Różne

Starwarsowe wydarzenia roku 2005

Podobnie jak rok wcześniej, tak i tym razem oficjalna podsumowała, dość subiektywnie mijający rok. Oto oficjalna lista najważniejszych starwarsowych wydarzeń roku.

10. Lord Tater

Czyli figurka ziemniaka przerobionego na Vadera.Sukces tej figurki spowodował, że należy spodziewać się kolejnych z tego cyklu, na początek będą to szturmowcy.

Konkurencja dla tej figurki była bardzo duża, bo i był to nie byle jaki rok. Wśród innych wielkich figurek 2005 AD znalazły się unikatowa figurka Vadera, przygotowana specjalnie na Celebration III, kolekcja figurek Burger Kinga, zdalny R2-D2, szablołyżki Kellogga, AT-AT Wizardów, Sideshow Leia, kostiumy dla zwierzaków, Gentle Giant's Biker Scout, TIE Fighter firmy Hasbro z dobrze wyskalowanymi skrzydłami oraz seria figurek szturmowców klonów.

9. 501 Legion

501 Legion to oddana grupa fanów sagi, która koncentruje się na zdobywaniu dewocjonaliów w postaci jak najwierniejszych kostiumów, najczęściej białych zbroi szturmowców. Założona w 1997 roku przez Albina Johnsona i Toma Crewsa grupa ma obecnie przeszło 3000 członków rozrzuconych w ponad 20 krajach na całym globie. Członkowie tej organizacji uczestniczą w przeróżnych wyrażeniach, od wielkiego zjazdu na Celebration III, po lokalne premiery Zemsty zarówno w kinie, jak i na DVD, ale także odwiedzają szpitale dziecięce, dając często niezapomniane chwile radości dzieciom, którym nie zostało już wiele czasu, bądź przeżywającym ciężkie chwile rozłąki z rodzicami.501 Legion pojawił się też już na stałe w Gwiezdnej sadze. Wpierw pojawił się u Zahna w "Rozbitkach z Nirauan", potem w "Zemście Sithów" czy "Battlefroncie II", a teraz pewnie będzie jeszcze wspominany przy wielu innych okazjach, jak chociażby w "Dark Lordzie".

Konkurencyjnym wydarzeniem było na pewno tournee repliki X-winga po USA. Oryginalne X-Wingi z klasycznej trylogii niestety się już nie zachowały, lecz na potrzeby promocji w 1999 odbudowano jeden według oryginalnych wymiarów i służył on celom marketingowym w Europie. Teraz zawitał do USA.

8. Trylogia o powstawaniu Vadera

To trzy powieści, tworzące bardzo specyficzną trylogię.

Labirynt Zła - Jaemsa Luceno
Zemsta Sithów - Matthew Stovera
Dark Lord: The Rise of Darth Vader - Jamesa Luceno

Razem ukazują w jaki sposób narodził się Darth Vader i jak wschodziło Imperium na gruzach Republiki.

Konkurencyjne wydarzenia to trylogia Dark Nest Troya Denninga oraz nowy przewodnik po chronologii.

7. Clonemania / Klonomania

Czyli wielki "atak" klonów w najrozmaitrzej postaci. Niebawem coś więcej na ten temat.

6. Hyperspace z Londynu

Czyli relacja z ostatnich stadiów prac nad Zemstą Sithów. Powrót do legendarnego studia, ostatni klaps Gwiezdnych Wojen czy nagranie muzyki, to tylko część rzeczy, które opisywali z Londynu korespondenci Hyperspace.Konkurencyjne wydarzenia to: chaty na Hyperspace, historia Mandalorian w Insiderze 80, webstripy na Hyperze, Audiocasty, Blogi na oficjalnej, reprinty starych Insiderów na Hyperze, uliczna sztuka SW w Insiderze 83 oraz archiwum Variety na Hyperze.

5. Star Wars Lego

Czyli niesamowity sukces gry komputerowej, której nikt nie wróżył długiego życia.Konkurencyjne kandydatury to gry Battlefront II, Republic Commando i Revenge of the Sith.

4. Gwiezdne Wojny są wszędzie...

Wraz z finalną częścią Sagi, było o niej głośno dokładnie wszędzie. I to dzięki reklamom, które pojawiały się w najprzeróżniejszych miejscach, i to dzięki najrozmaitszym produktom, ale też dzięki mediom. To one mają swój duży wkład w tworzenie medialnego zamieszania w okół ostatniej części. Nawet na okładkach magazynów.

Konkurencją dla tego wydarzenia, była seria artykułów o muzykach i aktorach, którzy w swej twórczości nawiązują do SW.

3. Poza kadrem - najlepsze stroje

Czyli chodzi głównie o wystawę kostiumów zaprojektowanych prez Trishę Biggar na potrzeby prequeli, ale też książkę o nich.

Konkurencyjne wydarzenia to Star Wars Chronicles, 365 dni SW - Johna Knolla i przewodnik po plakatach.

2. Największy konwent SW wszechczasów

Czyli Celebration III, czegóż trzeba więcej.

Konkurencyjną imprezą był Comic-Con, ale w chyba tylko dlatego, by pokazać, że jakaś konkurencja była.

1. Saga jest kompletnaTo, co Lucas sobie wymarzył w latach 70. stało się faktem, teraz można oglądać sagę w chronologicznej, właściwiej i preferowanej przez autora kolejności. Po ponad 30 latach pracy, opowieść, która żyje własnym życiem została w końcu zamknięta, jak zamknął się krąg. To nie tylko najważniejsze wydarzenie roku 2005, ale jedno z najważniejszych w historii SW.Tagi: 501st Legion (132) Celebration (401) Epizod III: Zemsta Sithów (864) Hyperspace (147) StarWars.com (207)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.