Komiksy

Zapowiedzi SW Komiks i Rycerzy Starej Republiki

Egmont Polska

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o premierze Wydania Specjalnego Star Wars Komiks. Dziś przedstawiamy zapowiedzi kolejnych dwóch komiksów, które trafią do sprzedaży w tym miesiącu. Mowa oczywiście o Star Wars Komiks, który stał się dwumiesięcznikiem oraz nowym tomie Rycerzy Starej Republiki. Więcej na temat ich zawartości znajdziecie w dalszej części tego newsa. Wcześniej jednak, jeżeli nie mieliście jeszcze okazji, zachęcamy do zapoznania się z planem wydawniczym Egmontu na kilka najbliższych miesięcy.

Star Wars Komiks 5/2012 (45)

"Ziemia niczyja" (No Man’s Land, Republic #62) - W komiksie Nienawiść i strach („Star Wars Komiks” 3/2010) Asajj Ventress więziła w swojej twierdzy Obi-Wana Kenobiego oraz Alphę, kapitana klonów komandosów. Udało im się zbiec, ale to nie koniec kłopotów. W tej historii, rozgrywającej się 16 miesięcy po wybuchu wojny, muszą uciekać przed separatystami i łowcami nagród. Wyszkolenie i lojalność Alphy zostaną wystawione na ciężką próbę. Ciekawostka dla fanów: w Ziemi niczyjej pierwszy raz pokazano oblicze Tuskena bez maski. Nie wiadomo jednak, czy Ludzie Pustyni rzeczywiście tak wyglądali, wspomniana twarz pojawia się bowiem w sennej wizji.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Tomás Giorello, kolory Brad Anderson, okładka Brian Ching i Brad Anderson.

"Przysięga sprawiedliwości" (Vow of Justice, Star Wars #4-6) - Ki-Adi-Mundi jest głównym bohaterem komiksu Wstęp do rebelii, zamieszczonego w „Star Wars Komiks Extra” nr 2/2012 (w sprzedaży od 21 czerwca). Ten mistrz Jedi, który w roku -33 został członkiem Najwyższej Rady, był Cereaninem, przedstawicielem rasy słynącej z wybitnej inteligencji, a także z wielożeństwa, związanego z bardzo małym odsetkiem mężczyzn w społeczności. Rasie groziło wyginięcie, dlatego Rada wyjątkowo wyraziła zgodę, by Ki założył rodzinę, na co w zakonie nie zezwalano. W tym komiksie Ki powraca na rodzimą Cereę w roku -67 jako świeżo pasowany rycerz Jedi i wspomina wydarzenia o ponad dwie dekady wcześniejsze.
Scenariusz Jan Strnad, rysunki John Nadeau, tusz Jordi Ensign, kolory Dave Nestelle.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 15 czerwiec 2012 r.

Temat na forum.

Rycerze Starej Republiki tom #8: Niszczycielka

Kiedy były padawan Zayne Carrick odkrywa, że jego piękna i budząca grozę sojuszniczka Jarael próbowała uciec przed swoją przeszłością handlarki niewolników w grupie zwanej Tyglem, poświęca się jej odkupieniu, pomagając jej zmierzyć się z lękami i zniszczyć tę mroczną organizację, która pochłonęła niezliczone ofiary.
Lecz Zayne i jego załoga, w skład której wchodzą Gryph, Jarael, Slyssk i Mandalorianin Rohlan, wkrótce uświadamiają sobie, że zadanie jest znacznie trudniejsze i niebezpieczniejsze, niż się spodziewali. Tygiel bowiem to nie tylko banda handlarzy niewolników, ale też prastary sekret, który od pokoleń nękał galaktykę – do tej pory zupełnie niepowstrzymywany.
Komiks zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach Knights of the Old Republic #42-46.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, Bong Dazo, Ron Chan, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 120 stron. Premiera: 11 czerwiec 2012 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.Tagi: Bong Dazo (7) Brian Ching (25) Egmont Polska (607) Jan Strnad (8) John Jackson Miller (172) John Nadeau (10) John Ostrander (182) Republic (189) Ron Chan (2) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (146) Star Wars Komiks (220) Tomas Giorello (5)

Komentarze (6)

kupie tylko SW komiks bo rycerze st. republiki mnie nie interesują

i jeszcze na 21 czerwca na SW komiks Extra.

SW Komiks i KOTOR zapowiadają się bardzo ciekawie. Nie pozostaje nic, tylko czekać na 11 i 15 czerwca.

Szkoda, że kończą się już KOTORy i każdy album będzie miał teraz mniej stron, co nie odbija się na cenach albumów. Ale akurat te dwa komiksy sobie kupię, a nad Prelude'em się jeszcze namyślę.

Czekam na nowe Republicki z niecierpliwością. Jeszcze później Wstęp do Rebelii. Mniam, mniam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.