Świat Filmu

Zbiorcze newsy ze Starwarsówka

Stopklatka i inne

Gibson, Lucas, Spielberg wśród najbardziej wpływowych w showbiznesie

Magazyn "Forbes" opublikował coroczną listę najbardziej wpływowych ludzi w przemyśle rozrywkowym. Podczas tworzenia listy zatytułowanej "Celebrity 100" brane są pod uwagę zarobki i popularność w mediach. W tegorocznym zestawieniu prym wiedzie Oprah Winfrey, której udało się zdetronizować sklasyfikowanego na miejscu pierwszym w roku ubiegłym Mela Gibsona.

Gibson zajął w tym roku miejsce 3. Aktor, reżyser i producent zarobił 185 milionów dolarów. Wyliczono także, że 355 razy brał udział w programach radiowych i telewizyjnych, prawie 13 tysięcy razy wymieniano jego nazwisko w prasie, a w Internecie działa obecnie ponad 2 miliony stron, na których wymienia się jego nazwisko. Winfrey zarobiła 225 milionów dolarów, w Internecie działa ponad 5,5 miliona stron, na których można znaleźć informacje na jej temat, w radio i telewizji wystąpiła ponad tysiąc razy, a w prasie jej nazwisko wymieniano prawie 22 tysiące razy. Winfrey i Gibsona rozdzielił golfista Tiger Woods.

Na pozycji czwartej uplasował się George Lucas, który zarobił w ubiegłym roku 290 milionów dolarów (kwota ta plasuje go na 1 miejscu pod względem zarobków), 154 razy brał udział w programach radiowych i telewizyjnych, prawie 9 tysięcy razy wymieniano jego nazwisko w prasie, a w Internecie działa prawie 3 miliony 860 tysięcy stron zawierających informacje na jego temat.

Wśród innych filmowców w pierwszej dziesiątce "Celebrity 100" znaleźli się również Steven Spielberg na miejscu 6., Johnny Depp na pozycji 7. i Tom Cruise na miejscu 10. Zarobki Spielberga za ubiegły rok wynoszą 80 milionów dolarów (pozycja 5.), w prasie jego nazwisko pojawiało się 11 971 razy, a w telewizji albo radiu wystąpił 253 razy. W Internecie można z kolei przeczytać o nim na ponad 2 milionach stron (w roku ubiegłym było to "zaledwie" 535 tysięcy stron). Konto Deppa wzbogaciło się w roku ubiegłym o 37 milionów dolarów (miejsce 21. pod względem zarobków), 169 razy wystąpił w radiu lub telewizji, a jego nazwisko pojawiało się w prasie 11 682 razy. Depp także 5 razy pojawił się na okładkach najbardziej poczytnych magazynów, a w Internecie informacje na jego temat można znaleźć na ponad 2 milionach stron. Cruise zarobił 31 milionów dolarów (30. miejsce pod względem zarobków), w prasie jego nazwisko wymieniano 15 784 razy, w radiu i telewizji pojawił się 343 razy, a w Internecie działa ponad 2,5 miliona stron na jego temat.

Pierwsza dziesiątka "Celebrity 100" przedstawia się następująco:

1. Oprah Winfrey
2. Tiger Woods
3. Mel Gibson
4. George Lucas
5. Shaquille O'Neal
6. Steven Spielberg
7. Johnny Depp
8. Madonna
9. Elton John
10. Tom Cruise

Pełne zestawienie znajduje się tutaj.


Gwiazda "Whale Rider" w "Hey, Hey, It's Esther Blueburger"

Tym razem news o młodziutkiej aktorce - Keishy Castle-Hughes, która w epizodzie trzecim pojawiła się pod koniec jako Królowa Apilana (nowa królowa Naboo).

Radha Mitchell, aktorka znana z "Marzyciela", "Melindy i Melindy" i "Człowieka w ogniu" oraz nominowana do Oscara gwiazda "Whale Rider", Keisha Castle-Hughes, spotkają się na planie filmu pt. "Hey, Hey, It's Esther Blueburger".

Reżyserem i scenarzystą projektu, który określany jest jako czarna komedia o dojrzewaniu, jest Cathy Randall.

Bohaterami "Hey, Hey, It's Esther Blueburger" będzie dwoje nastolatków: Jacob, matematyczny geniusz, a jednocześnie wiecznie wściekły, naburmuszony i ekscentryczny buntownik oraz jego rówieśniczka Sunni, ufna i ciekawska córka prostytutki, która wiele już w życiu widziała i trochę zbyt szybko musiała dorosnąć.


Christopher Lee kręci w Singapurze

Christopher Lee zagra jedną z głównych ról filmie zatytułowanym "1318". Produkcją obrazu zajmowało się będzie studio MediaCorp Raintree z Singapuru.

Za kamerą w czasie realizacji filmu stanie twórca z Hongkongu, Clifton Ko. Lee na planie filmu spotka się z hongkońskimi piosenkarzami Alanem Tamem, Hackenem Lee oraz z pochodzącą z Singapuru Fann Wong.

"1318", który sklasyfikowany został jako komedia ma być opowieścią o zderzeniu dwóch kultur: hongkońskiej i singapurskiej. Premiera obrazu, którego budżet wynosi 1,2 miliona dolarów, odbędzie się w przyszłym roku. Zdjęcia ruszają w sierpniu.


Parodia Zemsty na DVD?? prawie.

W czerwcu na naszym rynku video i DVD pojawi się niemiecka produkcja pod tytułem: "Gwiezdne jaja - Cześć I: zemsta świrów". Tytuł polski jest stylizowany na Gwiezdne Wojny. Sam film oryginalny jest bardziej parodią Star Treka, niż Gwiezdnych Wojen, ale i te miejscami wyśmiewa.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi do naszych kin nie trafił także niemiecki przebój "(T)Raumschiff Surprise - Periode 1", który u nas na DVD i wideo pojawi się jako "Gwiezdne jaja - część I: zemsta świrów". Autorem filmu jest Michael Herbig, którego talent komediowy poznaliśmy w filmie "But Manitou". Tym razem ten bardzo popularny w Niemczech komik, postanowił sparodiować kino fantastycznonaukowe. Naszym zachodnim sąsiadom ten pomysł bardzo się spodobał (13 milionów dolarów wpływów tylko podczas pierwszego weekendu). Historia opowiedziana tutaj zaczyna się w roku 2054, kiedy to ludzie skolonizowali Marsa. 250 lat później dochodzi do wojny między Marsem a Ziemią. W celu powstrzymania Marsjan specjalna ekspedycja ratunkowa cofa się w czasie. Efekty specjalne podobno na bardzo przyzwoitym poziomie.


Więcej o filmie możecie przeczytać tutaj

Na koniec coś z trochę innego ogródka.
Steven Spielberg najlepszym reżyserem wszech czasów
Steven Spielberg uznany został za najlepszego reżysera wszech czasów. Plebiscyt na 20 największych mistrzów kamery przeprowadzony został wśród czytelników magazynu filmowego "Empire".

Poza Spielbergiem w pierwszej trójce największych filmowych reżyserów znaleźli się także Alfred Hitchcock na miejscu 2. oraz Martin Scorsese, który uplasował się na pozycji 3.

Pierwsza dziesiątka największych reżyserów wszech czasów przedstawia się następująco:

1. Steven Spielberg
2. Alfred Hitchcock
3. Martin Scorsese
4. Stanley Kubrick
5. Ridley Scott
6. Akira Kurosawa
7. Peter Jackson
8. Quentin Tarantino
9. Orson Welles
10. Woody Allen

W drugiej dziesiątce znajdują się między innymi: na miejscu 11. tegoroczny laureat Oscara, Clint Eastwood, a na kolejnych pozycjach David Lean oraz bracia Coen.

W dwudziestce "Empire" zabrakło niestety miejsca dla takich gigantów jak George Lucas, Charlie Chaplin oraz Tim Burton.


Spielberg bardzo często jest kojarzony z Gwiezdnymi Wojnami, choć jego wkład w produkcję był znikomy. Pomagał on Lucasowi reżyserować niektóre sceny w ROTS, ale jeszcze na poziomie animatyki, niż pracy z aktorami.Tagi: Christopher Lee (132) DVD (534) George Lucas (960) Keisha Castle-Hughes (15) listy (163) Parodia (105) Rankingi (48) Steven Spielberg (246)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.