Różne

Ponad 54 godziny z grą Star Wars - rekord świata pobity

gry-online.pl

Kilkanaście dni temu informowaliśmy Was o planach Brandona Eriksona, który zamierzał pobić kilka rekordów związanych z grą na automatach coin-op. Dzisiaj możemy podsumować wyczyny Amerykanina i sprawdzić, co dokładnie osiągnął ów jegomość w trakcie maratonu z programem Star Wars.

Oficjalny rekord świata w Star Wars (zarejestrowany przez organizację Twin Galaxies) nadal należy do Roberta Mruczka, który w Maratonie (konkurencji polegającej na nieustannej grze, do straty wszystkich „żyć”) osiągnął w 1984 roku 300.007.894 punktów. Do pobicia wyniku dotychczasowego lidera rankingu, Eriksonowi zabrakło „zaledwie” 16.228.894 punktów. Mimo to, Amerykanin może pochwalić się pobiciem rekordu w długości jednorazowej rozgrywki. W sumie Erikson spędził przy Star Wars 54 godziny i 10 minut. Najlepszy wynik również należał do Mruczka, który w 1984 roku wytrzymał z automatem ponad 49 godzin. Nowy rekordzista przez ten czas zdołał zniszczyć Gwiazdę Śmierci ponad 1500 razy.

Po zakończeniu zmagań Erikson nie ukrywał żalu. Maszyna, na której przyszło mu pobijać rekord nie była pierwszej młodości, wskutek czego, po 35 godzinach nieustannych bojów, małemu uszkodzeniu uległ joystick.

W trakcie pojedynku w Star Wars, przeprowadzono akcję charytatywną, w której zbierano pieniądze dla dzieci z ubogich dzielnic miasta Portland. W sumie udało się uzyskać około 800 dolarów.Tagi: fani (107)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.