Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #3

Oficjalny blogPrzyszedł czas na nowe holo z oficjalnej i kolejną wypowiedź Lelanda Chee na temat chronologii i kanonu w "The Clone Wars". Jeśli chcecie przypomnieć sobie poprzednie posty, pierwszy dostępny jest w tym newsie, a drugi w tym.

Zasadnicza część reszty odcinków pierwszego sezonu leci w kolejności chronologicznej. Oto spojrzenie na kolejne cztery epizody i moje notatki na temat produkcji.

"Rookies" (S105) - Dywizja niedoświadczonych klonów, wysłana na spokojną stację obserwacyjną położoną niedaleko zakładów do klonowania na Kamino, staje w obliczu desperackiej sytuacji, gdy niespodziewany atak droidów-komandosów pozostawia ją samą i bez przewodnictwa.

Żołnierze z
"Clone Cadets" pojawiają się po raz pierwszy w tym odcinku. Mają w nim standardową, białą zbroję klonów. Na początku epizodu wspominają, że widzieli Grievousa w systemie Balmorra; eskadra Anakina przeleciała przez Trasę Balmorrańską w "Shadow of Malevolence". Nowością w serialu są droidy-komandosi, a ten odcinek to ich debiut. Po raz pierwszy wspomina się również o jednostce 501st.

"Downfall of a Droid" (S106) - Gdy R2 znika podczas bitwy w kosmosie, Anakin udaje się na niebezpieczną misję poza linie wroga, by odzyskać droida, zanim Separatyści będą mogli dostać się zasobów jego pamięci i zdobyć plany wojskowe Jedi.

"Duel of the Droids" (S107) - Gdy Anakin, Ahsoka, zastępczy droid R3-S6 i grupa klonów dostają się do stacji nasłuchowej Grievousa, generał-cyborg zdaje się przewidywać ich ruchy; staje się jasne, że członek drużyny przesyła mu informacje.

Te dwa odcinki to przykład duologii, jakie pojawiają się w sezonie pierwszym. Jeden z członków drużyny Skywalkera ma unikalne niebieskie paski na hełmie, które przechodzą w dół przez wizjer. Ten żołnierz to Denal i pojawia się w późniejszych epizodach. Myśliwiec Anakina zostaje zestrzelony, ale nie martwcie się - ma on skąd wziąć kolejny.


"Bombad Jedi" (S108) - Separatyści są zdumieni faktem, że komiczny Jar Jar stał się rycerzem Jedi; Gunganin łączy siły z C-3PO, by powstrzymać złego wicekróla Gunraya przed egzekucją Amidali, królowej Naboo.

W tym odcinku Gunray odzywa się po raz pierwszy; jego historia jest kontynuowana w kolejnym epizodzie. Padmé traci drugi jacht Nubian typu H. To również debiut pojawiającego się wielokrotnie Onacondy Farra, rodiańskiego senatora. Komandor Gree, służący Luminarze Unduli i pojawiający się potem w "Zemście Sithów" u boku Yody, jest również często występującą postacią, choć na krótko. Silooda również zobaczymy potem, ale w znacznie smutniejszych okolicznościach.


Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Holo z oficjalnej (151) Leland Chee (60) The Clone Wars (1317)

Komentarze (6)

Bezsens zupełny - to jest stajnia Augiasza nie na naprawienia niż poprzez brutalne cięcie lekarskie:).

Nie może po prostu gości z Wookieepedii spytać o kolejność? :P

Burzol to socjalista, utrzymywałby sztucznie wszystkie niepotrzebne miejsca pracy (z moim na czele).

Kwarc -> Pewnie, Dave mógłby nic nie robić, a Leland zostałby bezrobotnym.

Biedny Leland... Dave robi bałagan, on musi sprzątać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.