TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Sofia Coppola kręci "Marię Antoninę"

2005-03-09 21:42:00 Onet.pl

Sofia Coppola rozpoczęła realizację filmu "Marie Antoinette". Większość zdjęć będzie realizowana w Wersalu.

Główną bohaterką filmu będzie Maria Antonina - królowa Francji, córka cesarza Austrii Franciszka I i Marii Teresy, żona Ludwika XVI. Znana z rozrzutności i dworskich intryg księżna austriacka nie zdobyła specjalnej popularności w swoim kraju. W okresie rewolucji francuskiej zabiegała o pomoc wojsk państw obcych w celu odzyskania władzy królewskiej. W 1792 roku została osadzona wraz z królem w więzieniu. Jakobini skazali ich na śmierć i ścięli.

W roli głównej pojawi się Kirsten Dunst. Jako Ludwika XVI zobaczymy Jasona Schwartzmana. Rip Torn wcieli się w postać ojca Ludwika XVI. Molly Shannon zagra Annę Wiktorię, ciotkę Marii Antoniny. Włoska aktorka Asia Argento zagra hrabinę Du Barry, faworytę króla Ludwika XV.

W filmie pojawią się także Judy Davis (hrabina de Noailles), Steve Coogan (Mercy), Marianne Faithful (Maria Teresa), Aurore Clement (diuszesa de Chartres) oraz Shirley Henderson (ciotka Zofia).

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Sofia Coppola. Artystka zajmie się również produkcją z Rossem Katzem poprzez studio American Zoetrope. Obraz powstanie dla wytwórni Columbia Pictures.

Warto przypomnieć, że curka słynnego reżysera (i przyjaciela Lucasa), poza karierą reżyserską, ma w swym dorobku parę ról, w tym rolę dworki w "Mrocznym Widmie".
TAGI: Sofia Coppola (44)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..