Różne

Gwiezdno-wojenny mural w Bydgoszczy

Gazeta.pl

Jak donosi bydgoski oddział serwisu Gazeta.pl:

Mural przedstawiający jednego z bohaterów sagi "Gwiezdne Wojny" powstał w tunelu między budynkami Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Gackowskiego. - Tunel był zaniedbany. Chcieliśmy zmienić jego oblicze, a przy okazji sprawić przyjemność mieszkającym tu dzieciom. Dlatego zaprosiliśmy je do współpracy - mówi prezes BTBS Magdalena Kwiatkowska.

Na pierwszym spotkaniu z animatorem Marcinem Płocharczykiem wybrano temat. W głosowaniu zwyciężył kosmos. - Dzieci często widzą siebie jako bohaterów, chcą, żeby to one pojawiły się na ścianie. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu wspólnej wizji całej grupy - tłumaczy Płocharczyk. Tydzień po pierwszym spotkaniu pomalowano ściany. - Dzieci bawiły się, malując i korzystając z szablonów. Podczas warsztatów korzystaliśmy z gry animacyjnej "Dixit", w której historię buduje się poprzez skojarzenia - opowiada animator.

Naprzeciwko ściany z kosmiczną wizją dzieci powstał mural z Yodą. Autorem pracy jest Pain, a pomagali mu młodzi uczestnicy warsztatów. Zamiast zielonego miecza świetlnego, Yoda ma w ręku wałek malarski.

Tagi: Bydgoszcz (146)

Komentarze (9)

Kubasov-> chyba jutrzenkami ew. poloniami. Z Gostynia jesteś a nie wiesz gdzie jest osada największego wroga twoich sąsiadów. Oo

Yoda z wałkiem do malowania skradł me serce, szkoda, że długo taki nie pożyje i zamalują go ;p

W Bydgoszczy? Pewnie i tak zaraz zabazgrzą to jakimiś falubazami.

Uważam, że malowanie takich murali na ścianach i murach jest dużo lepsze niż bazgranie bochomazów.

Akurat to Yoda z wersji Tartakovsky'ego, więc jest supcio.
A info o grafice podsyłałem Bolkowi trzy dni temu :P

Chyba TCW-sowy a nie SW-sowy:)

W Skierniewicach mieliśmy niesamowity mural z Dragon Balla na skate parku, jednak Urząd Miasta uznał że nie ma na co wydać pieniędzy i wynajęli ludzi aby zamalowali go paskudną czerwoną farbą.

W Lesznie była kiedyś fajna akcja jak w wymalowali tunel pod alejami Konstytucji 3 Maja. Łącznie 50 metrów powierzchni, był nawet motyw kosmiczny z Sokołem. Mural nawet dobrze się trzymał bo dopiero po 10 latach jak zaczęły pojawiać się przekleństwa to urząd miasta zdecydował całą ścianę zamalować. Wszędzie gdzie są takie murale jest przyjemniej, miasta i spółdzielnie powinny oddawać swoje ściany artystom. Robota za free, tylko materiał trzeba kupić.

Fajowo, jestem na tak :)
Szkoda tylko że zaraz Yodę pokryją napisy w stylu "JP", "H*J" oraz zacieki po moczu żuli, psów i małolatów ...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.