Gry komputerowe

"The Old Republic" przechodzi na system free-to-play

SWTOR.com

To, co niektórzy podejrzewali od jakiegoś czasu, w jesieni stanie się faktem. Gra "The Old Republic" przejdzie na system free-to-play (czyli darmowy). Oczywiście będzie można też opłacać abonament jak dotychczas. Jak powiedział Matthew Bromberg z BioWare Austin: Gracze chcą elastyczności i wyboru. Opcja abonamentowa stała się dużą przeszkodą dla tych wszystkich, którzy chcieli być częścią uniwersum TOR-a.

Co do ograniczeń są one następujące:

- Przy tworzeniu postaci nie będzie można wybrać rasy i kilku innych opcji jak w przypadku pełnej wersji

- Gracze z darmowym dostępem będą ograniczeni tym jak wiele Flashpointów, misji kosmicznych i Warzones będą mogli wykonać przez tydzień

- Tylko gracze opłacający abonament będą mogli ukończyć Operacje

- Niektóre opcje podróży nie będą dostępne

- Mogą występować kolejki przy logowaniu dla graczy z darmowym dostępem

- Nie będzie można wystawić 50 przedmiotów na aukcję jak w przypadku subskrybentów.

Niektóre opcje będzie można odblokować przy pomocy tzw. Cartel Coins. Subskrybenci również dostaną owe "monety" w prezencie, dzięki czemu będą mogli kupować unikalne przedmioty, jak np. kowakiańską małpojaszczurkę, tron medytacyjny Sithów czy zaginiony hełm Dartha Nihilusa.Dodatkowo pojawiły się informacje odnośnie jednej Operacji, jednej Warzone i misji kosmicznych.

I. Operacja Terror from Beyond:

Walcz z nieznanymi do tej pory niebezpieczeństwami na kontrolowanej przez Gree planecie Asation, aby powstrzymać dojście do władzy Przerażających Mistrzów!

II. Warzone Ancient Hypergate:

Walcz o przejęcie nowej planety o nazwie Asation w nowej lokacji do gry PvP, która zaprezentuje nową mechanikę gry.

III. Misje kosmiczne

Nowe misje dostępne będą po osiągnięciu 50 poziomu doświadczenia.

Pojawiło się również głosowanie na nagrodę dla aktywnych subskrybentów. Będą to: holoreplika rancora, specjalna kapsuła z karbonitem oraz zabawny Jawa, który uwielbia przyjęcia i okazuje to przy każdej okazji. Głosować można na facebookowej stronie gry.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: Facebook (47) The Old Republic (494)

Komentarze (20)

NARESZCIE!!!! Za tydzień kupuję!

Ograniczenie tworzenia postaci do zwykłych ludzi nie jest problemem, żal tylko by było Sith Pureblood'ów. Ja gram tylko tymi dwoma rasami i ani myślę grać kimś innym, no może jeszcze Miraluką.
No ale to i tak tylko spekulacje :)

Minusem z brakiem wyboru rasy jest to, że po wprowadzeniu zmian cała gra zostanie strasznie zdominowana przez rasę ludzką - bo na pewno będzie takowa jako podstawowa :) To trochę zepsuje klimat, a przecież i tak w TORze wielkiego wyboru nie ma w tym względzie.

To, że nie będzie możliwości wyboru rasy jest chyba największym minusem.
Wie ktoś, że postacie z free to 15lvl przejdą na free2play?

Ja też nie wiem, czy mam się cieszyć. Robię jednego flashpointa na tydzień, więc to mnie akurat nie martwi, ale brak możliwości wyboru rasy już tak. Kiepski jest również brak systemu mikropłatności. Nie zapłacę 60 zł za miesiąc tylko po to, by sobie strzelić chissańskiego agenta.

Co do kolejek - będą, czy to z abonamentem, czy bez.

Ja płacił i tak będę bo wydatek rzędu 40 zł miesięcznie za grę która sprawia mi przyjemność od ponad pół roku to nie jest coś strasznego. Ale dzięki f2p gra przyciągnie nowych graczy, powrócą starzy, którym szkoda kasy na subskrypcje, a chcieliby pograć sobie np. raz na tydzień. Dla mnie ważniejsze jest to że gra będzie wzbogacana o nowy content, bo grać i tak jest z kim po transferach postaci...

No to wreszcie zagram w TOR'a ;)

Nie jestem fanem grania w jedną i tą samą grę przez dłużej niż 2-3 tygodnie (co mi TOR boleśnie uświadomił, gdy go wykupiłem na te dwa miesiące ;)), dlatego z takiego rozwiązania się cieszę. Nie będę się zmuszał go grania przez czas wykupionego abonamentu, za to z chęcią sobie pogram raz na jakiś czas :)

Czemu mnie to nie dziwi :P
Też chyba spróbuję.

Jak w pracy dostanę nowego kompa to sobie zainstaluję i w pracujące soboty będę grywał, przynajmniej przez kilka.

@TheMichal
To prawda ^^

Dla graczy którzy i tak nie graliby bardzo dużo to świetna wiadomość :)

się news rozciągł... :/

Tak jak wspomniał Apophis_ - dobrze że nie będzie to pay 2 win

W sumie fajnie. Gra raczej nie jest warta wydawania kasy na nią co miesiąc, ale raz na jakiś czas miło sobie walnąć jakiegoś flashpointa albo warzone.

Jako aktywny gracz (chociaż od tygodnia w zawieszeniu) nie wiem czy się cieszyć czy nie. Cena subskrybcji nie wzrośnie, więc dostęp do całości contentu będzie nadal możliwy bez mikropłatności, do tego z FAQ wynika, że nie będzie to pay 2 win, a dodatki będą po prostu kosmetyczne. Ludzie się pobawią klasowymi historiami (czyli taki single player z opcjonalnym multi) za cenę kilkuletniej gry, może im się spodoba i zapłacą za engame i nowe rzeczy, starzy gracze nie zrezygnują z subskrybcji ze względu na limit warzon czy dostęp do operacji - chyba jednak pozytywna wiadomość... :o

Zainteresowanym polecam zapoznać się z tymi linkami:
http://www.swtor.com/free
http://www.swtor.com/free/features
http://www.swtor.com/info/news/press-release/20120731

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.