TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Nowości ze Starwarsówka

2005-04-26 21:43:00 Stopklatka i inne

Trochę się tego nazbierało.

"Willow". Sequel czy serial?

W jednym z udzielonych niedawno wywiadów George Lucas wyznał, że zastanawia się nad realizacją sequela "Willowa". Na razie nie podęto jeszcze żadnych ostatecznych decyzji dotyczących realizacji, a Lucas nie wyklucza także produkcji serialu telewizyjnego, spin-offu "Willowa". Na rolę w niesprecyzowanym jeszcze projekcie zgodził się już podobno znany z nakręconego w 1988 roku oryginału Warwick Davis, występujący w roli tytułowej.

George Lucas zagra w serialu TV

George Lucas zagra w jednym z odcinków serialu "The O.C.". W cyklu, którego akcja oscyluje wokół kilkorga nastolatków mieszkających w niewielkim kalifornijskim mieście Orange County, autor "Gwiezdnych wojen" zagra samego siebie. Jeden z bohaterów serialu będzie musiał wybrać czy pójść na spotkanie ze swoją dziewczyną, czy na obiad z Lucasem, który jest zainteresowany tworzonym przez niego komiksem. Premiera odcinku "The O.C." z udziałem Lucasa odbędzie się 12 maja, na tydzień przed premierą III epizodu "Gwiezdnych wojen", "Zemsty Sithów", w którym Lucas także zagrał małą rólkę.

Na koniec warto dodać, że premiera Zwiastuna do "Zemsty Sithów" odbyła się właśnie w czasie serialu "The O.C.".

Liam Neeson w roli Jana Pawła II?

Włoska telewizja publiczna RAI prowadzi negocjacje z Liamem Neesonem na temat ewentualnego powierzenia mu roli Jana Pawła II w filmie, który obecnie znajduje się w fazie pisania scenariusza - informuje PAP.

O zamiarze nakręcenia fabuły o polskim papieżu RAI zawiadomił ponad rok temu wkrótce potem, jak okazało się, że konkurencyjna telewizja komercyjna premiera Silvio Berlusconiego przygotowuje film o młodości i krakowskich latach Karola Wojtyły. W filmie, który stacja Canale 5 telewizji Mediaset nada 18 i 19 kwietnia, rolę przyszłego papieża zagrał Piotr Adamczyk.

Nad tym projektem pracowaliśmy od wielu lat, ale w przeciwieństwie do innych postanowiliśmy przystąpić do realizacji dopiero po śmierci Jana Pawła II - powiedział producent filmu Ettore Bernabei odnosząc się bezpośrednio do filmu Mediasetu w reżyserii Giacomo Battiato. Jak zapowiedział punktem wyjścia filmu RAI będzie zamach na Placu świętego Piotra i droga karetką do kliniki Gemelli. Wtedy Papież tracąc przytomność przypomina sobie swą młodość, zajęcia w teatrze i naukę w seminarium.

Bernabei ujawnił, że początkowo rolę Papieża chciano powierzyć Paulowi Newmanowi, ale okazało się, że jest to niemożliwe z powodu wypadku samochodowego, jakiemu uległ amerykański aktor.


Bardem i Portman w nowym filmie Milosa Formana

Javier Bardem i Natalie Portman spotkają się na planie filmu zatytułowanego "Goya's Ghosts". Za kamerą w czasie realizacji tego obrazu stanie Milos Forman, a w produkcji uczestniczył będzie Saul Zaentz.

Scenariusz "Goya's Ghosts" powstanie na motywach z biografii hiszpańskiego malarza Francisca Goi, żyjącego w latach 1746-1826 artysty, uważanego często za ojca sztuki nowoczesnej. Akcja filmu, którego scenariusz Forman napisał wspólnie z Jean-Claude Carrierem, będzie się działa w 1792 roku. Muza Goi została oskarżona wówczas o herezje przez podstępnego mnicha działającego dla hiszpańskiej inkwizycji, a Goya nie był w stanie uniknąć skandalu. Portman zagra tutaj rolę muzy hiszpańskiego malarza, a Bardem wcieli się w rolę mnicha.

Pierwsze informacje o planach realizacji "Goya's Ghosts" pojawiły się już prawie siedem lat temu. W 2001 roku napisanie scenariusza filmu Forman powierzył Michaelowi Wellerowi, z którym współpracował już przy filmach "Ragtime" i "Hair". Do realizacji jednak nie doszło, a projekt trafił do szuflady.

Forman i Zaentz pracowali już razem w czasie realizacji "Lotu nad kukułczym gniazdem" i "Amadeusza". Zaentz produkował również oscarowego "Angielskiego pacjenta".


Darth Vader kompanem Sindbada Żeglarza?

Rob Cohen, który od kilku tygodni przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji filmu zatytułowanego "The 8th Voyage of Sinbad", ułożył listę aktorów, których chętnie widziałby w swoim obrazie.

"The 8th Voyage of Sinbad" to nowy film o przygodach dzielnego żeglarza Sindbada. Jego fabuła skupiać ma się na poszukiwaniach lampy Aladyna na odludnej wyspie u wybrzeży Chin. Poszukiwania Sindbada i jego załogi wspomaga nieustraszona cesarzowa, a w znalezieniu cudownego przedmiotu przeszkadzają im dziwaczne stworzenia i chiński generał-buntownik.

Cohen chciałby aby Keanu Reevesowi, który zagra rolę Sindbada partnerowali Hayden Christensen, Jet Li i Djimon Hounsou jako jego kompani oraz Zhang Ziyi w roli chińskiej cesarzowej. Na razie nie podpisano jeszcze żadnych kontraktów.

Prace na planie "The 8th Voyage of Sinbad" mają rozpocząć się w styczniu przyszłego roku.
TAGI: George Lucas (1078) Hayden Christensen (238) Liam Neeson (222) Natalie Portman (377) Willow (42)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..