Kolekcjonerstwo

25 lat !!

Jak ten czas leci, w przysłym roku upłynie dokładnie 25 lat od premiery filmu Nowa Nadzieja - który zrewolucjonizował całą kinematografię. W Polsce film pojawił się dopiero 1978 roku - doskonale to pamiętam. Z tej okazji szykują się specjalne wydania figurek z Hasbro.

Dokładnie pamiętam, jak to będąc na obozie sportowym w 1978 roku, gdzieś na mazurach, dostawiano kolejne rzędy w lokalnym kinie, aby "mali sportowcy" mogli zobaczyć film. Siedzieliśmy w pierwszych rzędach i byliśmy w pełni szczęścia, że nikt nam nie będzie zasłaniał. Światło zostało zgaszone i ..... no właśnie, zaczeło się: A long time ago in galaxy far far away..., następnie rozwinął się galaktyczny dywan zółtych liter.

Po wyjściu z kina, trener i jego zastępcy byli zadziwieni naszym spokojem :), ale to było zupełnie coś innego - to było oszołomienie. Po dotarciu do kwater rozgorzała bardzo poważna dyskusja wśród dziesięciolatków - bo tyle mniej więcej w tedy mieliśmy, na temat filmu i dzielenia się swoimi wrażeniami z innymi kolegami z drużyny. Nasi opiekunowie zastaniawiali się cały czas, jak to jest możliwe, że siedzimy "na miejscu" i niewywijamy kolejnych numerów :]. Następnie rozpoczeło się dzielenie i oczywiście sprzeczki, kto kim będzie. Hanów było chyba z sześciu, Luków też tylu, najgorzej było ze "zdobyciem" pozycji Vadera i Obi-Wana, byli oczywiście Szturmowcy i żołnierze Rebelii. Na drugi dzień rozgorzały walki na Yavinie 4-tym - to była bitwa.

No dobrze, koniec z tymi wspomnieniami. W tamtych, odległych czasach o postaciach z Gwiezdnych Wojen można było tylko marzyć, ale mnie jakimś cudem udało sie zebrać kilka figurek z tamtych czasów, oczywiście jak zapewne pamiętacie był to "handel wymienny :)", np. resorak za figurkę. Dopiero kilka lat później mogłem zakupić w CSH (Centralna Składnica Harcerska) przy ul. Marszałkowskiej, trzy figurki i X-Winga do sklejania - byłem pełen szczęścia. Dzisiaj, gdyby nie internet sytuacja była by taka sama, Hasbro Polska zaprzestała sprowadzać w/w artykuły na rynek polski. Może coś pojawi się w nadchodzącym roku, gdy rozpocznie się kampania reklamowa Epizodu II. Tym czasem możemy sobie pooglądać to co fani w innych krajach, na zachód od Odry mogą kupić prawie o każdej porze dnia - a jest co!Tagi: Hasbro (593)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.