Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #2

Oficjalny blogW ramach naszej nowej serii "Hologramy z oficjalnej" przedstawiamy Wam drugą już wypowiedź Lelanda Chee na temat chronologii i kanonu w "The Clone Wars". Pierwszy post Strażnika Holokronu możecie przeczytać w tym newsie.

Jako kontynuacja mojego pierwszego spojrzenia na chronologię w "The Clone Wars", oto lista kolejnych czterech odcinków i kilka uwag na temat tego, na którym miejscu w osi czasu się znajdują.

"Ambush" (S101) - Po przybyciu do neutralnego układu gwiezdnego z zamiarem pozyskania jego lojalności dla Republiki, Yoda zostaje zaatakowany przez Separatystów, w wyniku czego rozpoczyna się zawzięta walka pomiędzy nim a Sithem Asajj Ventress.

"Ambush" jest premierowym odcinkiem serialu, lecz pod względem chronologicznym nie jest to ani pierwsze pojawienie króla Katuunko, ani Asajj Ventress. "Supply Lines" pokazał, że Toydaria przechyla się bardziej w stronę Republiki, ale dopiero tutaj następuje prawdziwy test. Porucznik Thire jest klonem służącym mistrzowi Yodzie, a w "Zemście Sithów" zobaczymy go w randze komandora. W tym odcinku na chwilę widzimy też okręt króla, "Thief's Eye". Inna wersja statku pojawia się znacznie później na osi czasu. Katuunko daje mistrzowi swój ceremonialny miecz jako dowód oddania Republice. W dalszych epizodach ma inne ostrze.


"Rising Malevolence" (S102) - Generał Grievous testuje nową, potężną broń, której używa do zdziesiątkowania floty mistrza Plo Koona; Anakin i Ahsoka w kreatywny sposób interpretują rozkazy, dzięki czemu mogą ruszyć ocalałym na ratunek.

"Shadow of Malevolence" (S103) - Rycerz Jedi Anakin Skywalker i padawanka Ahsoka Tano prowadzą atak przeciwko krążownikowi Konfederacji, który jest wyposażony w nową, straszliwą broń.

"Destroy Malevolence" (S104) - Flota republikańskich gwiezdnych niszczycieli próbuje pochwycić generała Grivousa, zanim ten zdoła naprawić mocno uszkodzony hipernapęd swojego śmiercionośnego okrętu flagowego.

Akt "Malevolence" był pierwszym, który został wyemitowany w kolejności chronologicznej. To tu po raz pierwszy w serialu pojawiają się Plo Koon i komandor Wolffe, choć ten drugi nie jest wymieniony z imienia ani w odcinku, ani w scenariuszu; nosi również mundur oficerski, a nie zbroję. On i jego 104 batalion (Wolfpack) będą obiektem licznych zmian w kwestii wyglądu ich pancerza; jest on inny w każdym sezonie. Statek Padmé w "Destroy Malevolence" to jacht Nubian typu H - ten sam model, co w "Ataku klonów". Ma ona ich co najmniej jeszcze dwa.


Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Holo z oficjalnej (151) Leland Chee (60) The Clone Wars (1317)

Komentarze (9)

Ja bym wolał coś bardziej ambitnego ze strony Leelanda. Prosta oś czasu, opis do każdej grupy odcinków z uzasadnieniem i ewentualne pytania retoryczne "co z tym zrobić?" kiedy jest jakiś zgrzyt. Wtedy mielibyśmy o czym pisać...

rany on to musi być spostrzegawczy no bo w końcu ilu z was wcześniej wiedziało te fakty. po prostu podziw!

Moment, a czy porucznik Thire to nie jest czasami ten sam, co pojawi się w 5 sezonie w randze komandora z obrotowym e-webem?

Patrząc na to co robi Lucas to prędzej będzie reboot, ale robiący z EU alternatywną rzeczywistość...

Ja bym tam nie był taki pewien alternatywnego reebotu ;)

Robić chronologię czegoś co i tak zostanie za jakiś czas uznany za alternatywny reboot niezależny od EU. Gdyby nie dostawał za to grubej kasy to bym mu współczuł bezsensownego trudu:).

Mam wrażenie że Leland będzie odnosił się tylko do chronologii serialu i niczego więcej.

Racja, fajnie by było się dowiedzieć kiedy działy się książki Miller. Np widziałam arta, w którym Ahsoka ma nowy strój więc już w ogóle nie mam pojęcia kiedy to było.

Zastanawiam się, czy Leeland odniesie się do tych cudów, które K. Miller wymyśliła w swoich książkach z TCW. Byłoby to pomocne.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.