Od chwili, gdy oficjalnie potwierdzono, że Ridley Scott stanie za kamerą sequela Łowcy androidów, nie milknęły spekulacje na temat tego, czy w filmie pojawi się też Harrison Ford. Sam zainteresowany w kilku wywiadach wyrażał chęć udziału w tym projekcie, ale później poinformowano, że w obsadzie powstającego filmie nie ma dla niego miejsca. Teraz wszystko znów odwróciło się o 180 stopni, bowiem Ridley Scott stwierdził, że chciałby, aby Harrison Ford wystąpił w kontynuacji. Reżyser stwierdził, że "byłoby zabawnie" mieć Forda na pokładzie. Podobno rozmowy się już toczą i aktor faktycznie pojawi się w filmie. Nie będzie to jednak pierwszoplanowa rola (główną bohaterką ma być rzekomo kobieta) i nie wiadomo też, czy Ford znów zagra Ricka Deckarda, czy też inną postać. Ostatnio do projektu dołączył kolejny z twórców kultowego oryginału - scenarzysta Hampton Fancher, który ma przygotować skrypt sequela.

Po aktorskiej przerwie, spowodowanej wychowywaniem pierwszego dziecka, do pracy powraca Natalie Portman. Aktorka wystąpi w dwu nowych produkcjach cenionego twórcy amerykańskiego kina artystycznego - Terrence'a Malicka (Badlands, Drzewo życia). W obu filmach partnerował będzie jej Christian Bale. Nic nie wiadomo o szczegółach pierwszego obrazu Knight of Cups, ale drugi z nich, zatytułowany Lawless, opowiadać ma o trójkącie miłosnym na tle sceny muzycznej teksańskiego Austin. Obsada filmu jest zaiste imponująca, bo na ekranie zobaczymy Rooney Marę, Ryana Goslinga, Haley Bennett i Cate Blanchett, no ale twórcy pokroju Malicka się nie odmawia. Ciekawostką jest fakt, że Malick znany z powolnego tempa pracy (od 1969 zrealizował tylko sześć filmów) teraz nie próżnuje - obok filmów z Portman i Bale'em na premierę czeka także jego dramat Into the Wonder z Benem Afleckiem i Rachel McAdams.

Natalie może również wystąpić w... westernie! Co więcej, będzie nie tylko jego gwiazdą, ale także producentką. Obraz Jane Got a Gun ma opowiadać o kobiecie, która z pomocą kochanka szuka morderców męża. Scenariusz pióra Briana Duffielda krążył po Hollywood od jakiegoś czasu i uchodzi za jeden z najlepszych niezrealizowanych skryptów w Fabryce Snów. Film ma wyreżyserować Lynne Ramsay, twórczyni nagradzanego Musimy porozmawiać o Kevinie.

Portman powróci również do roli Jane Foster w kontynuacji Thora, którą dla Marvel Studios reżyseruje Alan Taylor. Ponownie spotkanie Thora (w tej roli oczywiście Chris Hemsworth) i jego ukochanej Jane ma być jednym z najważniejszych wątków filmu. Do swych ról powrócą Tom Hiddleston (Loki), Stellan Skarsgard (dr Selvig), Idris Elba (Heimdall) i Sir Anthony Hopkins (Odyn). Akcja znów rozgrywać się będzie częściowo w Asgardzie, a częściowo na Ziemi. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie głównym przeciwnikiem Thora, ale dwie kwestie są pewne: zagra go Mads Mikkelsen i nie będzie to Thanos (widziany w scenie po napisach końcowych The Avengers) - zaprzeczył temu Kevin Feige z Marvela. Thor 2 ma wejść do kin 15 listopada przyszłego roku i będzie drugim (po sequelu Kapitana Ameryki) obrazem składającym się na fazę drugą w rozwoju Marvel Cinematic Universe. Później premiery będą miały Iron Man 3 i The Incredible Hulk 2 (z Markiem Ruffalo zamiast Edwarda Nortona), zaś zwieńczeniem serii ma być kontynuacja The Avengers.Tagi: Harrison Ford (448) Mads Mikkelsen (47) Natalie Portman (362)

Komentarze (16)

Wolf Sazen -> bo filmy akcji kierowane są głównie dla szerokiej publiki, bo liczy się kasiora

Kubasov -> A to skoro nie lubisz filmów akcji to jak możesz je obiektywnie oceniać?:) Owszem "W cieniu chwały" jest jeszcze przeciętnie ale w "Stone" i "Co w trawie piszczy" jest po prostu słabo.

@Mastergrader
ile takich sequeli jest?
TESB>ANH
Aliens > Alien
nic innego nie przychodzi mi do glowy

Wolf Sazen -> wiesz, "W cieniu chwały" daje radę, jakaś komedyjka nawet też, ale dla mnie filmy akcji są zawsze dnem.

Sequel Blade Runnera.
Trudno nie być sceptycznym, no ale niekiedy kontynuacje są lepsze, niż poprzednia część.

Kubasov -> Jeśli uważasz TIH z Nortonem za "shit" to nie wiem w takim razie co powiesz o jego ostatnich filmach ;)

nowy Hulk ma być w 2015 roku, ciekawe jaki drugi film Marvel Studios wypuści w 2014 roku ,2 kwietnia ma wyjść sequel Kapitana Ameryki ...

Uff, całe szczęście, że Norton nie będzie już grał w takich szitach. Szkoda chłopa.

Filmy Marvela to obecnie najlepsze filmy rozrywkowe, które nigdy nie schodzą poniżej dobrego poziomu. Thor również był ciekawy zwłaszcza wątek szekspirowski :)

Marvel'owskie produkcje są kinem stricte rozrywkowym i jako takie świetnie się spisują ze swej roli. Dzisiaj po raz drugi byłem na Avengersach i znów się świetnie bawiłem:)
Thor też był niezły, choć niestety wątki miłosne moim zdaniem psują takie filmy:( choć Portman nieźle zagrała w nim:)
Generalnie czekam na całą kolejną serię Marvela i mam nadzieję, że wcisną Portman gdzieś do Avengers 2 :)

Wspaniała wiadomość Harrison Ford w sequelu Łowcy Androidów najbardziej inteligentnego i przejmującego filmu Si fi, który przekazem wyprzedzał swoją epokę, a tak się martwiłem, że go nie będzie. Trzymam kciuki by sequel sprostał legendzie.

Thor i filmy Marvela niestety są słabe i proste, jak drut.

Thor był świetnym filmem, na który marudzą głównie ci, którzy go nie oglądali. Poza tym średnio rzetelny artykuł, a w każdym razie jego ostatni akapit - najpierw w kinach pojawi się Iron Man 3, potem Thor 2, a następnie Captain America 2. O The Incredible Hulk 2 jeszcze oficjalnie nic nie wiadomo.

Iron Man 3 ma premierę 3 maja 2013, więc będzie wcześniej niż Thor 2, a Kapitan Ameryka 2 jest planowany na 2014. Co do kontynuacji Hulka to jeszcze w tym temacie nic nie jest wiadome.

"Thor" to dopiero była klapa!

nic mnie tak nie przeraża w kinie jak niszczenie legend...

Ten "Iron Man" to chyba trójka będzie z tego co kojarzę ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.