Świat Filmu

Neeson i Crowe w Narnii

Onet.pl

Serwis "Aint it Cool" podał, iż Liam Neeson i Russell Crowe użyczą swoich głosów postaciom z filmu "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa".

Neeson miałby użyczyć głosu postaci Lwa Aslana. Poprzednim kandydatem do roli był Brian Cox. Nie wiadomo na razie którego z bohaterów miałby dubbingować Crowe.

Przypomnijmy, że produkcja obrazu w reżyserii Andrew Adamsona rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku w Nowej Zelandii. Premierę filmu zaplanowano na 9 grudnia.

"Lew, czarownica i stara szafa" to opublikowana w roku 1950 pierwsza z siedmiu części opowieści o Narnii, stworzonej przez angielskiego pisarza, profesora literatury średniowiecznej w Oksfordzie i Cambridge C.S. Lewisa (1898-1963), związanego z kręgiem J.R.R. Tolkiena. Cykl "Opowieści z Narnii" rozszedł się na świecie w ponad 60-milionowym nakładzie.

W roli złej Białej Czarownicy w obrazie zobaczymy Tildę Swinton. James McAvoy zagra fauna Tumnusa, który jest pierwszym stworzeniem jakie spotyka Łucja, najmłodsza z czwórki rodzeństwa, gdy odkrywa, że stara szafa jest przejściem do Narnii. Faun zaprzyjaźnia się z Łucją na polecenie Białej Wiedźmy, by później ją zdradzić. Jest jednak na to zbyt dobry, więc za karę zostaje przemieniony w pomnik. Rupert Everett udzieli głosu postaci Lisa. Georgie Henley zagra Łucję, Skandar Keynes - Edmunda, Anna Popplewell - Zuzannę, a William Moseley - najstarszego brata Piotra. Jim Broadbent wcieli się w postać profesora, w domu którego bohaterowie spędzają wakacje i gdzie odkrywają szafę prowadzącą do Narnii. Ray Winstone udzieli głosu panu Bobrowi. Dawn French usłyszymy jako Panią Bobrową.

Scenariusz napisali Christopher Markus, Stephen McFeely i Ann Peacock. Film będzie kosztował ponad 100 milionów dolarów. Dystrybucji podjęła się wytwórnia Walta Disneya.Tagi: Liam Neeson (206) Narnia (21)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.